Ako je dôležité mať … mat! Matné povrchy vládnu kuchyniam.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneKuchynský nábytokNábytok

Ako je dôležité mať … mat! Matné povrchy vládnu kuchyniam.

T effect grafitovo seda, Trachea, Matné povrchy vládnu kuchyniam, interier, kuchynsky nabytok, matny nabytok

Interiérovému nábytku donedávna vládli naplno lesky. Postupne sa pridávala kombinácia s matnými povrchmi, ktoré až dnes absolútne prevládajú. Matné povrchy prevýšili lesky nielen eleganciou vzhľadu, ale aj vysokú praktickosťou.

Mat na nábytku dominuje a niet divu. Jeho jednoduchý vzhľad, zamatová hebkosť a hlboké prefarbenie zapadne do akéhokoľvek poňatia bývania, či už ide o minimalistickú striedmosť či industriálnu surovosť. Ak pridáme anti touch úpravu, ktorá nedopustí žiadne odtlačky prstov, ide o povrch, ktorý teraz hrá prím. Jedno z najnovších matných prevedení ponúkajú laminované nábytkové dvierka T.effect s extrémne hlbokým matom. Vďaka obojstranne impregnovanému dekoračnému papieru na kvalitnej základovej MDF doske sa navyše jedná o materiál, ktorý je možné dostať za priaznivú cenu.

Neprehliadnite:
Interiérom vládne hlboký mat a tmavé odtiene

„Alfou a omegou vysokej odolnosti povrchu T.effect je špeciálne vytvrdnutie laminátového povrchu prekrytého akrylátovým UV lakom. Vďaka tomu sa T.effect radí medzi povrchy, ktoré zamedzujú zdraviu škodlivým mikroorganizmom dostať sa do vnútornej štruktúry nábytku, čo dokazuje aj certifikát z nezávislého skúšobného inštitútu. Po jednom dni sa totiž v rámci testu znížil počet baktérií a choroboplodných zárodkov o 99.9%, čo robí z T.effektu unikátny antibakteriálny materiál,“ vyzdvihuje jednu z najväčších výhod tohto materiálu na nábytok Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia Trachea, tradičného výrobcu nábytkových dvierok a panelov. To však nie je jedinou prednosťou T.effectu. Jeho zalakovaná čelná strana UV lakom zaisťuje farebnú stálosť, ľahkú údržbu i mimoriadnou rezistenciu voči akýmkoľvek odtlačkov prstov, teda anti touch úpravu. Tým majú bez úchytiek dvierka a dotykové výsuvy zelenú!

T effect grafitovo seda, Trachea, Matné povrchy vládnu kuchyniam, interier, kuchynsky nabytok, matny nabytok

Nie je pritom nutné obmedziť využitie matu T.effectu len na nábytkové dvierka. Vďaka maximálnym rozmerom opracovaného materiálu o veľkosti 2 750 na 2 020 milimetrov je možné materiál využiť napríklad aj ako veľkoplošný nástenný obklad. Na výber je z piatich najviac trendy farebných prevedení – alpská biela, kašmírovo šedá, sivá prachová, grafitovo sivá aj klasická čierna. Všetky sa dajú skvele kombinovať s ďalšími dekormi, vrátane dreva. V spojení so zamatovou hebkosťou T.effectu tak bude dokonale podčiarknutý efekt jedinečného bývania. Siahnuť však môžeme aj po ďalších praktických variantoch matných povrchov pre nábytok. Stačí si vybrať a ukázať prstom:

Mimoriadna nanoodolnost SOFTIXXU

SOFTIXX Cierna, Trachea, , interier, kuchynsky nabytok, matny nabytok, Matné povrchy vládnu kuchyniam

Variantov, ako vniesť super mat do svojho interiéru, prináša zamatovo hebký a hlboko matný SOFTIXX. Jeho homogénny, takmer zázračný povrch z nanočastíc zaručuje hygienickú nezávadnosť, maximálnu mechanickú odolnosť voči škrabancom, nárazom aj suchému teplu až 160 °C. Navyše je aj ľahko opraviteľný a vďaka tomu sa dá použiť napríklad ako nástenný obklad do detskej izby. Znesie totiž aj detské kresby, ktoré sa jednoducho utrú nanohubkou.

Matný T.acrylic bez odtlačkov

T acrylic zlta matna cierny mat, Trachea, interier, kuchynsky nabytok, matny nabytok, Matné povrchy vládnu kuchyniam

Sila 1,4 milimetra povrchového matu … aj to je ďalší praktický matný povrch, tentoraz akrylát. Vyznačuje sa nevšedne hlbokým prefarbením, takže o stálosť a sýtosť farby nemusíte mať obavy. Navyše na T.acrylicu nezostávajú odtlačky prstov a vďaka minimalistickej stratenej škáre lepenej PUR lepidlami je odolný voči vysokým teplotám až 100 °C, v dôsledku čoho skvele obstojí aj v kuchyni nad parou z varnej kanvice, varného centra či rúry na pečenie.

Matná klasika fólií T.classic

T classic folia ULTRA beton, Trachea, interier, kupelnovy nabytok, matny nabytok kupelna

Kto si chce dopriať trendy mat a pritom nesiahať hlboko do vrecka, sú fóliované dvierka T.classic tým pravým riešením so širokou škálou farebných prevedení. „Popri klasických fóliou sme portfólio rozšírili o nový rad matných fólií ULTRA s prestížnym ocenením RED DOT, ktorú je možné mať s perleťovým jemným zrnením. Veľmi elegantne vyzerá v supermatnej čiernej či autentickom dekoru betónu,“ predstavuje novinku medzi matnými dekory Martin Dusík z Trachey.

Ušľachtilý T.lacq v mate

T lacq lak matny, pracovna, TRACHEA, interier nabytok

Vysoká kvalita a estetika lakovaného materiálu T.lacq z neho robí nábytkového solitér. Okrem klasického matu v širokej škále farebných vyhotovení tak predstavujú výnimočnú variantu dvierok opatrených nanolakom v mate G5, ktorých výhodou je vyššia odolnosť na mechanické poškodenie, čo práve u lakovaného nábytku je veľkým prínosom.

TRACHEA Logo

Viac na www.trachea-dvierka.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre