Praktické rady, ako si zariadiť prvý prenajatý byt

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Praktické rady, ako si zariadiť prvý prenajatý byt

Praktické rady, ako si zariadiť prvý prenajatý byt

Konečne sa sťahujete do svojho prvého bytu, ktorý bude iba váš? Rozlúčte sa s detskou izbou či internátnou bunkou a zariaďte si svoj vysnívaný domov. Nevadí, že byt nebude tak úplne váš. Aj prenajatý byt si môžete zariadiť podľa vlastného gusta.

Najprv si pripravte plán

Vieme si predstaviť to nadšenie, keď stojíte v prázdnom byte a hlavu máte plnú nápadov, ako by mohol vyzerať. Hneď túžite nabehnúť do obchodu s nábytkom a nakúpiť vysnívané kúsky, štýlové dekorácie a pohodlné vankúše.

Pred tým, ako začnete nakupovať, pripravte si podrobný plán. Vyhnete sa tak zbytočným útratám na veci, ktoré vlastne nepotrebujete. Namiesto kvantity sa zamerajte na kvalitu. Nemusíte mať plný byt nábytku a dekorácií. Navyše, preplnený byt by mohol byť nepraktický a časom aj otravný. Stavte radšej na praktický a štýlový minimalizmus.

Neprehiadnite:
5 tipov, ako zariadiť malú kúpeľňu,
bude nielen priestranná, ale aj štýlová

Nepreháňajte to s nábytkom

Váš prvý byt nemusí byť ako vystrihnutý z najnovšieho čísla časopisu o interiérových trendoch. Je pochopiteľné, že nemáte peniaze na najdrahšie kúsky, ani na nábytok na mieru. Do prvého bytu si zaobstarajte iba tie najnutnejšie kúsky. Striedmosť v nábytku určite oceníte aj počas ďalšieho sťahovania.

Náš tip:
Namiesto drahej postele si môžete kúpiť rozkladaciu pohovku. Ušetríte peniaze aj miesto.

Recyklujte staré kúsky

Máte obľúbené kreslo z detskej izby, rádio po babke alebo starý porcelán, ktorého sa neviete vzdať? Využite to! Vintage štýl je nielen trendy, ale aj mimoriadne praktický. Najmä v prípade, že si zariaďujete svoje prvé bývanie a nemáte neobmedzený rozpočet.

Ak nechcete mať byt ako každý druhý, vyhnite sa klasickým obchodom. Navštívte zabudnuté bazáre či starožitníctva a preskúmajte aj internet. Iste nájdete kúsky, ktoré priam dýchajú históriou.

Praktické rady, ako si zariadiť prvý prenajatý byt

Nezabudnite na dekorácie

Hoci cudzí byt nemôžete príliš upravovať, môžete mu dodať osobitú atmosféru pomocou rôznych dekorácií. Použite vankúše, sošky, živé rastliny, záclony aj koberce. To všetko dokáže zmeniť prázdny byt na nepoznanie.

Prenajatý byt väčšinou nemôžete vymaľovať podľa vašich predstáv, no napriek tomu si môžete steny ozdobiť podľa vašich predstáv. Pomôžu vám nástenné dekorácie, obrazy či plagáty. Samozrejmosťou sú aj praktické poličky na knihy či dekorácie. Prenájom, to nemusia byť iba prázdne biele steny!

Ak sa sťahujete do prvého bytu, máte plnú hlavu starostí, aj nápadov. Zariadiť si prvé bývanie podľa vašich predstáv nemusí byť náročné, ani nákladné. Stačí, ak si vopred pripravíte plán, ktorého sa budete držať. A nezabúdajte – nemusíte búrať priečky ani maľovať steny – aj prenajatý byt si môžete prispôsobiť svojmu štýlu.

Foto: Pexels, Unsplash
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre