Moderné riešenia pre vašu stavbu, ktoré šetria energiami

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Solárne a fotovoltaické systémyStavbaTepelné čerpadláTZBVykurovanie

Moderné riešenia pre vašu stavbu, ktoré šetria energiami

Moderné riešenia pre vašu stavbu, ktoré šetria energiami

Teplo aj zabezpečenie príjemne vychladeného vzduchu počas leta, solárne panely a fotovoltika o komplexné riešenia pre vašu domácnosť aj firemný objekt sa postará firma Renova Install. V ponuke jej služieb nájdete tiež rekuperácie, striekané izolácie, strojové potery a termovízne merania.

 

Tepelné čerpadlá využívajú obnoviteľné energie

Hľadáte ekonomické a zároveň ekologické riešenie vykurovania a ohrevu teplej vody? Jednou z možností sú tepelné čerpadlá, ktorých životnosť je až 25 – 30 rokov. Na zníženie nákladov na kúpu a montáž je navyše možné využiť štátnu dotáciu, pričom návratnosť investície je 7 – 10 rokov.

Tepelné čerpadlá využívajú energiu získanú zo vzduchu, zeme alebo vody. Sú výborným riešením pre zrekonštruované stavby alebo novostavby, kde je zabezpečená dostatočná izolácia objektu. Spoľahnúť sa môžete tiež na tichý chod.

Tepelné čerpadlá využívajú obnoviteľné energie

K dispozícii sú modely vhodné pre domácnosti aj komerčné objekty. Aby ste dosiahli všetky výhody tepelného čerpadla, potrebné je zvoliť správny typ od osvedčeného výrobcu, nevyhnutnou je tiež odborná montáž. S výberom a montážou vám radi pomôžu pracovníci firmy Renova Install.

Klimatizácie vychladia vzduch podľa vašich potrieb

O komfortnú teplotu v interiéri počas celého roka sa postarajú klimatizácie. Vďaka zabudovaným filtrom navyše čistia vzduch od baktérií a alergénov, upravujú tiež vlhkosť vzduchu. Firma Renova Install vám pripraví riešenie klimatizácie na mieru.

K dispozícii sú vonkajšie jednotky mono-split na chladenie vzduchu v jednej miestnosti, multi-split klimatizácie zabezpečia chladenie viacerých miestností. Vnútornú jednotku si pritom môžete vybrať nástennú, kazetovú alebo parapetnú. Potrebujete riešenie bez vonkajšej jednotky? V tom prípade vám bude vyhovovať mobilná klimatizácia. K výhodám klimatizácie v teplom počasí si môžete pripočítať tiež jej schopnosť ohrievať vzduch. Modely s funkciou kúrenia sa označujú tiež názvom tepelné čerpadlá vzduch-vzduch.

Podlahové kúrenie teplovodné aj elektrické

Firma Renova Install ponúka aj riešenia podlahového vykurovania domu, bytu i obchodných priestorov. Podlahové kúrenie zabezpečí rovnomernú distribúciu tepla v interiéri, minimalizuje vírenie prachu a oproti radiátorovému kúreniu vám prinesie finančnú úsporu. Vhodné riešenie si môžete vybrať z viacerých možností.

Podlahové kúrenie teplovodné aj elektrické

  • Teplovodné podlahové kúrenie — pracuje na princípe rozvodu ohriatej vody, ktorá prúdi v potrubí inštalovanom pod podlahou. Na jej ohrev je možné využívať tepelné čerpadlo, solárne kolektory alebo kotol.
  • Elektrické podlahové kúrenie — využíva elektrický prúd, ktorý ohrieva vodiče inštalované pod podlahou. Je jednoduchšie na inštaláciu.

Kúrenie v dome solárnym systémom

Na kúrenie v dome môžete využívať aj solárne kolektory alebo fotovoltické panely. Obe alternatívy sú ekologické a ekonomicky efektívne, môžete na nich tiež získať štátnu dotáciu.

Kúrenie v dome solárnym systémom

Solárne kolektory

Zachytávajú slnečnú energiu, ktorú premieňajú na teplo. To následne ohrieva teplú vodu alebo sa využíva na vykurovanie. Vo veľkej miere vám umožnia znížiť náklady na energie, ich prevádzka je tichá a neprodukujú emisie. V porovnaní s fotovoltikou sú tiež lacnejšie, zaberajú na streche menej miesta, no nevyrábajú elektrickú energiu.

Fotovoltika

Ak hľadáte riešenie, ktoré vám zabezpečí aj výrobu vlastnej elektrickej energie, vašou voľbou by mali byť fotovoltické panely. Napriek vyššej vstupnej investícii prinášajú jej rýchlejší návrat.

Fotovoltické panely sa umiestňujú na strechu alebo fasádu domu. Premieňajú energiu získanú zo slnka na elektrickú, tú potom môžete využívať na prevádzku elektrických spotrebičov. Ich montáž sa vzhľadom na ich výhodnosť oplatí pre domácnosti aj firmy. Ak fotovoltiku doplníte o solárnu batériu, budete si môcť do nej ukladať prebytky energie na čas, kedy budete mať vyššiu spotrebu. Počas chladnejšieho obdobia roka ju môžete využívať aj na vykurovanie.

Neviete sa rozhodnúť, ktoré z riešení na vykurovanie či chladenie interiéru je pre vás to najlepšie? S výberom a správnym zostavením celého systému vám poradia pracovníci firmy Renova Install.

Foto: Renova Install

>> Vhodné doplnky do domu a bytu
TU alebo nižšie <<

 

Komentáre