Zohrejte sa vo vírivke a zistite, ako vírivka pôsobí na naše zdravie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérSauny a wellness

Zohrejte sa vo vírivke a zistite, ako vírivka pôsobí na naše zdravie

Zohrejte sa vo vírivke a zistite, ako vírivka pôsobí na naše zdravie

Zdá sa vám, že vašej terase niečo chýba a radi by ste investovali do svojho komfortu? Vírivka ponúka nielen príjemný relax, ale aj viacero zdravotných benefitov. Prinášame vám stručný prehľad pozitívnych vplyvov vírivky na naše zdravie a niekoľko tipov pre jej výber.

 

 

Prečo kúpiť vírivku?

Teplá voda v kombinácii s masážnymi tryskami vírivky majú na naše zdravie blahodarné účinky. Pomáhajú nám uvoľniť sa a zlepšujú našu náladu. V chladných obdobiach vírivka príjemne zahreje a vaše návštevy si ju nebudú vedieť vynachváliť.

Vedeli ste, že…
… hladina stresového hormónu kortizónu klesne o 11 % po týždni každodenného kúpania sa vo vírivke?

Úľava od stresu a bolesti

Pre každého z nás môže byť vyvolávačom stresu niečo iné. Niekoho neustále prenasledujú pracovné povinnosti, iného zasa škola či peniaze. Stres má na naše telo priam deštruktívne účinky. Úľavu od stresu prináša teplo, ktoré rozširuje naše cievy a uvoľňuje upnuté svalstvo zo stresu.

Zvýšenie prekrvenia niektorých častí nášho tela môže viesť aj k útlmu bolestí. Masážne trysky pôsobia na povrch nášho tela a taktiež vedú k uvoľneniu partií, ktoré sú uložené povrchovo. Výsledkom je uvoľnenie nielen psychického, ale aj fyzického stresu v našom tele.

Zohrejte sa vo vírivke

Osaka mobilná vírivka
Osaka mobilná vírivka
Mobilná vírivka Vita Premiun Spa
Mobilná vírivka Vita Premium Spa

Zlepšenie kvality spánku a cirkulácie

Teplo má na naše telo aj utlmujúce účinky. Spánok po niekoľkých minútach strávených vo vírivke je podľa výskumov hlbší a pokojnejší. Uvoľnenie svalstva v cievach, ktoré spôsobí ich roztiahnutie, môže pomôcť aj pri hypertenzii či kŕčových žilách.

Pevná vs. nafukovacia vírivka. Ako ju vybrať?

Na záver vám prinášame osvedčené tipy, ako vybrať vírivku. V prvom rade si premyslite, či máte záujem o nafukovací alebo pevný model.

Nafukovacie vírivky sú lacnejšie a dajú sa jednoducho zazimovať, no ponúkajú kratšiu životnosť a menej funkcií. Pevné vírivky sú zase naopak trvácne, lepšie vybavené, no zároveň drahšie.

Veľkosť vírivky by ste mali určiť podľa počtu osôb, ktoré sa v nej budú kúpať naraz. Čím viac osôb sa bude vo vírivke kúpať, tým väčší objem by mala mať. Pri výbere sa môžete držať týchto pravidiel:

  • dve osoby – 600 až 700 litrov,
  • štyri osoby – 800 až 900 litrov,
  • šesť a viac osôb – 1000 až 1 500 litrov.

Filtráciu vody vo vírivke by ste nemali zanedbať. Pri výbere si dajte pozor aj na počet a rozmiestnenie trysiek. Namiesto ich nezmyselne veľkého množstva hľadajte modely, ktorých trysky sú rozmiestnené prakticky.

Mobilná vírivka Octopus
Mobilná vírivka Octopus
Mobilná vírivka Aspen
Mobilná vírivka Aspen
Mobilná vírivka Belatrix Mountine 120
Mobilná vírivka Belatrix Mountine 120
Mobilná vírivka Osaka spa
Mobilná vírivka Osaka Spa

Trávenie času vo vírivke má na naše telo blahodarné účinky. Okrem znižovania psychického stresu uvoľňuje stuhnuté svalstvo a zmierňuje bolesti. Teplo pôsobí na naše telo utlmujúco, čo môže pomôcť pri problémoch so spánkom. Vírivky môžu pomôcť aj pri chorobách kardiovaskulárneho systému.

Galéria

Foto: Unsplash, Pexels, i-zahradnynabytok.sk
Redakcia

>> Vhodné vírivky za dobrú cenu <<

>> Vhodné vírivky do domu a bytu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre