5 skvelých rád, ako prepojiť kuchyňu s obývačkou

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneObývačky

5 skvelých rád, ako prepojiť kuchyňu s obývačkou

Ako prepojiť kuchyňu s obývačkou

Spojenie kuchyne s obývačkou je stále obľúbenejším riešením nielen v prípade menších bytov. Ak dômyselne prepojíte dve miestnosti do otvoreného celku, získate priestranné a praktické centrum domu či bytu, v ktorom môžete tráviť spoločný čas. Ako však prepojiť kuchyňu s obývačkou, aby bol výsledok naozaj dokonalý? Čítajte ďalej.

1. Pripravte si plán

Základom vytúženého výsledku je dôkladné naplánovanie. Pred tým, ako sa pustíte do zariaďovania, urobte si jasno v tom, čo od nového priestoru očakávate.

Nakreslite si, ako by mala miestnosť vyzerať – kde bude kuchynská časť, kde jedáleň a kde obývačka. Nezabudnite, že priestor má byť nielen pekný, ale aj praktický.

2. Rozdeľujte, ale nie príliš

Pri plánovaní kuchyne myslite na to, že kuchyňa aj obývačka sú dve samostatné miestnosti, ktoré však musia byť spojené jednotným štýlom. Symbolickou hranicou medzi miestnosťami môže byť jedálenský stôl, kuchynský ostrovček či nápadný koberec.

 

 

Zároveň je dôležité dodržať jedno dôležité pravidlo – štýl dvoch samostatných miestností by mal byť jednotný, aby priestor nepôsobil rozbito a rušivo.

Ako prepojiť kuchyňu s obývačkou

3. Dôležitý je minimalizmus a kvalita

Ak chcete, aby priestor nepôsobil stiesnene, stavte na minimalizmus a vzdušnosť. Vyhnite sa tmavým farbám, masívnemu nábytku a množstvu predmetov. Namiesto toho, siahnite po prírodných materiáloch, svetlých či pastelových farbách a nezabudnite na vstavaný nábytok a spotrebiče.

Náš tip:
Nepríjemného zápachu vás zbaví digestor, ktorý je praktickým pomocníkom do každej kuchyne.

Investuje do kvalitného zariadenia a tichých spotrebičov, ktoré vás nebudú rušiť pri práci či oddychu v obývačke.

4. Nebojte sa výrazných prvkov

Skvelým spôsobom, ako prepojiť obe miestnosti a zároveň zariadiť priestor štýlovo, je použitie niekoľkých výrazných prvkov.

  • Meď či zlato: V kuchyni to môžu byť medené armatúry, v obývačke lampy či detaily na konferenčnom stolíku.
  • Farby: Žltá, červená, modrá či zelená sú farbami, ktoré dokážu oživiť každý moderný interiér. Farebné vankúše v obývačke a moderné vybavenie kuchyne v jemných farbách budú skvelou kombináciou.
  • Drevo: Použite rovnaké drevo v oboch miestnostiach a prepojte tak priestor.

Ako prepojiť kuchyňu s obývačkou

5. Nezabudnite na úložný priestor

Dostatok úložného priestoru je dôležitou súčasťou každého menšieho priestoru. Ak nechcete, aby ste mali plnú kuchyňu riadu, kuchynských pomôcok a ďalších predmetov, stavte na vstavané skrinky.

Pamätajte, že z obývačky budete mať vždy výhľad do kuchyne. Namiesto otvorených poličiek preto voľte zatváracie skrinky, do ktorých môžete pohodlne „ukryť“ všetko, čo nechcete mať na očiach.

Inšpirácie a kuchyne na mieru nájdete aj na www.ateliersuchanek.sk

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Spomínané kuchyne
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre