Láka vás kuchyňa spojená s obývačkou? Na toto si dajte pozor

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneNovinkyObývačky

Láka vás kuchyňa spojená s obývačkou? Na toto si dajte pozor

Láka vás kuchyňa spojená s obývačkou

Otvorený dizajn kuchyne a obývačky prináša niekoľko výhod, ktoré sú pre mnohých rozhodujúce. Toto riešenie predovšetkým maximalizuje využitie svetla a priestoru. Aj menšia kuchyňa spojená s malou obývačkou tak môžu pôsobiť priestranne. Spojenie týchto miestností ale prináša výzvy, ktoré vás môžu zaskočiť. Preto vám dnes poradíme, na čo ši dať pozor pri spojení kuchyne s obývačkou.

 

 

Spojenie nie je pre každého

Otvorená kuchyňa s obývačkou je v dnešnej dobe veľmi populárnym riešením. Okrem lepšieho využitia svetla a priestoru ale počítajte s tým, že tieto miestnosti budú vždy využívané spolu bez potenciálneho súkromia. Pripravte sa tak na situácie, kedy bude hluk varenia rušiť tých, ktorí budú tráviť čas v obývačke.

Ak by ste radi miestnosti spojili len čiastočne, môžete využiť rôzne interiérové oddeľovače. Máme na mysli predovšetkým presklené steny s posuvnými dverami a murované steny s otvormi alebo sklenenými výplňami.

Držte sa jedného štýlu

Každá miestnosť má mať vlastnú zónu

Keďže miestnosti v otvorenom pôdoryse nemajú žiadne pevné oddeľovače, mali by ste ich vytvoriť prostredníctvom nábytku a jeho orientácie. Priestor tak nebude pôsobiť prázdne alebo naopak príliš zapratane.

Obývačku môžete od zvyšku oddeliť jednoducho usporiadaním sedacej súpravy a televízora alebo krbu. Tí, ktorí budú používať kreslá a pohovku, by mali byť chrbtom alebo bokom ku kuchyni a jedálni.

Náš TIP:
Obývačku môžete jednoducho oddeliť aj väčším kobercom. Pri výbere koberca si ale dajte pozor na motív, farby a dĺžku jeho vlasu.

V kuchyni môže byť ideálnym oddeľovačom ostrovček s barovými stoličkami. Ten na jednej strane priestor krásne oddelí a zároveň vám poskytne rozmernejšiu pracovnú plochu na prípravu domácich pochutín. Využiť môžete opäť odlišnú podlahu – v kuchyni stavte na dlažbu, zatiaľ čo do obývačky vyberte parkety alebo laminát.

Otvorená kuchyňa s obývačkou

Držte sa jedného štýlu

Rôzne štýly interiéru v rôznych miestnostiach nie sú ničím neobvyklým. Ak sú ale tieto miestnosti spojené, mohli by rozdielne štýly pôsobiť rušivo. S týmto problémom sa väčšinou stretnete v snahe umiestniť starší nábytok do novo usporiadanej domácnosti. V tomto prípade je preto lepšie uprednostniť jeden štýl a prispôsobiť mu druhú miestnosť.

Spojenie obývačky s kuchyňou a jedálňou vám umožní využiť prírodné osvetlenie a priestor domácnosti na maximum. Uvedomte si však, že daňou za tieto výhody je predovšetkým strata súkromia a pokoja v spojených miestnostiach. V prípade, že spájate vopred oddelené miestnosti, môže byť nutné investovať do nového nábytku, aby priestor vo výsledku čo najlepšie ladil.

Galéria

Zdroj foto: Unsplash, Freepik
Text: Redakcia

>> Zariaďte si interiér podľa
svojich predstáv TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    ja našu spojenú obývačku s kuchyňou neskutočne milujem. Je to priestor kde trávi celá rodina veľmi veľa času, ale je naozaj dôležité dať pozor aby ste dokázali priestory aspoň v mysli oddeliť. Nech má každý priestor vlastnú dušu.

Komentáre