Kuchynské trendy, ktoré sa hodia do časopisu, ale nie do reálneho života

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyne

Kuchynské trendy, ktoré sa hodia do časopisu, ale nie do reálneho života

Kuchynské trendy nevhodné

Krásny vzhľad je jedna vec, ale to, ako budú tieto dizajnové riešenia – kuchynské trendy vyzerať v reálnom živote, je vec druhá. Najmä pokiaľ ide o kuchyňu, kde je pohodlie a praktickosť na prvom mieste. Aké trendy by sa mali pri zariaďovaní tejto miestnosti odmietnuť, aby sa nakoniec neukázalo, že sú v reálnom živote absolútne nepoužiteľné.

Prírodný kameň v oblasti varenia

Mnoho ľudí dáva prednosť výberu prírodného kameňa na zdobenie kuchyne. A to nie je prekvapujúce, pretože ide o ekologický materiál, ktorý navyše vyzerá jednoducho luxusne. Gazdinky si zakladajú aj na odolnosti a praktickosti kameňa, no tu nie je všetko také jednoduché a samozrejmé, ako sa zdá.

Textúra prírodného kameňa je poréznejšia ako textúra jeho umelých náprotivkov. To je dôvod, prečo mastnota, špina a škvrny okamžite pokryjú povrch kameňa a nedávajú žiadnu šancu na rýchle a jednoduché odstránenie. Preto sa snažte vyhnúť používaniu prírodného kameňa v blízkosti sporáka a umývadla, aby ste si nevyrobili zbytočné problémy.

Čierne umývadlo a batérie

Čierne umývadlo a batérie

A opäť si musíte vybrať medzi efektívnosťou a praktickosťou. Čierna variácia je v poslednej dobe neuveriteľne populárna, možno ju vidieť na fotografiách veľkého množstva interiérov, pretože naozaj vyzerá veľmi krásne a harmonicky v každom interiéri, bez ohľadu na jeho štýl. Problémom však bude čistenie.

 

 

Vzhľadom na kvalitu a tvrdosť vody sa na batérii a dreze bude nachádzať vodný kameň, ako aj stopy prachu a čistiacich prostriedkov. Vyčistenie do dokonalého stavu bude neuveriteľne ťažké. Navyše na druhý deň musíte začať odznova, pretože drez a batéria budú mať opäť viditeľné nečistoty. Aby ste nestrácali čas a námahu na každodenné čistenie, vyberte si praktickejšiu farbu alebo známe nerezové možnosti.

Žiadne dvere

Otvorené pôdorysy sú trendom posledných rokov. Ak však nemáte štúdiový apartmán, v ktorom je obývacia izba kombinovaná s kuchyňou, nemá zmysel odmietať dvere. Áno, na prvý pohľad sa zdá, že otvorená dispozícia bez zbytočných priečok je skvelým riešením pre malú kuchyňu, no nevýhod je oveľa viac.

Dvere z kuchyne

Dvere slúžia nielen na oddelenie miestností, ale aj na zlepšenie zvukovej izolácie. Sedieť v obývačke a počúvať, ako sa v kuchyni vyprážajú rezne alebo umýva riad, nie je vôbec to, o čom snívame. Dvere tiež zabraňujú, aby sa arómy šírili po celom byte. Samozrejme, môžete nainštalovať výkonný digestor, ale ani ten sa nebude môcť úplne zbaviť pachov. Preto sa neuponáhľajte s rozhodnutím vymeniť dvere za otvorený oblúk.

Otvorené skrinky

Otvorený úložný priestor je pravdepodobne jednou z najkontroverznejších možností pre kuchyňu. Na jednej strane police vyzerajú oveľa ľahšie a vzdušnejšie ako masívne závesné skrinky, zaberajú menej miesta a skvele zapadnú do interiéru malej kuchyne. Umožňujú vám mať po ruke všetky potrebné veci, ako sú korenia, dózy na čaj, cukor a kávu, príslušenstvo na varenie, šálky a taniere, ktoré používate každý deň.

Otvorené skrinky

Musíte si však uvedomiť, že predmety, ktoré umiestnite na police, rýchlo zapadnú prachom. A ak sú aj v tesnej blízkosti sporáka, tak sa pridá aj mastnota. Nezabudnite aj na štýl kuchyne, ak je vaša kuchyňa vyzdobená napríklad v červených farbách a na police položíte žlté misky, nebude to vyzerať veľmi harmonicky. To isté platí pre plastové nádoby, viacfarebné koreničky, továrenské fľaše s rastlinným olejom a ďalšie veci. Takéto veci by sa nemali verejne vystavovať.

Nechajte si poradiť od odborníkov Atelier Suchánek.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Zariaďte si kuchyňu podľa vašich
predstáv TU alebo nižšie <<

 

Komentáre