Nerobte paniku po snehovej búrke! Využitie snehovej frézy vám ušetrí čas

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérZáhrada

Nerobte paniku po snehovej búrke! Využitie snehovej frézy vám ušetrí čas

Využitie snehovej frézy

Sneh nás zvyčajne poteší. Jeho nádielka na príjazdových a záhradných cestách, na chodníku alebo vo dvore kde parkujete autá, už veľmi nie. Lopata nemusí byť vašim pomocníkom. Odpratávanie čerstvej snehovej nádielky uľahčí mechanické „náradie“.

Siahnite po vhodnom pomocníkovi… snehovej fréze. S využitím snehovej frézy strávite odpratávaním snehu až 20 x menej času ako s lopatou v ruke. To už stojí za úvahu a aj menšie investície! Široká ponuka snehových fréz na trhu zahŕňa skromné modely na upratovanie tesného okolia vstupu domu, výkonné frézy na odpratávanie ciest aj profesionálne stroje, ktoré budú podávať skvelé výkony aj v ťažkých horských podmienkach. Pri výbere snehovej frézy je dôležité, z ako veľkej plochy budete sneh odpratávať a aký má terén. Vybavenie, funkcie a materiálové vyhotovenie frézy sa líši aj v závislosti od ceny stroja.

Využitie snehovej frézy
Odhod snehu z prístupovej cesty hladko zaistí jednostupňová benzínová snehová fréza Toro Quick Clear CCR 6053.

Menšie plochy

Ide vám predovšetkým o upratovanie priestoru pred vstupom do domu alebo pred garážou? Vyberte si elektrickú snehovú frézu s tichým, ale dostatočne silným motorom. Takáto fréza má nízku hmotnosť a malé rozmery, vďaka ktorým sa skvele ovláda, a nezaberie veľa miesta ani pri uskladnení. Sneh odhadzuje do vzdialenosti niekoľkých metrov a za sebou necháva čistý povrch. Vpred sa pohybuje sama otáčaním gumenej snehovej závitovky. Nezabudnite ale na nutnosť dosahu elektrickej zásuvky a dostatočný prívodný kábel. Odporúčame zvoliť predlžovací kábel určený na celoročné použitie.

Využitie snehovej frézy
Čerstvo napadaný sneh na betónovej ceste alebo dláždenom dvore je pre elektrickú snehovú frézu Toro Powercurve 1800 hračka.

Stredne veľké plochy

Na pravidelné odpratávanie snehu z plôch a komunikácií lepšie poslúži benzínová snehová fréza. Pokiaľ je sneh čerstvý a pohybujete sa na pevnom povrchu záhrad, dvorov a príjazdových ciest, postačí model s jednostupňovým odhodom snehu. So sprevádzkovaním stroja zvyčajne pomôže ešte v pohodlí garáže alebo dielne elektrický štartér a potom sa už môžete pustiť do boja so snehovou nádielkou.

Zaujímavé: Znížiťte riziko požiaru. Kedy ste naposledy čistili komín?

Lepšie povedané, do boja sa môže pustiť fréza, ktorá je vpred poháňaná otáčaním závitovky a súčasne vyhadzuje až 900 kg snehu za minútu otočným tunelom do regulovateľnej vzdialenosti niekoľkých metrov.

Využitie snehovej frézy
Aj robustné záveje spoľahlivo zdoláte s dvojstupňovou benzínovou frézou Ariens Compact 24.

Silný pomocník

Stále ste nenašli zodpovedajúci model frézy? Možno budete frézu používať pre už mokrý, premrznutý alebo udupaný sneh, na nespevnených plochách záhrad, rozľahlých plochách parkovísk alebo dokonca v robustnejších závejoch a náročných horských podmienkach. Potom je tu pre vás ponuka fréz s dvojstupňovým systémom odhodu. Ich pílovitá závitovka nekompromisne odrezáva a vháňa snehovú hmotu do lopatiek vysokorýchlostnej ventilácie odhodového tunela. Medzi takými robustnými a odolnými strojmi nájdete aj plne profesionálne modely pre permanentné nasadenie počas zimnej sezóny.

www.mountfield.sk
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Všetko pre váš exteriér
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

 

Komentáre