5 praktických tipov, ako vybrať sprchový kút

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

5 praktických tipov, ako vybrať sprchový kút

5 praktických tipov ako vybrat sprchovy kut, interier kupelna, Ingenio

Patríte k ľuďom, ktorí dávajú prednosť rýchlej sprche, alebo nemáte v kúpeľni miesto na veľkú vaňu? V tom prípade je ideálnym riešením sprchový kút. Ten už dávno nemusí byť nevzhľadným prvkom, ktorý má iba praktický účel. Vďaka modernému a inovatívnemu dizajnu môže byť sprchový kút pýchou vašej kúpeľne. V článku vám prinesieme tipy na štýlový sprchový kút a poradíme vám aj to, ako ho vybrať.

1. Všímajte si dizajn

Sprchový kút je dominantnou súčasťou kúpeľne a z veľkej časti ovplyvňuje jej celkový vzhľad. Pri jeho výbere by ste preto mali zohľadniť celkový priestor a jeho dizajn. Do minimalistickej kúpeľne zvoľte jednoduchý sprchový kút s čírym alebo matným sklom. Ak preferujete výrazný dizajn, potom bude pre vás vhodný sprchový kút s dizajnovou potlačou, ktorý doplní vzhľad vašej kúpeľne.

5 praktických tipov ako vybrat sprchovy kut, interier kupelna, Ingenio

2. Myslite na dispozičné možnosti

Okrem rozmerov sprchového kúta si všímajte aj typ konštrukcie či spôsob otvárania dverí. V malej kúpeľni by vám klasické otočné dvere zbytočne prekážali – v takomto prípade sú vhodné posuvné dvere, či tzv. walk-in sprchový kút. Naopak, vo väčšej kúpeľni sa nemusíte báť ani rozšírených dverí, ktoré sú dostatočne veľké a komfortné. Pri výbere je vhodné poradiť sa aj s odborníkom, ktorý vám poskytne riešenie na mieru.

3. Jednoduchá údržba vám ušetrí prácu

Veľkou výhodou sprchových kútov je, že ak sú naozaj kvalitné, ich údržba je minimálna. Vyberte si sprchový kút s povrchovou úpravou, ktorá bráni vzniku vodného kameňa. Takéto kúty vyrába aj firma INGENIO. V jej ponuke nájdete sprchové kúty so špeciálnou povrchovou úpravou TIMELESS, vďaka ktorej je čistenie jednoduché a rýchle.

Vedeli ste, že…
… obľúbená plastová imitácia oroseného skla je mimoriadne náročná na údržbu?

4. Plast alebo sklo?

Hoci je plast cenovo dostupnejší, sklo je investíciou, ktorá vám vydrží dlhé roky. Plastová výplň je náročnejšia na údržbu a náchylná na mechanické poškodenie. Sprchový kút z bezpečnostného skla ponúka mnoho výhod:

– bezúdržbovosť
– odolnosť
– dlhotrvácnosť
– krajší dizajn

5 praktických tipov ako vybrat sprchovy kut, interier kupelna, Ingenio

5. Dôležitá je aj cena

Sprchový kút by mal byť predovšetkým kvalitný, nenáročný na údržbu a bezpečný. Pri jeho kúpe však zohráva úlohu aj jeho cena. Ak si zvolíte overenú a spoľahlivú firmu, nemusíte sa rozhodovať medzi výhodnou cenou a vysokou kvalitou.

Foto: Ingenio

Ingenio logo

Dohodnite si konzultáciu na www.ingenio.sk

>> Vhodné kúpeľňové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre