Skrotený oheň, pohoda a útulná domácnosť

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKachle a peceStavbaTZBVykurovanie

Skrotený oheň, pohoda a útulná domácnosť

Skrotený oheň, pohoda a útulná domácnosť, relax pri krbe

Ekologický, ekonomický, upokojujúci a príjemný. To sú výhody, ktoré krby či pece prinášajú. Ale aby boli aj bezpečné a fungovali tak, ako majú, je potrebné ich odborné zapojenie. Dlhodobo vysoké čísla požiarov dosiahli v minulom roku nárast v takmer každom ukazovateli. Pec prípadne krb si každý spája s príjemnou asociáciou tepla a pohody. Oheň, okrem toho, že prináša zdravé a človeku prospešné teplo, aj upokojuje.

Skrotený oheň, pohoda a útulná domácnosť, relax pri krbe
Zdroj foto: www.igniskrby.sk

Stačí sa zahľadieť do blikotajúceho plameňa a relaxovať. Tento plameň je však potrebné mať aj bezpečne pod kontrolou. Druhá asociácia, ktorú krb alebo pec evokuje, je úspora financií. To však neznamená, že si necháte postaviť krb alebo pec neprofesionálovi!

Skrotený oheň, pohoda a útulná domácnosť, relax pri krbe
Zdroj foto: www.igniskrby.sk

Nechajte si poradiť

Stavba krbu alebo pece je zahrávanie sa s ohňom, preto by ste to nemali nechávať na nekvalifikovanú osobu. Ak spotrebič nie je odborne nainštalovaný a vy tak nemáte revíznu správu ku komínu, krbu alebo kotlu, môže vám poisťovňa v prípade požiaru odmietnuť preplatiť škodu alebo jej časť. Prvotná investícia sa vám preto určite vyplatí. A to nielen v prípade poistnej udalosti, ktorú nikto nepredpokladá, ale hlavne kvôli vašej spokojnosti s dielom, správnemu a efektívnemu kúreniu, pri ktorom si oheň a jeho plamene budete už len užívať.

Neprehliadnite:
Zoznámte sa so zdravým sálavým teplom, krby a kachľové pece

Navyše sa vám poďakuje aj príroda. Veď kúrenie drevom je využívanie obnoviteľných zdrojov z prírody, ktoré zo všetkých zdrojov vykurovania najmenej zaťažujú prírodu. (CO2, ktoré produkujeme spaľovaním dreva, potrebujú stromy pre svoj rast. Následne drevo spracujeme a nespracovateľné drevo spálime a získame teplo. Keby sa nespracované drevo len rozložilo v prírode, bola by to rovnaká alebo väčšia záťaž pre prírodu ako jeho efektívne spálenie.)

Skrotený oheň, pohoda a útulná domácnosť, relax pri krbe
Zdroj foto: www.igniskrby.sk

Garancia kvality

Kachliar je remeselná živnosť, čo znamená, že jej prevádzkovateľ ju musí mať zapísanú v obchodnom registri. Overených kachliarov s potrebným vzdelaním, skúsenosťami a dobrými referenciami združuje Cech kachliarov, ktorý za svojich členov dáva „ruku do ohňa“. Každý z nich má totiž povinnosť zúčastňovať sa školení organizovaných štruktúrou cechu. Tak je zabezpečené jeho celoživotné vzdelávanie, čo je pre vás zárukou kvality a hlavne bezpečnej realizácie. Profesionálny kachliar sa živí len jediným remeslom – kachliarstvom. Aj vďaka tomu máte istotu, že vaše dielo bude postavené dobre a precízne – veď každá (aj tá vaša) referencia môže ohroziť jeho ďalšie zákazky, a teda aj jeho živobytie.

Skrotený oheň, pohoda a útulná domácnosť, relax pri krbe
Zdroj foto: www.igniskrby.sk

Preberací protokol

Každé dielo je originál a profesionálny kachliar ho vie nastaviť presne na vaše požiadavky. Doladí krb alebo pec podľa podmienok, v ktorých bude prevádzkovaný, ako sú tepelné straty objektu, účinná výška komína, požadovaný výkon a interval prikládky. A aj keď už krb alebo pec stoja a dá sa v nich kúriť, povinnosti kachliara ešte nekončia. K dielu vám vystaví preberací protokol, kde budete mať zadefinované, kedy a koľko prikladať, aby ste kúrili efektívne a šetrne nielen k vašej peňaženke, ale aj životnému prostrediu. Zároveň vás zaškolí a v prípade potreby zabezpečí servis.

Skrotený oheň, pohoda a útulná domácnosť, relax pri krbe
Zdroj foto: www.igniskrby.sk

Identifikácia dobrého kachliara

Každý z členov Cechu kachliarov má pridelené Cechové Identifikačné Číslo (CIČ). Vďaka nemu je možná kontrola a overenie odbornosti vášho realizátora na stránke www.cechkachliarov.sk. Na Slovensku pôsobí vyše dvesto odborných kachliarov a krbárov. Na stránke cechu je ich kompletný zoznam rozdelený podľa krajov s profilom činnosti aj s ukážkami prác pre vaše jednoduchšie rozhodovanie. Najviac práce majú kachliari paradoxne cez vykurovaciu sezónu. Treba mať na pamäti, že nestačí riešiť kúrenie s príchodom prvých mrazov. Naopak počas leta si vedia pre vás vyhradiť viac času.

Redakcia
Titulná foto: igniskrby.sk
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné vykurovanie
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre