Taconova rozširuje výrobnú kapacitu v Českej republike

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DevelopmentPriemysel a logistikaVykurovanie

Taconova rozširuje výrobnú kapacitu v Českej republike

Taconova rozširuje výrobnú kapacitu v Českej republike

Švajčiarska spoločnosť Taconova Group AG je súčasťou americkej rodinnej firmy TACO Family of Companies a v Českej republike pôsobí už viac ako štvrťstoročie.

 

 

Spoločnosť Taconova je popredným výrobcom inovatívnych riešení na prevádzku vykurovacích, sanitárnych a solárnych systémov v obytných a komerčných budovách. S viac ako 60-ročnými skúsenosťami vo vývoji inteligentných stavebných technológií, ktoré uľahčujú efektívne využívanie a distribúciu energie, je Taconova symbolom vysokoúčinných riešení, prvotriednych služieb zákazníkom a špičkového švajčiarskeho inžinierstva.

Ide predovšetkým o hydraulické vyvažovanie, armatúrovú techniku, obehové čerpadlá, plošné vykurovanie a systémovú techniku.

Vzhľadom na zvyšujúce sa požiadavky na udržateľnosť, ako aj neustále rastúce nároky na hospodárenie s energiou v súkromnej a komerčnej sfére a rastúci dopyt po výrobkoch, ktoré podporujú zelenú energiu, spoločnosť neustále investuje do nových výrobných zariadení, automatizuje a digitalizuje výrobné procesy a plánuje zvyšovanie výrobnej kapacity. Jej hlavný európsky výrobný závod, Taconova Production s.r.o., sa od roku 1996 nachádza v juhočeskom Velešíne a v apríli tohto roku bol otvorený druhý výrobný závod so skladovými priestormi v neďalekom Garbe Parku v Boršove.

V závode Taconova sa začnú vyrábať vysoko výkonné obehové čerpadlá pre vykurovacie
Novootvorený výrobný závod so skladovými priestormi spoločnosti Taconova Production s.r.o. v Garbe Parku pri Boršove v Juhočeskom kraji.

„V boršovskom závode sa začnú vyrábať vysoko výkonné obehové čerpadlá pre vykurovacie, chladiace a solárne systémy a ďalej potom modulárne konštruované odovzdávacie stanice, ktoré zaisťujú rozdelenie a distribúciu tepla a ohrev teplej pitnej vody,“ upresňuje Ralph Seewald, generálny riaditeľ TACO Europe.

Predpokladá sa, že sa tu bude nachádzať hlavné európske distribučné centrum. Integráciou výroby s distribúciou sa odstráni logistický reťazec, čo umožní rýchlejšie dodanie vyrobených výrobkov a pomôže znížiť uhlíkovú stopu. Okrem európskych trhov bude časť produkcie z Boršova smerovať aj na trh USA.

Pani Cheryl Merchant, generálna riaditeľka TACO Family of Companies
Pani Cheryl Merchant, generálna riaditeľka TACO Family of Companies, blahoželá a ďakuje pánovi Martinovi Markovi, konateľovi a výkonnému riaditeľovi spoločnosti Taconova Production s.r.o., za úspešné dokončenie nového výrobného závodu v Boršove 17. apríla 2024.

„Taconova sa rozhodla pre priemyselnú zónu na okraji Boršova kvôli jej výbornej dopravnej dostupnosti. Lokalita sa nachádza v blízkosti diaľnice D3 a rakúskych a nemeckých hraníc a nie príliš ďaleko od druhého závodu vo Velešíne,“ opisuje Martin Marek, konateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Taconova Production s.r.o.

Ďalším dôležitým faktorom pri rozhodovaní bolo, že developer GARBE plánoval s implementáciou udržateľných riešení a maximalizáciou úspor energie, čo bude mať vplyv na celkové prevádzkové náklady. Dôležitými prvkami novej budovy sú zelená fasáda, vykurovanie tepelnými čerpadlami a solárne panely.

Hneď ako padlo rozhodnutie o partnerstve so spoločnosťou GARBE, projekt sa rýchlo rozbehol: Od podpisu zmluvy po odovzdanie priestorov uplynulo len jedenásť mesiacov, výroba sa začala o mesiac neskôr. Nový závod má rozlohu 9266 m2. Budova má dve podlažia s výrobnou kapacitou 5170 m2, skladové priestory s rozlohou 4096 m2 a kancelárske a servisné priestory s rozlohou 1262 m2.

Kompletný tím okolo generálnej riaditeľky spoločností TACO Family of Companies – Cheryl Merchant
Kompletný tím okolo generálnej riaditeľky spoločností TACO Family of Companies – Cheryl Merchant (vpredu uprostred) s Ralphom Seewaldom generálnym riaditeľom TACO Europe (úplne vľavo) a Martinom Markom – konateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti Taconova Production s.r.o. (šiesty zľava).

Postupné zvyšovanie produkcie

Slávnostné otvorenie a spustenie výroby v boršovskom závode spoločnosti Taconova Production s.r.o. pri Českých Budějoviciach sa uskutočnilo 17. apríla 2024. V nasledujúcich rokoch sa plánuje postupné zvyšovanie objemu výroby. „TACO Family of Companies verí, že táto investícia do nového výrobného závodu v Boršove je správnym a perspektívnym krokom na posilnenie pozície spoločnosti TACO na európskom trhu a zabezpečenie dlhodobého rastu,“ uzatvára Cheryl Merchant, generálna riaditeľka TACO Family of Companies.

Taconova logo

Foto: Taconova Group AG
www.taconova.com

>> Vhodné doplnky a pracovné
oblečenie do firmy TU <<

 

Komentáre