Luxusná vila a unikátny súkromný hotel Villa Vals zasadený do kopcov švajčiarskych Álp

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaVideo

Luxusná vila a unikátny súkromný hotel Villa Vals zasadený do kopcov švajčiarskych Álp

Súkromný hotel Villa Vals

V tomto uponáhľanom svete mnohí vyhľadávajú dovolenku na samote v lone prírody. A takým miestom je Villa Vals, vytvorená vo vnútri malebného svahu vo švajčiarskych Alpách. Fantastický vzduch, ticho, krása, pohodlie a nádherný výhľad z okna, aj keď všetky priestory súkromného hotela sú umiestnené úplne pod zemou. Pre tých, ktorí neveria, že je to možné, vás pozývame, aby ste sa spoločne pozreli do úžasných apartmánov, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľnú dovolenku a pomôžu vám predstaviť si život moderného jaskyniara.

Na jednom z malebných svahov alpských lúk môžete vidieť zvláštny objekt pripomínajúci tanier, ktorý zakrýva gigantickú dieru. Hlboko pod zemou je skrytý unikátny súkromný hotel s názvom Villa Vals, postavený už v roku 2009. Nachádza sa neďaleko horskej dedinky Vals v nadmorskej výške 1 250 m nad morom, ktorá je známa pre lyžiarske stredisko Therme Vals a jedinečné termálne pramene.

Na vývoji tohto projektu sa podieľali špecialisti z architektonických spoločností SeARCH a CMA a napriek tomu, že museli po prvý raz vyvinúť podzemný objekt, dokázali vytvoriť stabilnú štruktúru, harmonicky začlenenú do krajiny. Za zmienku tiež stojí, že pri výstavbe sa podarilo nenarušiť reliéf prírodného kopca, aj keď sa muselo ísť hlboko, až do hĺbky 8 metrov.

 

 

Počas výstavby typickej rezidencie alpskej architektúry s rozlohou 225 m2 boli použité tradičné technológie a miestne stavebné materiály vrátane pôsobivej fasády. Bola vybudovaná z kremenca, extrahovaného z blízkych termálnych prameňov. Používal sa aj ako strop pre hornú úroveň, ktorá bola pokrytá zeminou a trávnikom s trávou.

Villa Vals Luxusná vila vo švajčiarskych alpách

Villa Vals Luxusná vila vo švajčiarskych alpách

lyžiarske stredisko Therme Vals

Villa Vals vytvorená vo vnútri svahu

Napriek mimoriadnej polohe sa pred vilou nachádza priestranné kamenné nádvorie, kde je vybavené posedenie, miesto na grilovanie či prírodný prameň s krištáľovo čistou vodou. Aby sa ochránili tí, čo kráčajú po svahu, ktorí si možno nevšimli, že majú pod nohami obytný priestor, bolo rozhodnuté uzavrieť celý obvod fasády.

Za zmienku stojí, že konkávna fasáda domu má výhľad na nádvorie a sú na nej umiestnené všetky okná. Vzhľadom na samotný uhol sklonu a konkávnu rovinu južne orientovanej fasády bolo možné naprojektovať prirodzené osvetlenie tak, aby slnečné lúče prenikali do každej z miestností trojúrovňového podzemného objektu. Fasáda má tiež vetracie otvory a komíny skryté za betónovými panelmi, ktoré pomáhajú udržiavať príjemnú mikroklímu vo vnútri podzemného príbytku.

Luxus vo vidieckom šate

Na prvom poschodí sa nachádza priestranná obývacia izba, z ktorej je dokonale viditeľný pasienok, zalesnený svah protiľahlého kopca a zasnežené štíty hôr. Ďalej je tu kuchyňa spojená s jedálňou, knižnica, jedna zo spální s kúpeľňou a samostatná kúpeľňou. Aby bol vytvorený dojem primitívneho obydlia, bola tomu prispôsobená výzdoba – betónové steny, kamenné podlahy, množstvo dreva, nábytok v neutrálnych farbách. Len žiarivé farby textílií a domácich spotrebičov naznačujú, že ide o moderný domov, kde je všetko premyslené do najmenších detailov.

Villa Vals vytvorená vo vnútri svahu

Villa Vals uzastne apartnmany a nezabudnutelna dovolenka

Villa Vals uzastne apartnmany a nezabudnutelna dovolenka

Villa Vals uzastne apartnmany a nezabudnutelna dovolenka

Vzhľadom na to, že majitelia si rýchlo uvedomili, že by to bolo ideálne miesto na usporiadanie mini-hotela, bolo rozhodnuté vytvoriť na druhom poschodí iba spálne. Tri z nich vo výsledku predstavujú celkom moderné byty, síce v minimalistickom dizajne, no s vlastnou kúpeľňou. Jedna spálňa dáva možnosť naplno sa ponoriť do nezabudnuteľnej vidieckej atmosféry, kde sa namiesto postele dosýta vyspíte na kope sena. Síce je tam matrac, ale je tiež vypchatý suchou alpskou trávou. V suteréne sú technické miestnosti, herňa s biliardovým stolom a pohodlným posedením a sauna.

Foto zdroj: www.villavals.ch
Redakcia

>> Doprajte si kvalitné zariadenie domu či bytu
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre