Bioklimatická pergola pre najvyšší komfort na terase

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérOknáRolety a žalúzieZáhrada

Bioklimatická pergola pre najvyšší komfort na terase

Bioklimatická pergola pre najvyšší komfort na terase, exterier, zahrada

Prestrešenie terasy rodinného domu je už dnes štandardom, ktorý by nemal chýbať za žiadnych okolností. Možností prestrešenia je hneď niekoľko, no my zaostríme v dnešnom článku na relatívnu novinku, a to bioklimatická pergola.

Bioklimatická pergola

môže na prvý pohľad pôsobiť nenápadne. Ide o zväčša hliníkovú konštrukciu, ktorá má na jednej strane stĺpy a na druhej sa uchytáva o fasádu domu. Má rovnú obvodovú konštrukciu podľa požadovaných rozmerov klienta a jej hornú časť tvoria extrudované hliníkové lamely, ktoré sú vyspádované smerom od domu. Práve tie sa dokážu naklápať a v niektorých prípadoch aj posúvať tak, aby zabezpečili čo najväčší komfort na terase.

Asi netreba špeciálne spomínať, že bioklimatická pergola je motorizovaná, preto je potrebné pripojiť ju na elektrický kábel. Do lamiel je navyše možné integrovať aj LED osvetlenie ovládateľné cez diaľkové ovládanie. Intenzitu je možné zvoliť väčšinou v 4 úrovniach svietivosti.

Neprehliadnite:
Altánok alebo pergola: Čo si vybrať do záhrady?

Tak ako každá pergola, aj táto ponúka možnosť dodatočného zasklenia, ktoré môže byť buď fixné, alebo posuvné. Využiť sa môžu aj screenové rolety, ktoré ochránia pred nežiadúcim teplom a čiastočne aj hmyzom.

Bioklimatická pergola pre najvyšší komfort na terase, exterier, zahrada

Odvod dažďovej vody

je riešený pomocou odtoku integrovaného vo vnútri jedného zo stojných stĺpov.

Lamelové bioklimatické pergoly sú dostupné vo všetkých RAL farbách, niektorí dodávatelia ponúkajú navyše aj texturované prevedenia. V prípade, že si idete vyberať vašu novú bioklimatickú pergolu, určite vám odporúčame zvoliť svetlejší odtieň lamelovej strechy, než máte farbu konštrukcie.

Bioklimatické pergoly sú prakticky bezúdržbové. Konštrukcia aj jednotlivé lamely sa umývajú iba s použitím čistej vody bez saponátov.

Ak máte skúsenosti s bioklimatickou pergolou, budeme radi, ak sa o nich podelíte. No a my sa budeme na vás tešiť pri ďalšom článku z oblasti stavebníctva a bývania.

Foto: www.bioklimatickepergoly.sk
Redakcia

>> Kvalitné pergoly
nájdete TU <<

 

Komentáre