Kam slnko nemôže, pustí ho svetlovod

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Obytné podkroviaStavbaStrešné okná a svetlovodyVideo

Kam slnko nemôže, pustí ho svetlovod

Svetlovod Solatube

Dostatok prirodzeného svetla podporuje výkonnosť človeka aj jeho psychickú pohodu. V RD sú však miesta, kam denný slnečný svit nemôže z dôvodov, že okno nedokáže „pustiť“ svetlo do extrémnej hľbky. Existuje technické riešenie, ktoré privedie svetlo cez strechu všade tam, kam ho okná nedokážu priviesť. Ten výrobok je svetlovod.

Kvalitné svetlovody dnes predstavujú technicky vyspelý, optický výrobok zameraný na dosiahnutie maximálneho svetelného výkonu v slnečnom, aj v zamračenom počasí. Priviesť užívateľovi svetlovodu pekné denné svetlo aj v pochmúrnych novembrových dňoch bola výzva pre našich technikov, ktorú v plnej miere zvládli. Svetlovody SOLATUBE sú originálne, lebo poskytujú hneď tri garancie. Sú to: Garancia vysokého svetelného výkonu ● Garancia výborných tepelno-izolačných vlastností ● Garancia svetlovodu bez kondenzu. Zákazník tak získa zdravé denné svetlo a presvetlený interiér v každom dni v roku.

Svetlovod Solatube

Garancia výkonu – svetlovod

Veľký vplyv na kvalitu svetla má odrazový materiál svetlovodu, ktorý dokáže preniesť až viac ako 90 percent denného svetla, a to až do dĺžky niekoľkých metrov. Patentovaný materiál Spectralight Infinity, využívaný v svetlovodoch SOLATUBE, garantuje denné nezafarbené svetlo bez UV žiarenia.

Pozrite si: Okná, plastové, drevené či hliníkové?

Zber denného svetla zabezpečuje kopulový systém s technológiou pre zber denného svetla Raybender 3000. Ide o optický systém s lámaním slnečných lúčov do svetlovodnej trubice s vysokým svetelným prestupom.

Svetlovod Solatube

Garancia Tepelnoizolačných vlastností – svetlovod

Požiadavky stavebníctva v oblasti tepelno-izolačných parametrov neustále narastajú. Stavby sa posúvajú do nízkoenergetických, prípadne až pasívnych bilancií v oblasti energetickej náročnosti. Svetlovody SOLATUBE už dlhé roky zabezpečujú výborné parametre v tejto oblasti u všetkých typov svojich výrobkov. V roku 2017 pre potvrdenie týchto parametrov boli pre naše výrobky spracované aj posúdenia a vydaný CE certifikát ako garancia na spôsobilosť pre stavby v rodinnom, ale aj v komerčnom užívaní, pričom produkt spĺňa, pre zákazníka dôležité parametre, akými sú svetelný výkon, garancia farebného spektra, vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, naplnenie požiadavky na izoláciu hluku a preukázanie zdravotnej nezávadnosti a splnenie noriem hygieny a environmentálnych požiadaviek.

Svetlovod Solatube

Garancia – bez kondenzu

Otázky zákazníkov, ktoré sú smerované na dodávateľov svetlovodov, sú najčastejšie o životnosti, taktiež sú zamerané na svetelný výkon, ale veľa otázok je zameraných na možnú kondenzáciu svetlovodu. Svetlovody, vedené z exteriéru do interiéru budovy, môžu byť potenciálnym tepelným mostom po celej svojej dĺžke a tak sa môže stať, že pri vyšších koncentráciách vodných pár vo vzduchu táto na „svetlovode“ skondenzuje. Zárukou, že tomu tak nebude je certifikácia tepelnoizolačných vlastností. Svetlovody SOLATUBE, disponujú patentovanou technológiou „Cool Tube“ efekt. Znamená to, že steny trubíc Solatube majú kompozitné zloženie (viaceré polymérové vrstvy), ktoré umožňujú významnú redukciu tepelnej vodivosti a zabraňujú vzniku rosného bodu aj bez obalenia trubice svetlovodu.

Solatube

Nemenej dôležitá je aj samotná inštalácia svetlovodu. Aj tu je potrebné aby remeselníci boli dostatočne zruční a precízni v každom detali. Výsledkom realizácie je dokonale presvetlený interiér a spokojnosť zákazníka.

www.solatube.sk
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné interiérové osvetlenie
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

 

Komentáre (1)

  1. Originálne svetlovody SOLATUBE – zdravé denné svetlo v každom počasí

    […] Neprehliadnite: Kam slnko nemôže, pustí ho svetlovod […]

Komentáre