Kvalitný koberec – na čo myslieť pri jeho výbere

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Kvalitný koberec – na čo myslieť pri jeho výbere

Kvalitný koberec – na čo myslieť pri jeho výbere

Kvalitný koberec dokáže zmeniť ráz každej miestnosti takmer k nepoznaniu. Okamžite transformuje priestor, zjemní vzhľad miestnosti a navyše aj absorbuje hluk, čím pomáha vytvoriť útulné domáce prostredie. V dnešnom článku si povieme pár dobrých rád, nad čím premýšľať pri výbere nového koberca.

Výber nového koberca môže byť rozpačitým zážitkom, nakoľko farieb, textúr a veľkostí kobercov je na trhu neúrekom. Aby ste sa dokázali lepšie zorientovať v možnostiach, ktoré sa vám naskytajú, zvážte nasledujúce aspekty.

Kvalitný koberec – na čo myslieť pri jeho výbere

Výber koberca prispôsobte spôsobu života

Ak máte mladú rodinu alebo domácich miláčikov, hľadajte odolný koberec skôr s nižším vlasom. Pre minimalizovanie nevábneho vzhľadu chlpov na koberci prispôsobte výber farby koberca farbe vášho psa alebo mačky. Nezabúdajte, že takto vysoko zaťažované koberce je potrebné pravidelne čistiť, najlepšie profesionálnym tepovaním, ktoré zbaví koberce všetkých nečistôt a mikroorganizmov.

Kvalitný koberec – na čo myslieť pri jeho výbere, čistenie koberca

Popustite uzdu fantázií

Ak koberec neplánujete zaťažovať častým chodením, škvrnami, chlpmi a podobne, môžete si vybrať z nekonečného množstva dizajnových kobercov. Určite sa nebojte kombinovať rôzne typy kobercov, či už z hľadiska textúry, farieb, veľkostí, alebo dokonca vzorov. Majte však na pamäti, že tmavšie farby na kobercoch pôsobia síce útulne, no danú miestnosť celkom zásadne opticky zmenšujú.

Neprehliadnite:
Najobľúbenejšie izbové rastliny Slovákov lahodia nielen oku

Naproti tomu miestnosti, v ktorých sa nachádzajú koberce v svetlejších farbách pôsobia väčšie, než reálne sú. Pri výbere tej správnej farby koberca taktiež odporúčame zvoliť o jeden alebo dva stupne tmavší odtieň koberca, než aký hľadáte. Koberce majú totiž tendenciu, pôsobením slnka a tiež opotrebovaním, blednúť.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodné interiérové koberce
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Ďakujeme za ďalšie skvelé rady.

Komentáre