3 TIPY, ako vybrať bezpečnostné dvere do bytu alebo domu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DvereExteriér

3 TIPY, ako vybrať bezpečnostné dvere do bytu alebo domu

3 TIPY, ako vybrať bezpečnostné dvere do bytu alebo domu

Bezpečnostné dvere vyhľadáva čoraz viac ľudí. Zabezpečia totiž vysokú bezpečnosť a ochranu majetku. S dobrými bezpečnostnými dverami sa už nemusíte báť, že vám neznámy zlodej šikovne otvorí zámok a vy sa vrátite do prázdneho bytu. Ako však vybrať tie správne bezpečnostné dvere? To sa dozviete v našom článku.

1. Základom je bezpečnostná trieda

Miera zabezpečenia je najdôležitejším faktorom, ktorý by ste mali zohľadniť pri výbere dverí. Bezpečnostná trieda rozhoduje o výdrži jednotlivých prvkov v prípade, že by sa ich snažil prekonať zlodej. Platí, že čím vyššia trieda, tým nižšia pravdepodobnosť úspechu zlodeja. Podľa odborníkov je ideálna bezpečnostná trieda 3-4. Nižšia by nemala žiaden významný vplyv, vyššia je pre bežný byt či dom zbytočná.

Neprehliadnite:
Takmer polovica z opýtaných Slovákov pozná niekoho, komu vykradli byt alebo dom

2. Aj zámok rozhoduje o bezpečnosti

Okrem bezpečnostnej triedy je dôležitý aj počet zámkov a ich kvalita. Ak chcete vyššiu bezpečnosť, nespoliehajte sa iba na jeden zámok, ale investujte do viacerých zamykacích bodov. Bezpečnostný zámok musí byť vybavený cylindrickou vložkou, ktorá bráni otočeniu zámku v prípade, že dnu nie je správny kľúč.

Vedeli ste, že…
… ak meníte dvere, mali by ste vymeniť aj zárubne? Iba tak budú dvere dostatočne bezpečné.

3 TIPY, ako vybrať bezpečnostné dvere do bytu alebo domu

3. Myslite na izoláciu

Ak chcete v noci pokojne spať, zaobstarajte si bezpečnostné dvere, ktoré izolujú teplo aj zvuk. Kvalitné bezpečnostné dvere by mali byť vybavené požiarnou aj zvukovou odolnosťou, ktorá ochráni nielen vás, ale aj susedov. Tepelná izolácia určuje dobu, počas ktorej dokážu dvere odolávať ohňu a vysokým teplotám. Označuje sa skratkami EI alebo EW. Zvuková izolácia, ktorá sa udáva v decibeloch, rozhoduje o tom, koľko hluku zostane za dverami.

Čo ďalšie zvážiť pri výbere dverí?

– materiál a dizajn dverí
– rozmery
– výrobcu a cenu
– nadštandardnú výbavu

Dnes už  sú bezpečnostné dvere základom každého bývania. Ak chcete v noci pokojne spávať a nechcete mať strach vždy, keď nie ste doma, rozhodne si zaobstarajte kvalitné dvere. O ich bezpečnosti rozhoduje nielen značka a cena, ale najmä bezpečnostná trieda, zámok či izolácia. Rozhodnite sa správne a zaistite si dostatok bezpečia.

Foto: Pexels
Redakcia

>> Vhodné bezpečnostné doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň, dakujem za rady, my by sme mali už konečne vymeniť ten náš zámok.

Komentáre