Poradíme vám, ako zariadiť malú spálňu v paneláku

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSpálne

Poradíme vám, ako zariadiť malú spálňu v paneláku

Americka postelSapporo pre malu spalnu

Každú malú spálňu je možné zariadiť tak, aby ste v nej cítili pohodlne. V menšom priestore je nevyhnutá väčšia rozvaha, ktorá je spojená s dôkladnejším plánovaním. Dnes si preto popíšeme, ako vyberať štýl, nábytok, farby a dekorácie do malej spálne v panelovom dome.

 

 

Vyberte štýl spálne, ktorý vás vystihuje

Glamour štýl sa dnes teší veľkej popularite. Je založený na jednoduchom nábytku, ktorý býva doplnený niekoľkými luxusnými prvkami, ktoré vynikajú. Väčšinou sa štýl nesie v pastelových farbách, no pre detaily môžete zvoliť aj mierne kontrastnejšie odtiene.

Spálňa v škandinávskom štýle by mala obsahovať len tie kusy nábytku, ktoré skutočne využijete. Dôležitá je útulnosť a tiež nesmieme zabudnúť ani na použitie prírodných materiálov. Tým sa dostávame k Boho štýlu, ktorý sa vyznačuje maximálnym využitím prírodných materiálov. Spálňa by mala pôsobiť hravo, živo a inšpiratívne.

Nizke postele pre malu spalnu

Zvoliť môžete aj moderný vzhľad spálne. Moderný štýl sa vyznačuje vzdušnosťou, jednoduchými farebnými paletami a drobnými prvkami moderného umenia. Vybavenie spálne by malo byť strohé a hlavne funkčné.

Výber farieb do malej spálne

Hoci je výber farieb vysoko subjektívny, máme pre vás niekoľko rád, ktoré môžete pri ich výbere do malej spálne využiť. Menším priestorom pristanú najmä svetlejšie odtiene. Tmavé farby ale v menších interiéroch taktiež nie sú zakázané. Tmavší kus nábytku, tmavá dekorácia či celá stena môžu pekne vyniknúť a navodiť dojem luxusu.

Náš TIP:
Chcete, aby vaša spálňa pôsobila harmonicky a útulne? Vyhnite sa odtieňom červenej a oranžovej. Tieto farby totiž evokujú vášeň a tiež agresiu, preto v spálni nemajú zastávať dominantnú funkciu.

Dekorácie vyberajte s rozvahou

Podstatou malej spálne v paneláku jej útulnosť. Ak vyberiete priveľa zbytočných dekorácií, môžete si zo spálne vytvoriť priestor, v ktorom na vás bude “všetko padať”. Držte sa tým pádom radšej zlatého pravidla – menej je niekedy viac. Zvoliť môžete napríklad zarámovaný obraz, drobnú sošku či unikátny ručne vyrábaný svietnik, ktorý prispeje k romantickej atmosfére.

Zariaďovanie malej spálne v paneláku môže byť veľká výzva. Hlavne, ak si neviete rady s výberom štýlu, farebnej palety či nábytku. Napriek menšiemu priestoru sa môže aj malá spálňa stať miestom, kde sa budete cítiť dobre po každom náročnom dni. Stačí ju len správne zariadiť a vytvoriť si z nej svoje vlastné zátišie.

Galéria

Foto: Moebelix
Redakcia

>> Spomínaný nábytok
do spálne <<

 

 

Komentáre