Máte doma vzácne alebo spomienkové predmety? Skúste ich zarámovať!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaTechnológie

Máte doma vzácne alebo spomienkové predmety? Skúste ich zarámovať!

Máte doma vzácne alebo spomienkové predmety, skúste ich zarámovať, ramovanie obrazov a predmetov, ateliér VIKI, galéria AVE Bratislava, ramovanie obrazov

Vlastníte spomienkové predmety, ktoré by ste si radi vystavili? Skúste ich zarámovať! Kým v zahraničí je rámovanie spomienkových predmetov populárne už roky, na Slovensko sa tento trend ešte len dostáva. V dnešnom článku si povieme viac o tom, ako na to.

Už len myšlienka toho, neodkladať rodinné poklady do škatule na povalu, ale hrdo ich vystaviť na stene, či poličke vašej knižnice je jednoducho neodolateľná. Ak máte predmety, ktorými by ste sa radi pochválili, zarámovať ich do špeciálneho rámu na spomienkové predmety je tým najlepším riešením, ako uchovať ich stav a hodnotu po ďalšie desaťročia. Môže pritom ísť o rôzne predmety.

Máte doma vzácne alebo spomienkové predmety, skúste ich zarámovať, ramovanie obrazov a predmetov

Čo všetko sa dá zarámovať

Kreativite sa pri rámovaní spomienkových predmetov medze nekladú. Porozprávali sme sa s majiteľom populárneho rámovacieho ateliéru na Slovensku, aby sme zistili, čo si dávajú ľudia zarámovať najčastejšie.

“Rámovanie predmetov, najmä po rodičoch, alebo starých rodičoch, je pre mnohých ľudí akýmsi vyjadrením rešpektu a úcty voči rodinnej histórii. S cieľom zachovať spomienky na daných ľudí sme už rámovali všetko možné od vojenských odznakov, cez kroje, zástery, či iné kusy oblečenia, až po kuchársku knihu,” rozprávali sme sa s majiteľom Tomášom Vojtáškom Galérie AVE na Mariánskej ulici v Bratislave.

Neprehliadnite:
Psychológia farieb: Ako si vybrať farbu do interiéru

Druhou kategóriou je rámovanie vlastných spomienkových predmetov, či už z detstva, alebo zo športových a umeleckých podujatí. Pomerne bežne rámujeme rôzne podpísané dresy, rakety a tenisové loptičky, autogramy a dokonca aj väčšie predmety ako hudobné nástroje. Zarámovali sme už aj gitaru! ” dodáva s úsmevom na tvári Tomáš.

Máte doma vzácne alebo spomienkové predmety, skúste ich zarámovať, ramovanie obrazov a predmetov

Máte doma vzácne alebo spomienkové predmety, skúste ich zarámovať, ramovanie obrazov a predmetov

Veríme, že sme vás týmto článkom inšpirovali. A ak máte doma spomienkové predmety, ktoré sú príliš vzácne na to, aby ležali v krabici, na čo ešte čakáte? Využite služby profesionálneho rámovania a zasklievania vašich trofejí a spomienok. Garantujeme vám, že vám ozvláštnia interiér bytu a vaše návštevy nebudú mať inú šancu než opýtať sa na danú históriu spojenú so zarámovaným predmetom.

Foto: Galeria AVE
Redakcia

atelier viki a galeria ave logo

Dohodnite si konzultáciu na www.galeriaave.sk

>> Vhodné interiérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre