Kedy a prečo je vrchný matrac lepšou voľbou než klasický?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSpálne

Kedy a prečo je vrchný matrac lepšou voľbou než klasický?

Kedy a prečo je vrchný matrac lepšou voľbou než klasický


Kvalitný spánok je kľúčovým prvkom zdravého životného štýlu a najmä voľba správneho matraca hrá v dosahovaní optimálneho odpočinku najdôležitejšiu úlohu. Pre mnohé domácnosti s väčším počtom členov je však voľba tohto doplnku finančne nereálna, takže ako vhodné alternatívne riešenie sa ukazuje možnosť použiť vrchný matrac.

 

 

Tieto špeciálne výplne, vhodné do každej jednej postele, predstavujú inovatívny prístup k spánku a oproti tradičným matracom ponúkajú množstvo výhod.

Personalizovaný komfort

Dobrý vrchný matrac je navrhnutý tak, aby ponúkal človeku personalizovaný komfort. Znamená to, že je vyrobený z pamäťovej alebo gélovej peny, či iných pokročilých materiálov, ktoré sa dokonale prispôsobujú tvaru vášho tela. Týmto spôsobom poskytuje optimálnu podporu a tlmiace vlastnosti, čo znamená, že každý spánok je prispôsobený individuálnym potrebám každého jedinca bez potreby kúpy klasického matraca. Dokonca si môžete vybrať poťah matraca s výťažkom z Aloe Vera, ktorý príjemne vonia a vytvára pre odpočinok naozaj zdravé prostredie.

Mobilita a jednoduchá údržba

Vrchné matrace sú obľúbené aj pre ich ľahkú mobilitu a kompaktnosť. Znamená to, že vďaka ich menším rozmerom ich môžete jednoducho prenášať alebo meniť podľa potreby. Okrem toho sú často vybavené odnímateľným poťahom, ktorý možno pohodlne prať aj v bežnej práčke. Podporuje sa tak jednoduchá údržba matraca a zachováva pre kvalitný spánok jeho dôležitá kondícia.

Vylepšené vetranie a chladenie vrchneho matraca

Vylepšené vetranie a chladenie

Mnohé vrchné matrace majú tiež vylepšené systémy ventilácie a chladenia, čo je umožnené vďaka viacerým inováciám pri výrobe použitých výplňových materiálov. Optimálna teplota je počas spánku pre telo veľmi dôležitá, pretože náš organizmus je vybavený množstvom viacerých citlivých senzorov. Vrchné matrace aj vďaka svojej menšej hrúbke nemajú s ventiláciou vzduchu a chladením najmenší problém, takže si vďaka ním viete dopriať kvalitnejší a príjemnejší spánok.

Vysoká miera adaptácie

Vrchné matrace sú ideálne aj pre tých, ktorí si chcú alebo potrebujú svoj spánkový zážitok prispôsobiť aktuálnym podmienkam. Jednoducho sa kombinujú s rôznymi typmi lôžok alebo klasických matracov podľa osobných preferencií. Pre stabilizáciu sú matrace vybavené aj špeciálnymi popruhmi alebo gumovými páskami, ktoré umožňujú zároveň jedinečné nastavenie a prispôsobenie tejto špecifickej podložky k vášmu aktuálnemu lôžku.

Ak preto počas spánku preferujete vysoký komfort, personalizáciu a moderné riešenia, ale nemáte aktuálne na kúpu novej výplne, vrchný matrac je pre vás ideálne riešenie.

Foto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

>> Prevencia a zdravý
spôsob života TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    my sme dlhšiu dobu zhánali dobrý matrac a až kúpa vrchného matracu, ktorý bol s obyčajným matracom oveľa lacnejší nás naozaj potešil. Nedá sa to ani porovnať:-)

Komentáre