Nábytok, ktorý sa dá skladať a šetriť miesto v dome, v byte alebo na terase

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytokVideo

Nábytok, ktorý sa dá skladať a šetriť miesto v dome, v byte alebo na terase

Roztahovaci stol

Nábytok je neoddeliteľnou súčasťou každého domova. Slúži nielen na pohodlie, ale aj na estetiku a funkčnosť. V dnešnej dobe, keď sú byty a domy často malé a úzke, je dôležité využiť každý centimeter priestoru. Preto je vhodné zvoliť nábytok, ktorý sa dá skladať, rozkladať, premiestňovať alebo kombinovať podľa potreby. Takýto nábytok je praktický, úsporný a moderný.

 

 

V tomto článku vám predstavíme niekoľko typov nábytku, ktorý sa dá skladať a šetriť miesto v dome, v byte alebo na terase.

Skladacie stoly a stoličky

Stoly a stoličky sú základným nábytkom do jedálne, kuchyne alebo obývačky. Ak nemáte dostatok miesta na veľký jedálenský stôl, môžete si vybrať skladací stôl, ktorý sa dá ľahko zložiť a odložiť, keď ho nepoužívate. Skladacie stoly môžu mať rôzne tvary, farby a materiály. Môžu byť napríklad okrúhle, štvorcové, oválne, drevené, kovové alebo plastové.

Rokladaci jedalensky stol

Niektoré skladacie stoly majú aj zabudované úložné priestory na drobnosti alebo stoličky. Skladacie stoličky sa dajú tiež ľahko zložiť a uskladniť v skrini, pod posteľou alebo za dverami. Skladacie stoly a stoličky sú ideálne pre malé byty, chaty alebo karavany.

Skladacie postele

Posteľ je najdôležitejším nábytkom do spálne. Zaberá veľa miesta a často ju nepoužívame cez deň. Preto je dobré mať možnosť ju sklopiť alebo zložiť, keď ju nepotrebujeme. Skladacie postele môžu mať rôzne formy a funkcie. Môžu byť napríklad:

Sklopna postel

 • Sklopné postele – sú to postele, ktoré sa sklopia do zvislej polohy a tvoria tak skriňu alebo policu. Takto ušetria veľa priestoru v izbe a zároveň poskytnú úložný priestor na oblečenie, knihy alebo iné veci. Sklopné postele môžu byť jedno- alebo dvojlôžkové, s matracom alebo bez neho.
 • Vysúvacie postele – sú to postele, ktoré sa vysunú z inej postele alebo nábytku. Takto vytvoria ďalšie lôžko pre hostí alebo rodinných príslušníkov. Vysúvacie postele môžu byť napríklad zabudované v poschodovej posteli, sedačke, skrinke alebo stolíku.
 • Nafukovacie postele – sú to postele, ktoré sa nafúknu vzduchom pomocou elektrickej pumpy alebo ručne. Takto poskytnú pohodlné lôžko na spanie alebo oddych. Nafukovacie postele môžu byť jedno- alebo dvojlôžkové, s povlečením alebo bez neho. Po použití sa dajú ľahko vypustiť, zložiť a uložiť do tašky alebo krabice.

Skladacie sedačky a kreslá

Sedačky a kreslá sú nábytkom do obývačky, ktorý slúži na sedenie, ležanie, relaxáciu alebo spoločenské aktivity. Ak nemáte dostatok miesta na veľkú sedačku alebo viacero kresiel, môžete si vybrať skladaciu sedačku alebo kreslo, ktoré sa dá ľahko zložiť a premiestniť podľa potreby. Skladacie sedačky a kreslá môžu mať rôzne tvary, farby a materiály. Môžu byť napríklad:

 • Skladacie sedačky – sú to sedačky, ktoré sa dajú zložiť do menších rozmerov alebo úplne zložiť do roviny. Takto ušetria veľa priestoru v obývačke a zároveň poskytnú ďalšie lôžko pre hostí alebo rodinných príslušníkov. Skladacie sedačky môžu byť jedno-, dvoj- alebo trojsedadlové, s opierkami na ruky alebo bez nich.
 • Skladacie kreslá – sú to kreslá, ktoré sa dajú zložiť do menších rozmerov alebo úplne zložiť do roviny. Takto ušetria veľa priestoru v obývačke a zároveň poskytnú pohodlné sedenie alebo ležanie. Skladacie kreslá môžu byť napríklad polohovateľné, masážne, nafukovacie alebo skladacie do tvaru vankúša.

Rozkladacia pohovka

Záhradný nábytok na terasu

Ak máte malú terasu alebo balkón, možno si myslíte, že nemáte dostatok miesta na záhradný nábytok. Ale to nie je pravda! Skladací záhradný nábytok vám ponúka možnosť využiť váš vonkajší priestor na maximum, bez toho, aby ste sa museli vzdať pohodlia a štýlu. Je navrhnutý tak, aby sa dal ľahko zložiť a uskladniť, keď ho nepoužívate. Takto ušetríte miesto a zároveň chránite nábytok pred poveternostnými vplyvmi.

Skladaci balkonovy nabytok

Skladací záhradný nábytok je tiež praktický, pretože ho môžete ľahko preniesť alebo presunúť podľa potreby. Veľkej obľube sa tešia sklopné stolíky alebo taburetky odolné voči vlhkému počasiu, ktoré sa dajú jednoducho zatisnúť napríklad pod lavičku.

Záver

Nábytok, ktorý sa dá skladať a šetriť miesto v dome alebo byte, je ideálnym riešením pre malé a úzke priestory. Ponúka praktickosť, úspornosť a modernosť. Pri výbere nábytku, si treba všímať najmä jeho kvalitu, dizajn, funkčnosť a cenu. Dúfame, že tento článok vám pomohol pri rozhodovaní a že si nájdete ten správny nábytok podľa vašich potrieb.

Galéria

Foto: Moebelix
Text: Redakcia

>> Vhodný rozkladací nábytok
do bytu alebo domu TU <<

Komentáre (1)

 1. Dobrý večer,
  tá skladacia postel je naozaj dobrý nápad.
  Môe to byť užitočné aj na chatách kde sa má vyspať viac ľudí lebo cez deň to nezaberie skoro žiadne miesto.
  Záhradný nábytok je je zase dobý na malé balkony.
  Ďakujem za rady. 🙂

Komentáre