Domáca herňa – vlastný detský kútik, ktorý bude baviť nielen deti

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Domáca herňa – vlastný detský kútik, ktorý bude baviť nielen deti

Domáca herňa – vlastný detský kútik, ktorý bude baviť nielen deti, interier, detska izba

Zrejme každý rodič sa už stretol so situáciou, kedy nemohol dostať deti z detského kútika. A každé dieťa zase vie, že mať doma vlastný detský kútik by bolo skvelé. Postavte si doma vlastnú herňu pre deti, ktorú bude milovať celá rodina! Nemusí to byť vôbec ťažké. Prinášame vám zopár tipov, ako vytvoriť detskú herňu.

Domáca herňa – vlastný detský kútik, ktorý bude baviť nielen deti, interier, detska izba

V detskej izbe aj v obývačke

Na začiatok by ste si mali položiť otázku, kde bude herňa stáť. Ak máte k dispozícii voľnú miestnosť, môžete si vybudovať samostatnú herňu. Takéto riešenie je ideálne, no nie vždy je možné. Dobrou správou je, že herňu môžete vytvoriť aj v detskej izbe, či dokonca v obývačke. Navyše – ak máte menšie deti, zrejme ich chcete mať stále na očiach. Vyčleniť si miesto v obývačke a vytvoriť tam hrací kútik pre deti môže byť riešením, ako pracovať a zároveň strážiť deti.

Myslite na odkladací priestor

Každé dieťa vie, že po hraní treba odložiť všetky hračky na ich miesto. Nezáleží na tom, kde herňa bude a aká bude veľká, no vždy by mala poskytovať dostatok úložného priestoru na všetky hračky. Na trhu nájdete rôzny multifunkčný nábytok, ktorý v sebe ukrýva úložný priestor. Čo poviete napríklad na lezeckú stenu, ktorá sa po otvorení zmení na skriňu?

Neprehliadnite:
Ako si zariadiť domácnosť (dom alebo byt) s dieťaťom.
Malé dieťa malé starosti.

Kvalitné vybavenie a bezpečnosť

Ak zariaďujete herňu pre deti, prvoradá je určite ich bezpečnosť. Tá ide ruka v ruke v kvalitnými materiálmi. Snažte sa investovať do kvality a nie do kvantity. Drevené hračky sú nielen kvalitné a nadčasové, ale aj štýlové a stále populárnejšie. Pri výbere nábytku sa snažte vyberať podľa jeho kvality a bezpečnosti. Nekupujte šmykľavku z lacného plastu, ktorá sa môže prasknúť a ohroziť aj deti.

Domáca herňa – vlastný detský kútik, ktorý bude baviť nielen deti, interier, detska izba

Podpora kreativity

Snažte sa nezaplniť celý detský kútik hračkami od výmyslu sveta. Väčšina rodičov dobre vie, že nové hračky deti aj tak časom omrzia a vrátia sa tým najobľúbenejším. Skúste z herne vytvoriť inšpiratívny priestor, v ktorom si budú deti rozvíjať svoju kreativitu. Namiesto desiatich bábik a piatich autíčok siahnite po vodových farbách či kockách, z ktorých si každé dieťa vytvorí to, čo bude chcieť.

Foto: Pexels a Unsplash
Redakcia

>> Vhodný detský nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre