Ako na zútulnenie svojho bývania – 3 obľúbené štýly, s ktorými sa to dá

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Ako na zútulnenie svojho bývania – 3 obľúbené štýly, s ktorými sa to dá

Zútulnenie svojho bývania

Chystáte sa zariaďovať nové bývanie, rekonštruujete alebo máte jednoducho pocit, že váš domov nevyzerá tak, ako by ste si želali? Nech už je dôvod akýkoľvek, zútulnenie bývania je vždy skvelým, hoci náročným krokom. Pýtate sa, ako sa vyznať v rôznych štýloch, dizajnoch, doplnkoch či dekoráciách? Poradíme vám, ktorý interiérový dizajn zaručene zútulní váš domov.

1. Vintage interiér ako u babičky

Ak sa aj vám pri predstave útulného bývania ihneď vybavia prázdniny u starých rodičov, romantický vintage štýl je pre vás ten pravý. Zrenovované hojdacie kreslo či masívna komoda dokážu vniesť dušu aj do chladnej obývačky.

Stačí, ak navštívite blšie trhy, zavítate do bazáru alebo pohľadáte vhodný nábytok či doplnky na internete. Zariaďovanie bývania vo vintage či retro štýle je tak trochu životný štýl, keďže lovenie a renovácia starých vecí by vás malo najmä baviť.

 

 

Náš TIP:
Na zútulnenie interiéru nepotrebujete desiatky dekorácií. Stačia vám dva či tri výrazné doplnky, ktoré majú dušu a vnesú ju aj do vášho bývania.

Ak si netrúfate na renováciu starého nábytku, zverte ho do rúk profesionálom, alebo si kúpte už zrenovované dizajnové kúsky.

2. Boho štýl pre odvážnych

Drieme vo vás bohémska duša túžiaca po slobode, pohodlí a originalite? V tom prípade by ste mali dať šancu bohémskemu dizajnu, ktorý sa nazýva aj „boho štýl“.

Boho štýl Zútulnenie svojho bývania

Tento interiérový štýl je stelesnením útulnosti, pohodlia a každému ihneď evokuje teplo domova. Boho štýl je vhodný najmä pre umelecké povahy milujúce slobodný život.

Jeho základom sú teplé a zemité tóny, výrazné vzory na kobercoch, vankúšoch či dekách, prírodné materiály a kov.

3. Bývanie s vôňou Provensálska

Ak ste prepadli kúzlu francúzskeho Provensálska, provence štýl si zamilujete. Hlavnú rolu hrá príroda, prírodné materiály a motívy. Farby sú zemité, prípadne pastelové, súčasťou provence štýlu sú samozrejme kvety a rastliny. V kvetináčoch, vo vázach, ale aj na stenách či obliečkach.

Provensálsky štýl Zútulnenie svojho bývania

Bývane v provensálskom štýle je elegantné, romantické, ľahké a harmonické. Vďaka všadeprítomným kvetom, jemným farbám, hrejivému drevu a prútenému nábytku je provensálsky štýl synonymom útulnosti, po akej túžite.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Zútulnite si bývanie podľa seba
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre