Aké keramické obklady nad kuchynskú dosku? Poradíme!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyne

Aké keramické obklady nad kuchynskú dosku? Poradíme!

Kekeramické obklady nad kuchynskú dosku


Krásna kuchyňa znamená aj správne zvolené dlaždice, a to ako obklady, tak aj dlažby. Osobitnú úlohu zohrávajú dlaždice, ktoré sa umiestňujú medzi závesné skrinky a stojace skrinky – povrchová úprava steny je na tomto mieste obzvlášť viditeľná a zároveň najviac vystavená nečistotám a mechanickému poškodeniu. Je teda dobré si premyslieť, aké produkty budú najlepšie. Pozrite sa s nami, ktoré obkladačky – keramické obklady budú na kuchynskej stene medzi skrinkami pôsobiť najlepšie!

Keramické dlaždice ideálne do kuchyne

Prečo sa vôbec oplatí vyberať obklady? Veľký význam má určite aj to, že ide o jeden z najobľúbenejších spôsobov povrchovej úpravy. Dlaždice sú odolné voči poškodeniu, vysokej teplote a je veľmi jednoduché ich očistiť od akýchkoľvek nečistôt – sú teda dokonalou úpravou povrchu kuchyne, kde nie je ťažké niečo rozliať, kde sa varí, pečie a vypráža, a kde občas niečo ťažké spadne na podlahu alebo stenu . Jednoduché čistenie je obzvlášť dôležité, pretože čistá kuchyňa bude bezpečná a hygienická.

 

 

Medzi keramickými dlaždicami sa vyznačujú mimoriadnou trvácnosťou gresové dlaždice. V kuchyniach sa používajú obkladačky a tiež obklady z prírodného kameňa, no najobľúbenejšie sú keramické obklady. Veľká obľuba je výsledkom nielen výborných technických parametrov, ale aj toho, že výrobky sú dostupné v rôznych tvaroch, farbách a vzoroch, vďaka čomu je možné do kuchyne a aranžmánu ľahko zladiť niečo jedinečné. Atraktívne keramické obklady ľahko nájdete v sieti predajní Merkury Market! Nezabudnite sa pozrieť na keramické obklady.

Kekeramické obklady dlaždice ideálne do kuchyne

Ako si vybrať kuchynské dlaždice? Na čo si dať pozor?

Pri výbere dlažby je dobré zamerať sa predovšetkým na to, aby sa hodili do interiéru. Vysoká dostupnosť dlaždíc, ktoré je možné zohnať v rôznych farebných variantách a so zaujímavými vzormi, uľahčuje výber jedinečných produktov, ktoré sa dokonale hodia k štýlu interiéru. Pri kúpe si preto všímajte farby, vzory a tvary obkladov.

Obklady farebne ladia s kuchynským nábytkom

Pekne usporiadaná kuchyňa znamená konzistentné farby a atraktívne farebné kombinácie. Preto sa oplatí zvoliť farby obkladov tak, aby ladili s čelami kuchynského nábytku. Je dobré zvoliť odtieň trochu svetlejší alebo trochu tmavší ako na dverách – stena vďaka tomu nebude splývať s nábytkom. V prípade veľmi moderných miestností budú dobre vyzerať aj výrazné kontrasty – napríklad tmavý nábytok a biele obklady.

Pre bielu kuchyňu sa oplatí zvoliť dlaždice v odtieňoch šedej, čiernej alebo klasickej, tlmenej béžovej. Svetlé dlaždice sa budú pekne hodiť do kuchyne a budú zaujímavým pozadím pre aranžmán. Dlaždice je dobré vyberať tak, aby nesplývali s pracovnou doskou kuchyne. Farby by mali byť konzistentné, ale nie rovnaké.

Kekeramické obklady farebne ladia s kuchynským nábytkom

Ako si vybrať farbu dlaždíc pre usporiadanie kuchyne?

Odtieň povrchovej úpravy by mal ladiť nielen s kuchynským nábytkom, ale aj s celou miestnosťou a štýlom, v ktorom chcete interiér zariadiť. Moderné, módne štýly častejšie používajú kontrastné riešenia, takže biele a čierne dlaždice tu našli svoje miesto. Bielu kuchyňu alebo čierny nábytok obklopujú dlaždice, ktoré k nim výrazne kontrastujú. Stáva sa tiež, že moderné obklady v módnych interiéroch majú živé farby a tvoria výrazný farebný akcent.

Na druhej strane klasické interiéry sú miestom, kde je výsledný efekt tlmenejší, tu sa zameriavame na menej sýte farby, béžovú, sivú a lámanú bielu. Môžete si vybrať nielen tradičné farby a odtiene – všestrannosť keramických obkladačiek je obrovská a vďaka možnosti imitácie iných materiálov môžete do kuchyne vniesť drevo a prírodný kameň. Veľmi obľúbené sú obklady pripomínajúce drevo alebo obklady imitujúce prírodný kameň, betón či mramor.

Malé alebo veľké keramické obklady?

Pri výbere obkladačiek nerozhoduje len farba, ale aj veľkosť kuchynského obkladu. Veľkoformátové obklady sa výborne hodia do veľkých kuchýň, kde zdôrazňujú enormnosť priestoru a krásu interiéru. Malé dlaždice vo veľkej miestnosti môžu zase vytvárať dojem zbytočného chaosu – je lepšie ich použiť v malých miestnostiach. V oboch prípadoch nič nebráni použitiu viacerých druhov dlaždíc rôznych veľkostí na konečnú úpravu. Vďaka tomu bude miestnosť pôsobiť zaujímavejšie.

Stena by nemala byť nudná – jej povrchová úprava by mala potešiť členov domácnosti aj hostí. Preto je dobré použiť v kuchyni mozaiky, najmä v tej klasickej. Mozaika vyzerá krásne ako malý akcent. V modernej verzii sa mozaiky výborne hodia do menších kuchýň, kde zdôrazňujú dekoratívnosť interiéru.

Kekeramické obklady Atraktívne tvary keramických obkladov

Atraktívne tvary keramických obkladov

S keramickými dlaždicami bude usporiadanie stien v kuchyni oveľa jednoduchšie aj preto, že výrobky sú dostupné v neobvyklých tvaroch. Klasickým riešením budú určite obdĺžnikové dlaždice, no čoraz viac ľudí sa rozhoduje pre atraktívne šesťuholníkové obklady, ktoré do interiéru vnesú originálnu atmosféru. V pekne zariadenej kuchyni na tvare obkladov záleží. Ak ste sa však rozhodli pre nezvyčajný tvar, je lepšie sa vzdať výrazných farieb.

Dekoratívne vzory a krásne farby budú vyzerať skvele na jednoduchých, obdĺžnikových alebo štvorcových dlaždiciach. Tvar kuchynského obkladu je jedna vec, no zaujímavé usporiadanie jednotlivých obkladačiek je niečo úplne iné. V niektorých aranžmánoch ich robí jedinečnými, jedinečné usporiadanie dlaždíc. Pri stavbe steny sa používa vzor rybej kosti alebo sa dlaždice kladú ako tehly.

Foto: Merkurymarket
Text: Merkurymarket

>> Kvalitné svietidlá
za dobrú cenu <<

 

Komentáre