Nie je biela ako biela, biela farba je opäť v kurze

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérPovrch. úpravy, maľby tapety

Nie je biela ako biela, biela farba je opäť v kurze

Nie je biela farba ako biela, malovanie stien a interieru

Či plánujete zariadiť svoj interiér v modernistickom alebo romantickom duchu, či sa vám pozdáva klasický alebo škandinávsky štýl. Biela farba je jednoducho nadčasovým riešením pre takmer všetky typy interiérových zariadení. Ako si však vybrať skutočnú bielu?

Táto problematika je zložitejšia, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ide totiž o interiér, v ktorom budete tráviť nasledovné mesiace a roky až do opätovného vymaľovania. Ak si chcete maľovať interiér svojpomocne, musíte sa spoľahnúť na dôkladné štúdium technických vlastností, ako sú: krycia schopnosť, belosť, výdatnosť či zasychanie. Pri maľovaní stien v interiéri je dôležité dbať na výber kvalitnej a trvácnej farby. Ako si ale vybrať z množstva „rovnakých“ produktov, v ktorých sa líšia iba výrobcovia a cena? Odpoveďou sú technické informácie daného výrobku a ich pozorné rozlíšenie.

Krycia schopnosť, belosť či výdatnosť sú vlastnosti, ktorých dôkladné preštudovanie by vám malo pri výbere farby pomôcť. Aplikačné vlastnosti vás dodatočne informujú ohľadom samotnej práce s náterom, ako sú zasychanie či roztierateľnosť vybranej náterovej látky.

Nie je biela farba ako biela, malovanie stien a interieru

Je veľmi dôležité, aby sa človek cítil vo svojom domove čo najlepšie. Biela farba je v tomto ohľade ideálnym riešením. Nezaťažuje zbytočným preplnením priestoru a hodí sa takmer ku každému typu zariadenia. Je tiež dôležité, že biela veľmi dobre ladí s ostatnými farbami a dobre na nej vyniknú obrazy prípadne iné dekoratívne doplnky.

Svojou priestorovou ľahkosťou tak otvára možnosti pre vaše kreatívne nápady. Hodí sa preto nielen do spálne či obývačky, ale aj do chodieb či komôr, ktoré často kvôli nedostatočnému množstvu okien potrebujú opticky rozjasniť. Biela farba navyše pôsobí čisto a hygienicky. Ideálna je tiež na náter v kúpeľni, v sociálnych zariadeniach či technických miestnostiach vášho domova. Odpočinú si pri nej nielen oči, zvyknuté na zhon a ostré farby okolia, ale aj vaša myseľ.

Neprehliadnite:
„Oživte“ si svoje bývanie a dajte mu punc originality a vytvorte si na nábytku dekoráciu

Často sa stáva, že si chceme vybrať čo najbelšiu farbu, no nepozeráme na svetlostálosť a trvácnosť daného náteru. Špecifickými v tejto problematike sú takzvané farby s optickými zjasňovačmi. Ak farba zjasňovač obsahuje, je oveľa menej svetlostála ako náter bez nej. Znižovanie belosti a pozvoľné žltnutie alebo modranie sa na vašich stenách pritom prejaví už po mesiacoch, ak nie týždňoch po aplikácii. Priame slnečné žiarenie na povrch stien tento proces ešte urýchľuje.

Práve v tejto problematike je ideálnym riešením novinka medzi bielymi interiérovými farbami Albapura. Vyznačuje sa vynikajúcou krycou schopnosťou, nadštandardnou výdatnosťou a vysokou prirodzenou belosťou, ktorá opticky rozširuje miestnosť. Vďačí za to zloženiu, ktoré je postavené na surovinách najvyššej kvalitatívnej triedy. Vo farbe sa nenachádza ani kvapka optického zjasňovača. Farba si tak udržiava svoju prirodzenú belosť a vplyvom slnečného žiarenia nežltne. Medzi jej výnimočné vlastnosti patrí taktiež vysoká paropriepustnosť, ktorá je dôležitá pre uvoľňovanie nadbytočnej vlhkosti a dýchanie vašich stien. Samozrejmosťou je vysoký stupeň ochrany životného prostredia a prísne ekologické zloženie. Farba je naviac jemne parfumovaná s výbornou roztierateľnosťou pre čo najväčší komfort pri práci.

Nie je biela farba ako biela, malovanie stien a interieru

V sumári by sa teda dalo zhrnúť, že dôkladným štúdiom technických vlastností bieleho náteru sa dozvieme, nielen nakoľko je farba biela, ale čo je dôležitejšie, či jej táto belosť vydrží. Trvácnosť a kvalita by mali byť rozhodujúcimi aspektami, na základe ktorých si zariadite skutočne nadčasový interiér. Biela totiž nie je v kurze na sezónu či dve, ale na dlhé roky. Oplatí sa preto obetovať svoj čas a pohľadať tú pravú, skutočnú bielu.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodné farby
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre