Nápady na rýchle prispôsobenie si nájomného bývania bez renovácie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


FinancieInteriérNábytok

Nápady na rýchle prispôsobenie si nájomného bývania bez renovácie

Nápady na rýchle prispôsobenie si nájomného bývania bez renovácie

Keď si prenajímate byt na obmedzenú dobu, aj keď sa to počíta na pár rokov, samotný majiteľ vám často nedovolí robiť opravy. Existujú ale aj riešenia na rýchle prispôsobenie si nájomného bývania bez renovácie.

 

 

Prestavba nábytku a personalizácia interiéru

Poličky treba pripevniť na stenu, takže malé regály sú pohodlnejšie a výhodnejšie. Vyberte si také, ktoré sa ľahko prenášajú a inštalujú. Vynikajúcou možnosťou by boli stojany na kolieskach – dajú sa ľahko presunúť z jednej miestnosti do druhej. Usporiadajte na ne knihy a drobnosti, ktoré sú vášmu srdcu drahé. To dodá vášmu prenajatému bytu pohodlie domova. Príjemné maličkosti a osobné dekoratívne predmety vám pomôžu urobiť interiér podľa seba. Vázy, figúrky, suveníry, obľúbené knihy – to všetko odráža vaše záujmy a vytvára príjemné prostredie. Položky, ktoré sú pre vás dôležité, umiestnite na viditeľnejšie miesta.

Osviežiť interiér pomôže aj preskupeniu nábytku. Analyzujte výhody a nevýhody pôvodného umiestnenia predmetov a hľadajte pre ne nové miesto. Aby ste ušetrili čas a námahu, odporúčame vám vopred si znázorniť budúci plán rozloženia na papieri alebo v špeciálnej aplikácii. Hlavne sa nebojte experimentovať. Skúste posteľ otočiť diagonálne a posunúť pohovku od steny a umiestniť ju naprieč obývacou izbou. Alebo úplne zmeňte účel priestorov (ak to neovplyvní praktickosť a jednoduchosť využitia priestoru). Miestnosti môžete rozdeliť na niekoľko funkčných oblastí pomocou priečok, pohyblivých zásten a nábytku.

Dočasná tapeta

Málokedy sa stáva, že si niekto vyberie prenajatý byt na základe vzhľadu stien. Kritériá sú zvyčajne úplne odlišné: veľkosť bytu, umiestnenie vzhľadom na miesto výkonu práce, dostupnosť potrebného vybavenia a nábytku. Steny vás pritom budú sprevádzať deň čo deň a ak sa vám nepáči farba alebo vzor, postupne získate k vzhľadu bytu odpor.

Existuje riešenie: dočasná tapeta, ktorá sa potom dá ľahko odstrániť. Nalepenie dočasných tapiet nezaberie veľa času a úsilia, pretože už majú lepiacu podložku. Nie je potrebné pokryť celú miestnosť. Môžete vybrať napríklad len jednu stenu. Je to skvelý spôsob, ako premeniť byt podľa svojho vkusu. Bonusom k tomu všetkému je fakt, že dočasnú tapetu je možné následne použiť znova! Len na ňu musíte položiť ochrannú fóliu, aby ste izolovali lepiacu vrstvu pred zvinutím plátna do kotúča.

Prestavba nábytku a personalizácia interiéru

Experimentujte s osvetlením

Pomocou svietidiel môžete premeniť akúkoľvek miestnosť. Zaveste svietiace reťaze na závesy alebo pozdĺž stropu, zaobstarajte si krásnu stojacu lampu alebo stolnú lampu. Aj zmena studeného osvetlenia na teplé dokáže úplne zmeniť atmosféru v byte. A ak dáte energeticky úsporné žiarovky, ušetria aj váš rozpočet. Doplnkové osvetlenie, ktoré nájomníci väčšinou zanedbávajú, je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako „zdomácniť“ interiér. Dokáže oživiť aj tú najnudnejšiu a nezaujímavú miestnosť. Po prvé, svetlo z centrálneho stropného svietidla zvyčajne nestačí. Po druhé, zdôrazňuje všetky nedostatky bytu.

Dizajnéri odporúčajú používať miestne zdroje osvetlenia pre každú funkčnú oblasť. Kombinujte svetlá tak, aby pri súčasnom zapnutí nekontrastovali a svetlo pôsobilo príjemne. K individualizácii nájomného bývania môže pomôcť aj neónový nápis.

Vankúše

Dekoratívne vankúše sú skutočným nálezom. S ich pomocou je ľahké vytvoriť jednotné kompozície na kreslách a pohovkách pre kompetentný štylistický doplnok do interiéru. Tu môžete použiť rôzne farby a tvary. Na stoličkách sa používajú na zmäkčenie. A ak prišli priatelia, vždy bude na podlahe miesto, kde si môžete sadnúť na vankúše.

Galéria

Foto: Shutterstock

>> Vhodné doplnky na zútulnenie si
bývania Tu alebo nižšie <<

 

 

Komentáre