Biokrb do bytu: Postavte si krb bez komína, ktorý príjemne hreje!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Kachle a peceStavbaTZBVykurovanie

Biokrb do bytu: Postavte si krb bez komína, ktorý príjemne hreje!

Biokrb do bytu, Postavte si krb bez komína, ktorý príjemne hreje, ohen v krbe

Túžite po romantike horskej chaty s krbom a útulnou atmosférou, no máte byt či dom bez komína? Nemusíte zúfať! Skvelým riešením je biokrb, ktorý príjemne hreje, krásne vyzerá a dodá každému interiéru nefalšovanú romantiku. V článku sa dozviete, čo je biokrb, kam je vhodný a tiež to, aké má výhody a nevýhody.

Doprajte si luxus s ekologickým krbom

Biokrby sú dnes veľmi obľúbeným doplnkom interiérov. Ich najväčšou výhodou je, že ich môžete umiestniť do akéhokoľvek zariadeného priestoru. Biokrb nepotrebuje komín, pretože spaľuje ekologický biolieh. Na trhu nájdete pomerne širokú ponuku typov a dizajnov, takže krb pekne sadne do každého interiéru. Nástenné biokrby v elegantných farbách sa hodia do obývačky aj do pracovne.

Vedeli ste, že…
… biolieh je dostupný aj v rôznych vôňach, vďaka ktorým môže váš byt voňať napríklad po ihličí alebo lesných bylinkách?

Spaľovanie liehu produkuje o niečo menej tepla než spaľovanie klasického dreva, ale o atmosféru sa vám biokrb zaručene postará. Nevýhodou môže byť výhrevnosť biokrbu, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 2 do 5 kW, zatiaľ čo výhrevnosť klasického krbu sa pohybuje medzi 6 a 10 kW.

Neprehliadnite:
Skrotený oheň, pohoda a útulná domácnosť

Prečo povedať áno biokrbom?

Veľkou výhodou biokrbov je možnosť regulácie. Biokrby sú totiž vybavené horákmi, ktorými môžete kedykoľvek regulovať spaľovanie liehu a tým aj množstvo produkovaného tepla. Vďaka tomu si môžete dopriať príjemný pohľad na oheň aj počas teplejších dní bez toho, aby ste prehrievali byt. Medzi ďalšie veľké pozitíva patrí:

– Ekologickosť – spaľovanie bioetanolu produkuje iba vodnú paru a oxid uhličitý
– Minimum odpadu – pri spaľovaní nevzniká žiaden popol ani sadze
– Skladnosť – fľašu bioliehu uskladníte ľahšie ako niekoľko kubíkov dreva
– Jednoduchá inštalácia – biokrb stačí zavesiť na stenu alebo umiestniť na podlahu
– Ľahké ovládanie – biokrb môžete kedykoľvek zapáliť a zahasiť
– Atraktívna cena – najlacnejšie biokrby zoženiete aj za menej ako 100 €

Biokrb do bytu, Postavte si krb bez komína, ktorý príjemne hreje, ohen v krbe

Čo zvážiť pred kúpou biokrbu?

Pred kúpou by ste určite mali zvážiť fakt, že biokrby slúžia skôr na okrasu než na vyhrievanie priestorov. Spaľovanie bioetanolu síce produkuje teplo, nedá sa však porovnávať s konvenčnými vykurovacími spôsobmi. 1 liter bioliehu vás vyjde približne na 4 € a vydrží horieť od 2 do 5 hodín, v závislosti od vášho nastavenia plameňa.

Štýlové a pomerne lacné biokrby sú perfektným riešením pre každého, kto túži po nefalšovanej romantike útulného interiéru s krbom. Hodia sa do priestorov, ktoré nemajú komín a vďaka nižšej výhrevnosti a dobrej regulácii si môžete vytvoriť čarovnú atmosféru aj počas teplejších dní. Prečo im teda nedať šancu aj vo vašom byte?

Foto: Pixabay
Redakcia

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre