Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti. Poradíme vám, ako ho vybrať

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


FinancieStavba

Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti. Poradíme vám, ako ho vybrať

Niektorým škodám sa dá ľahko predísť opatrnosťou, iné skrátka ovplyvniť nevieme. Príkladom sú škody na dome vplyvom poveternostných podmienok či krádež vybavenia domácnosti. Ak sa chcete vyhnúť zbytočným stratám, prinášame vám tipy, ako predísť najčastejším chybám pri výbere poistenia domácnosti a nehnuteľnosti.

 

 

Ako vybrať poistenie domácnosti?

Pri výbere poistenia domácnosti sa v prvom rade zamerajte na to, na aké udalosti sa poistenie má vzťahovať. Ďalším dôležitým kritériom je výška limitov poistného plnenia – teda maximálna suma, ktorú vyplatí poisťovňa klientovi či klientke v prípade poistnej udalosti.

Vedeli ste, že…
… niektoré poisťovne ponúkajú predĺženie záruky spotrebičov aj po uplynutí ich zákonnej záručnej lehoty?

Dôležité je mať prehľad o udalostiach a stavoch, na ktoré sa poistene nevzťahuje. Väčšina poisťovní ponúka nonstop podporu, ktorá dokáže vyriešiť mnohé problémy aj na diaľku. K tejto podpore patria aj ďalšie asistenčné služby, ktorých rozsah by ste pred uzavretím zmluvy mali poznať.

Poistenie proti krádeži domácnosti a nehnuteľnosti

Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti výber by ste nemali zanedbať

Na záver výberu by ste si mali stanoviť hodnotu, na akú chcete domácnosť poistiť. Čím je domácnosť väčšia, tým je stanovenie tejto hodnoty náročnejšie. Ide totiž o súčet hodnôt všetkých položiek v domácnosti a ďalšieho obsahu bytu.

Aký je rozdiel medzi poistením domácnosti a poistením nehnuteľnosti?
Prečítajte si tento článok a dozviete sa odpoveď.

Poistenie nehnuteľnosti – výber by ste nemali zanedbať

Výber poistenia nehnuteľnosti sa prakticky nelíši od výberu poistenia domácnosti. Voľbu by ste tak mali opäť začať zhodnotením, aký rozsah poistného krytia vyžadujete.

Po výbere rizík by malo aj v tomto prípade nasledovať určenie poistnej sumy, do ktorej bude škoda hradená poisťovňou.

Balíky niektorých poisťovní zahŕňajú len udalosti spojené s prírodnými živlami, iné pokrývajú aj vandalizmus či elektrické skraty. Vo výsledku by malo byť poistenie nehnuteľnosti nastavené tak, že v prípade poškodenia bude majiteľ alebo majiteľka schopný či schopná vrátiť škodu do pôvodného stavu bez zruinovanej peňaženky.

Ako vybrať poistenie domácnosti poistné krytie

Poistenie domácnosti a poistenie nehnuteľnosti sa vo svojom princípe veľmi nelíšia. Pri výbere týchto poistení je dôležité premyslieť si rozsah poistného krytia a maximálnu sumu, ktorú vám bude môcť poisťovňa poskytnúť v prípade škody. Napriek tomu, že uzavretie poistenia je dnes jednoduchý proces, dostatočná informovanosť predíde rôznym neskorším problémom.

Galéria

Foto zdroj: Pexels, Unspalsh
Redakcia

>> Žabezpečte si svoj domov
proti krádeži <<

 

 

Komentáre