Ako si vytvoriť domáci pracovný kútik stvorený na sústredenú prácu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Ako si vytvoriť domáci pracovný kútik stvorený na sústredenú prácu

Ako si vytvoriť domáci pracovný kútik stvorený na sústredenú prácu, home office

Pracuje niektorý člen vašej rodiny z domu? Ak áno, máme pre vás niekoľko dobrých tipov na to, ako si vytvoriť jednoduchý pracovný kútik v pohodlí domova, ktorý bude ako stvorený na sústredenú prácu.

Pri zariaďovaní pracovného miesta v domácnosti začnite výberom miesta, kde bude umiestnený. Pracovný kút vôbec nemusí zaberať veľa priestoru. Poobzerajte sa po vašej domácnosti a identifikujte nevyužité miesta, ktoré by sa dali zužitkovať pre potreby domácej kancelárie. Ak máte pocit, že do vášho bytu sa pracovný stôl jednoducho nezmestí, zavítajte ešte raz do vašej spálne.

Neprehliadnite:
Ako si doma zariadiť priestor na cvičenie

Vo väčšine prípadov sa dá nočný stolík nahradiť stolom, ku ktorému stačí prisunúť kancelársku stoličku, pridať stolovú lampu, zopár organizačných doplnkov a kancelárskych potrieb a máte pod rukami malý kancelársky priestor ako vyšitý.

Základom je elektrická zásuvka a stabilný Internet

Ak pracujete na počítači, základom úspechu je umiestniť pracovný stôl do blízkosti dostatočného množstva elektrických zásuviek. Pomalší Internet zas vyriešite pripojením cez kábel. Zabezpečíte si tak stabilnejšie a rýchlejšie pripojenie vhodné najmä pre online videohovory.

Ako si vytvoriť domáci pracovný kútik stvorený na sústredenú prácu, home office

Myslite na zdravie

Vašu pracovnú stanicu si prispôsobte na to, aby ste si neničili chrbát počas celodennej práce za stolom. Vaša obrazovka by mala byť umiestnená tak, aby ste sa za žiadnych okolností nepozerali smerom dole. Sedieť by ste mali na kancelárskej stoličke, ktorá je vybavená podporným panelom na kríže. Výšku stoličky si nastavte podľa vašich kolien, ktoré by mali v sede zvierať 90 stupňový uhol.

Ako si vytvoriť domáci pracovný kútik stvorený na sústredenú prácu, home office

S dekoráciami radšej opatrne

Každý jeden objekt, ktorý si umiestnite na pracovný stôl je potenciálnym zdrojom rozptýlenia pri práci. Preto to s dekoráciami nepreháňajte. Okrem klasických kancelárskych pomôcok si položte na stôl nejakú menšiu zelenú izbovú rastlinu, malý fotorámik, či obľúbený motivačný výrok.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre