Látkové vs papierové vrecká do vysávačov, ktoré zvoliť?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSpotrebiče

Látkové vs papierové vrecká do vysávačov, ktoré zvoliť?

Látkové vs papierové vrecká do vysávačov

Hľadáte nové vrecká do vysávačov a neviete sa rozhodnúť, ktorý z materiálov je najlepší? Prinášame vám preto stručné porovnanie papierových a látkových vreciek do vysávačov. Popíšeme si ich základné vlastnosti a tiež ich výhody a nevýhody. Na záver vám dáme zopár overených tipov, ako vybrať vrecko do vysávača.

 

 

Papierové vrecká do vysávačov – dobrý pomer cena a výkon

Papierová vrecká sú vyrábané z niekoľkovrstvového filtračného materiálu. Tieto vrecká sú dostupné vo viackusových baleniach za pomerne výhodné ceny. Ich výhodou sú vynikajúce filtračné vlastnosti, no ich povrch je náchylný k poškodeniu. Po vysatí ostrých predmetov či pri nešikovnej manipulácii sa totiž môže vrecko ľahko pretrhnúť.

Vedeli ste, že…
…v ponuke nájdete aj papierové vrecká z recyklovaného materiálu?

Látkové vrecká do vysávačov sú antibakteriálne

Látkové vrecká sú vyrobené buď z netkanej textílie, alebo z mikrovlákna. Vrecká z netkanej textílie sú najrozšírenejšie, a to najmä pre:

  • lepšiu mechanickú odolnosť,
  • antibakteriálne vlastnosti,
  • lepšiu filtráciu
  • či širokú ponuku a kompatibilitu.

Vrecká do vysávačov z mikrovlákna sú o niečo menej rozšírené, no viaceré ich vlastnosti sú v porovnaní s netkanou textíliou lepšie. Mikrovlákno ponúka ešte kvalitnejšiu filtráciu a vyššiu pevnosť (aj po vysávaní ostrých predmetov).

Papierové vrecká do vysávačov

Látkové vrecká do vysávačov

Výmena vrecka do vysavaca

Ako vybrať vrecko do vysávača?

Pri výbere je dôležitá kompatibilita, ktorú si vždy všímajte ako prvú. Druhy vreciek, ktoré je možné používať s vašim vysávačom, uvádza výrobca v návode na používanie. V prípade, že túto informáciu nemáte, môžete vyskúšať univerzálne vrecká. Príkladom sú vrecká do vysávačov S-Bag, ktoré využívajú v dnešnej dobe mnohí výrobcovia.

V ďalšom kroku sa zamerajte na materiál. Výhody a nevýhody jednotlivých materiálov sme si už popísali vyššie. V závislosti na tom, ako často vysávate, zvoľte množstvo vreciek v balení. V prípade, že vysávate jedenkrát týždenne, bohato vám postačia štyri až päť-kusové balenia. Ak vysávate častejšie, môžete zvoliť aj väčšie balenia.

Ak hľadáte nové vrecká do vysávačov, mali by ste poznať výhody a nevýhody materiálov, z ktorých sú vyrobené. Látkové vrecká sú napríklad vhodné aj pre alergikov a alergičky, keďže sú antibakteriálne a ich filtrácia je kvalitnejšia. Naopak, papierové vrecká sú ekologickejšie a dostupné aj v recyklovanej forme.

Galéria

Foto: Shutterstock, Freepick
Redakcia

>> Vhodné vrecká do vysavačov
Tu alebo nižšie vysavače <<

 

 

Komentáre