Domino Tower pri ostrove Zanzibar bude jedným z najvyšších mrakodrapov v Afrike

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ArchitektúraStavbaVideo

Domino Tower pri ostrove Zanzibar bude jedným z najvyšších mrakodrapov v Afrike

Domino Tower Zanzibar najväčší mrakodrav v Afrike

Medzinárodný dizajnérsky tím predstavil ambiciózny koncepčný projekt, ktorý pomôže dostať Zanzibar z hospodárskej krízy. Podľa ich názoru sa 70 metrový mrakodrap Domino Commercial Tower na umelom ostrove neďaleko súostrovia Zanzibar stane obchodným, kultúrnym a zábavným centrom, ktoré do krajiny priláka milovníkov nielen potápania, ale aj extravagantnej zábavy. Vzhľadom na úžasný tvar stavby Domino Tower, jej výšku a funkčnosť niet pochýb o tom, že sny developerov a investorov sa splnia.

Viaceré známe architektonické štúdiá sa spojili, aby vyvinuli unikátny polyfunkčný komplex, ktorý možno čoskoro prekvapí svet. Už bol predstavený dizajnový projekt pre výstavbu 70-metrovej veže na umelom ostrove, kde môžete vidieť obraz obchodného mrakodrapu v štýle domino kociek (odtiaľ vznikol názov Zanzibar Domino Commercial Tower), ktorý sa stane druhou najvyššou vežou v Afrike.

 

 

Zanzibar je atraktívny pre turistov

Ostrov Zanzibar je rajom v Tanzánii. Ostrov obmývaný azúrovými vodami Indického oceánu bol už od staroveku chutným sústom pre kolonialistov. Preto to fantastické prelínanie kultúr. Vidno tu africké motívy, veľmi citeľná je aj farebnosť Perzie, Arábie, Indie, Číny, Portugalska, holandské a anglické vplyvy. K atraktívnej rozmanitosti štýlov a trendov prispela aj samotná príroda: priaznivá klíma, teplé oceánske vody, koralové útesy, malé ostrovčeky, malebná príroda, množstvo exotických zvierat a príchuť miestnych tradícií.

To všetko láka milovníkov oddychu z celého sveta, čo prispelo k rozvoju cestovného ruchu a vzniku nových architektonických diel.

Domino Tower je projekt obrovských rozmerov

Newyorské architektonické štúdio xCassia so sídlom v Dubaji, tanzánijské spoločnosti AICL Group a Edinburgh Crowland Management Ltd podpísali kontrakt na vežu v hodnote 1,3 miliardy dolárov (to je 60 % ročného príjmu krajiny!). Spočiatku projekt počíta s vytvorením umelého ostrova, ktorý sa bude nachádzať pri západnom pobreží súostrovia Zanzibar.

Druhou etapou bude vytvorenie 360 modulov usporiadaných do špirály, vertikálne stojacich kusoch „domina“, v ktorých budú umiestnené výstavné pavilóny, kultúrne centrum, konferenčné miestnosti, akvárium, salóniky, viacúrovňové bazény, reštaurácie, kaviarne, butiky, pešia a mediálna zóna, golfové ihrisko a mnoho ďalších priestorov.

Vzhľadom na to, že nový komplex sa bude nachádzať na umelom ostrove, bude vytvorený aj prístav uprostred špirály pre jachty a člny, ktoré budú dodávať návštevníkov do Zanzibar Domino Commercial Tower. Počíta sa aj s vytvorením skrytej pristávacej plochy pre vrtuľníky, ktorú môžu využívať VIP návštevníci alebo tí, ktorí sa nechcú pohybovať pred širšou verejnosťou.

V samotnej veži si môžete prenajať kancelárske priestory, luxusné rezidencie a skromnejšie apartmány alebo izby, ktoré si môže dovoliť väčšina dovolenkárov. Vo výškovej budove budú podľa developerov dva luxusné hotely, ktoré budú ponúkať 5 a 6-hviezdičkové izby. Celkovo sa plánuje vytvoriť 560 moderných rezidencií a apartmánov.

„Zanzibar Domino Commercial Tower bude jednou z prvých skutočne ikonických globálnych destinácií Afriky pre cestovný ruch, zábavu, voľný čas, kultúru a obchodné rokovania a konferencie ,“ komentoval hlavný cieľ výstavby Yousef Amur, generálny riaditeľ tanzánskej stavebnej spoločnosti AICL group.

Domino Tower Zanzibar projekt v Afrike

Treba dúfať, že obrovský rozpočet projektu sa nestane prekážkou pri jeho realizácii, najmä keď predstavitelia krajiny prisľúbili svoju podporu a schválili harmonogram výstavby na 4 roky.

Známe architektonické spoločnosti a investori sa čoraz častejšie obracajú na africký kontinent, snažia sa ho zatraktívniť z turistického hľadiska, pričom nezabúdajú ani na kultúrne pamiatky. Zanzibar Domino Commercial Tower má všetky predpoklady k tomu, aby sa stal jednou z najznámejších moderných stavieb celého kontinentu.

Foto: tatlerasia.com
Redakcia

>> Obklopte sa luxusom
podľa seba TU alebo nižšie <<

 

Komentáre