Interiérom vládne hlboký mat a tmavé odtiene

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneKuchynský nábytokNábytok

Interiérom vládne hlboký mat a tmavé odtiene

Interiérom vládne hlboký mat a tmavé odtiene, SOFTIXX ciern, Trachea nabytok kuchyna

Zamatový povrch, tmavé odtiene a matný vzhľad (hlboký mat), na ktorom nezostávajú odtlačky prstov… To sú trendy, ktoré vládnu súčasnému nábytku, od kuchyne až po predsieň. Moderné technologické postupy výroby umožňujú vznik nábytkových dvierok, ktoré búrajú zažité stereotypy nielen svojím vzhľadom, ale aj svojimi prekvapivými vlastnosťami.

Kráľovský mat

Interiérom vládne hlboký mat a tmavé odtiene, SOFTIXX cierna matna, Trachcea nabytok, Kráľovský mat

Reč nebude o súboji šachových veľmajstrov, ale o úplne inom šampiónovi – nanolaminátu SOFTIXX, ktorý vyniká jedným z najhlbších matov na trhu, zamatovým vzhľadom a vysokou odolnosťou aj opraviteľnosťou povrchu. „Základom je HPL laminát s povrchom opatreným nanovrstvou, vďaka ktorej je hodvábne hebký a hladký. Zároveň na ňom ale nezostávajú odtlačky prstov a bez problémov tiež odolá poškriabaniu, mechanickému poškodeniu i silným nárazom,“ vysvetľuje Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Trachea, najväčšieho českého výrobcu nábytkových dvierok a panelov.

Je to sklo, alebo nie je?

Dokonale verná imitácia skla, ktorá ale na rozdiel od svojho predobrazu umožňuje dodatočné úpravy. Práve týmito prekvapivými vlastnosťami vyniká moderný akrylátový materiál VETRIXX. „Na rozdiel od interiérového skla možno do VETRIXXu vŕtať, rezať aj frézovať, čo prináša oveľa lepšie možnosti ďalšieho opracovania a manipulácie pri montáži. Vďaka zkosenej hrane a technologickému postupu pri výrobe, kedy sa vysokopevnostný akrylát zmieša so skleneným prachom, sú výsledné dvierka pohľadovo na nerozoznanie od pravého skla,“ hovorí Martin Dusík z Trachey.

Efektné aj efektívne

Interiérom vládne hlboký mat a tmavé odtiene, T effect LPS U961 grafitová šedá a LPS U732 prachovo šedá, Trachea nabytok

Ďalšou možnosťou, ako dodať nábytku zamatový vzhľad predstavujú dvierka T.effect. „Ide o laminovaný materiál na báze dreva. Na kvalitnú MDF dosku sa z oboch strán aplikuje impregnovaný dekoračný papier, ktorý je z čelnej strany ešte povrchovo ošetrený UV lakom,“ vysvetľuje Martin Dusík z Trachey. Okrem odolnosti voči odtlačkom prstov vynikajú dvierka T.effect svojimi prirodzene antibakteriálnymi vlastnosťami.

Obľúbené fólie

T classic folia ULTRA pieskokvana cierna T.wood dub, Trachea nabýtok kuchyna

Fóliovaný nábytok je nesmrteľná klasika, ktorá vyniká ľahkou údržbou a širokými možnosťami estetického prevedenia. Paleta dekorov pre fóliované dvierka T.classic ponúka širokú škálu imitácií dreva na nerozoznanie od toho skutočného, ​​obľúbený lesk alebo trendy mat, a to vrátane novinkových fólií ULTRA s perleťovým leskom alebo supermatných odtieňov, ktoré získali prestížnu cenu RED DOT.

Netušené možnosti

T lacq lak matny pracovna, TRACHEA nabytok

Široká ponuka odtieňov v elegantnom matu, ale aj takmer stopercentnom lesku, oslnivý vzhľad či možnosť výberu pôsobivých frézovaných motívov… To sú prednosti lakovaných dvierok T.lacq. „Dvierka z radu T.lacq tvorí strojne zbrúsená a očistená MDF doska, ktorá sa potom nalakuje do niektorého z 200 dostupných odtieňov. Variant v hlbokom matu obsahuje nanočastice, vďaka ktorým sa eliminuje zachytávanie odtlačkov prstov,“ dopĺňa Martin Dusík z Trachey.

Akrylát patrí aj na nábytok

T acrylic cierna matna, T overface motiv matrix, Trachea nabytok do kuchyne

Dizajnovým vzhľadom v zamatovo matnom alebo vysoko lesklom prevedení a skvelými praktickými vlastnosťami vynikajú tiež dvierka T.acrylic. „Ich povrch je na čelnej strane opatrený 1,4 mm hrubou vrstvou akrylátu, ktorá je navyše prefarbená v celej šírke. To umožňuje opravu prípadných drobných škrabancov. Na matnom variante navyše nezostávajú odtlačky prstov,“ uvádza Martin Dusík z Trachey. Veľkou výhodou akrylátových povrchov je aj ich zdravotná nezávadnosť a teplotná odolnosť, vďaka ktorým dvierka T.acrylic v kuchyni ľahko obstoja. Pri výbere nábytku tak už nie je nutné voliť medzi moderným dizajnom a praktickými vlastnosťami.

TRACHEA Logo

Viac na www.trachea-dvierka.sk a www.overface.sk

>> Vhodný kuchynský nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre