„Oživte“ si svoje bývanie a dajte mu punc originality a vytvorte si na nábytku dekoráciu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytokPovrch. úpravy, maľby tapety

„Oživte“ si svoje bývanie a dajte mu punc originality a vytvorte si na nábytku dekoráciu

Vytvorte si na nábytku dekoráciu, Trachea

Digitálna tlač vo fotorealistickej kvalite dokáže urobiť z bežného kusu nábytku doslova umelecké dielo. Táto novinka dáva priestor originalite a kreativite každého z nás a dovolí vytvoriť si na nábytku dekoráciu, ktorá poteší dušu. Neobmedzené možnosti… to je definícia, ktorá technológiu Overface dokonale vystihuje.

Vytvorte si na nábytku dekoráciu, Trachea

Naozaj je úplne na vašom vkuse a kreativite, aký motív do nábytku premietnete. Možností je hneď niekoľko. Môžete použiť fotobanku výrobcu alebo použijete motív, ktorý si navrhnete úplne sami. Problém nie je ani s potlačou nábytku fotografiami, pokojne i z vášho rodinného archívu. Jedinou limitujúcou podmienkou pre všetky grafické podklady – vami dodané – je tlačová kvalita dát a ich elektronický formát. Dôležitým aspektom, ktorý rozhoduje o vhodnosti alebo nevhodnosti motívu či fotografie pre tlač, je hodnota DPI.

Vytvorte si na nábytku dekoráciu, Trachea

Tá udáva, koľko obrazových bodov (pixelov) obrázku sa vytlačí na jeden palec (2,54 cm). Pre kvalitnú tlač sa odporúča hodnota 300 DPI. Vhodnými formátmi je bitmapová grafika (formáty jpg, tiff, pdf) alebo vektorová grafika (formáty ai, eps, pdf). Pokiaľ si nie ste istí, či sú vaše dáta kvalitné, a teda vhodné pre aplikáciu na nábytok, grafické oddelenie výrobcu overí kvalitu vašich podkladov. Potlačiť je možné MDF dosky s PVC či PET fóliami, akrylátové dosky T.acrylic a v neposlednom rade tiež laminátové dosky (LTD). Pre potlač grafikou Overface je veľmi vhodný dekor LTD dosiek – biely. Najväčšia potlačiteľná plocha jedného kusu sa pohybuje v rozmeroch približne 2 x 3 metre.

Pozrite si:
Pri „mori“ po celý rok, oblečme si interiér do námorníckej modrej

Celková plocha nábytkov a potlačou dekorovanej zostavy, ktorá sa skladá z viacerých kusov je však neobmedzená. Potlačenou plochou sa rozumie plocha celého dielca (nábytkových dvierok). Overface môže „zasiahnuť“ nielen do dizajnu kuchyne, spálne, predsiene, šatne alebo obývacej izby, ale je tiež skvelým prostriedkom k dotvoreniu štýlu a atmosféry v kúpeľni, kam sa dekorácie – väčšinou kvôli vlhku a požiadavkám na zvýšenú čistotu a hygienu – ani nedávajú.

Vytvorte si na nábytku dekoráciu, Trachea

Samotný výrobný postup odlišujú grafiku Overface od konkurenčných aplikácií, ktoré skôr fungujú na báze samolepky. V týchto prípadoch stačí chvíľku nábytok používať, vystaviť ho mechanickej námahe a dekor sa začne z povrchu zlupovať.

Vytvorte si na nábytku vzory, Trachea

To sa v prípade technológie Overface nedeje. Vyspelé výrobné postupy a technika tlače zaručujú stálosť farieb. Na odolnosti povrchu s grafikou voči bežnému mechanickému poškodeniu sa podpisuje špičková technológia potlače a použité farby. Na www.trachea.cz nebo www.overface.cz je k dispozícií program Trachea Dizajnér. Ide o veľmi jednoduchú aplikáciu, v ktorej si každý môže nábytok s Overface navrhnúť.

www.trachea.cz
www.overface.cz

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre