TOP 5 nápadov pre zariadenie modernej kúpeľne podľa najnovších trendov

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

TOP 5 nápadov pre zariadenie modernej kúpeľne podľa najnovších trendov

zariadenie modernej kúpeľne podľa najnovších trendov kupelna Bonny

Trendy v oblasti interiérového dizajnu sa menia zo dňa na deň. Napriek tomu však môžete z vašej kúpeľne vytvoriť miesto s moderným nádychom, ktoré vám poskytne pokoj a relax bez ohľadu na to, ako dlho v ňom pobudnete. Prinášame vám päť obľúbených trendov, vďaka ktorým bude vaša kúpeľňa pýchou domácnosti.

 

 

1. Sprchový kút bez vaničky

Ak hľadáte spôsob, ako zmodernizovať staršiu kúpeľňu, začať môžete sprchovým kútom. V dnešnej dobe sa tešia čoraz väčšej popularite unikátne sprchové kúty bez vaničky. Voda počas sprchovania odteká vďaka tomu, že sa podlaha mierne zvažuje k výlevke. Takto stavaný sprchový kút je na jednej strane praktický, keďže sa jednoducho čistí, no zároveň môže byť významným krokom k tvorbe minimalistickej domácnosti.

Náš TIP:
Pre čo najjednoduchší dizajn zakomponujte sprchový kút do kúpeľne tak, aby ste nepotrebovali ani sklenené steny či dvierka.

2. Prírodné materiály majú v modernej kúpeľni zelenú

Trávenie času v prírode má na naše telo množstvo blahodarných účinkov, ktoré sú popísané viacerými vedeckými štúdiami. Prečo si tým pádom nedopriať nádych prírody aj v kúpeľni, aby sme maximalizovali jej príjemnú atmosféru?

Ideálnou voľbou je použitie tíkového dreva. Obsahuje totiž množstvo prírodných olejov, ktoré ho chránia pred vodou a vlhkosťou. Okrem samotného nábytku môžete vsadiť aj na dekorácie vo forme rastliniek. Pred ich výberom sa však uistite, že znesú vlhké prostredie.

Prírodné materiály majú v modernej kúpeľni zelenú kupelna DELL

3. Biela ako symbol čistoty a relaxu

Farebné kombinácie kúpeľne, ktorých základom je biela farba, patria v kúpeľni medzi najobľúbenejšie. Nemáme však na mysli čisto biele povrchy, ktoré pripomínajú sterilitu nemocnice. Odporúčame vám skôr svetlé odtiene iných farieb, ako napríklad sivá a béžová, ktoré hrajú dokonalo so zlatými vodovodmi a rukoväťami, a ich kombináciu s bielou. V prípade kachličiek môžete zvoliť modely s trojrozmernou textúrou, ktoré dodajú celkovému dizajnu kúpeľne punc jedinečnosti.

4. Využite priestor naplno

Rozmerná kúpeľňa len s niekoľkými kúskami nábytku môže vo výsledku pôsobiť prázdno a nie minimalisticky. Zvyšný priestor môžete využiť napríklad na osadenie druhého umývadla či sprchového kúta. Ak to dizajn kúpeľne dovolí, môžete vyskúšať samostatne stojacu vaňu. Tá dodá vašej kúpeľni nefalšovaný nádych luxusu.

5. Kúpeľňový nábytok bez nožičiek

Moderné kúpeľne by mali byť nielen príťažlivé na pohľad, ale aj praktické a udržateľné. Kúpeľňový nábytok bez nožičiek je tým pádom ideálnou voľbou pre zariadenie modernej domácnosti. Na jednej strane sú skrinky bez nožičiek atraktívne, zároveň vám však výrazne uľahčia vysávanie alebo utieranie podlahy.

Dizajn modernej kúpeľne nie je len o jej farbách, textúrach a povrchoch. Dôležité je aj jej zariadenie, ktoré by malo byť v prvom rade praktické. Podobne ako obrazy tvorené v duchu moderného umenia, aj kúpeľňa môže byť prejavom vašej kreativity a charakteru. Preto sa nebráňte svojej fantázii a v prípade neistoty sa obráťte na expertov v oblasti interiérového dizajnu.

Galéria

Foto: Moebelix
Redakcia

>> Zariaďte si svoju kúpeľňu
a nábytok TU <<

 

 

Komentáre (2)

 1. Dobrý deň,
  ja mám rada veľké a nezapratane kúpelne.
  Musí to byť oáza čistoty a pokoja.
  A preto ma zaujíma: nezačne drevo ako prírodný materiál plesnivieť?
  Ďakujem za odpoveď

  • Ahoj,
   my máme v kúpelni drevenú skrinku a je to zatiaľ úplne ok.
   Tiež som sa bál aby to nezačalo plesnivieť, ale kúpelnu vetráme a a skrinka je v suchu. A žiadna pleseň.

Komentáre