Originálne veľkonočné stolovanie: 3 tipy na netradičné dekorácie, s ktorými zažiarite

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Originálne veľkonočné stolovanie: 3 tipy na netradičné dekorácie, s ktorými zažiarite

Originálne veľkonočné stolovanie

Jar je obdobím plným očakávaní a radosti. Aj keď sem tam spadne na Veľkú noc aj nejaká tá snehová vločka, počasie je čoraz teplejšie a dni sú stále dlhšie. Hľadáte spôsoby, ako tento rok vyzdobiť domácnosť na veľkonočné sviatky? Radi by ste tentokrát vyskúšali nové veľkonočné dekorácie? Ak áno, máme pre vás tri tipy na výzdobu, ktorou ohúrite každú návštevu.

 

 

Vajíčka nielen ako kraslice

Zdobenie a maľovanie vajíčok je každoročnou tradíciou mnohých domácností v našich končinách. Nejde však o jediný spôsob, ako využiť vajíčka na dekorovanie. Vajíčka môžete vyfúknuť, vysušiť, opatrne odstrániť ich vrchnú čiapočku a nasypať dnu trochu hliny. Do hliny môžete zasadiť napríklad skalné ruže či iné sukulenty. Rastlinky v škrupinkách môžete poukladať na dekoratívnu tácku a doplniť ďalšou zeleňou. Výsledné dielo môžete umiestniť buď na jedálenský, alebo konferenčný stolík.

Vajíčka nielen ako kraslice

Náš TIP:
Naplnené škrupiny umiestnite do kartónu od vajíčok a ten následne prekryte rôznymi dekoráciami. Využiť môžete mach či iné rastlinky s dobrými krycími schopnosťami.

Dekorácie vo vázach

Zívajú kúty vo vašej domácnosti prázdnotou? Oživte ich vetvičkovou výzdobou vo vysokých vázach. Ak máte v záhrade ovocné stromy a plánujete ich tento rok na jar orezať, odložte si niekoľko rozkvitnutých vetvičiek do vázy. Dĺžku vetvičiek prispôsobte rozmerom a váhe vázy. Nechceme predsa, aby došlo nešťastnou náhodou k jej prevrhnutiu. Medzi stromy, ktoré sú na jar doslova posiate kvetmi, patrí napríklad:

  • čerešňa,
  • višňa
  • či jabloň.

Zabudnúť ale nesmieme ani na zlatý dážď či orgován. Pri tých vás ale musíme upozorniť na ich silnú voňavú arómu, ktorá môže niekomu prekážať. Vetvičky môžete nakoniec doplniť kraslicami na povrázkoch či inými visiacimi dekoráciami s veľkonočnou tematikou.

Tulipány na tisíc spôsobov

Cibuľky a hľuzové kvety sú odvekými symbolmi každej Veľkej noci. Rezané tulipány sú v tomto období dostupné takmer na každom kroku. V ponukách obchodov nájdete rôzne odtiene a farebné kombinácie, vďaka ktorými môžete veľkonočnú kyticu dokonalo prispôsobiť zvyšku výzdoby.

Tulipány na tisíc spôsobov

Tulipány môžete doplniť ďalšou zeleňou alebo len samostatne vložiť do obľúbenej vázy. Tulipány, rovnako rôzne obľúbené trvalky, môžete zasadiť aj do svojej záhrady. Nevyžadujú totiž žiadnu starostlivosť a každý rok vám budú robiť na jar radosť. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, nezabudnite rezané kvety pravidelne zarezávať a meniť im vodu.

Pripravte sa tento rok na Veľkú noc trochu inak. Vyzdobte svoju domácnosť netradičnými dekoráciami, ktoré si obľúbi nielen vaša rodina, ale aj každá návšteva. Netypicky môžete využiť napríklad vyfúknuté vajíčka alebo rozkvitnuté vetvičky ovocných stromov.

Galéria

Foto: Unsplash

>> Veľkonočné obrusy
s potlačou alebo vyšívané <<

 

 

Komentáre