Outdoorové koberce: Hit tohto leta

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Exteriér

Outdoorové koberce: Hit tohto leta

Outdoorové koberce na terasu alebo záhradu Hit tohto leta, exterier

Premýšľali ste niekedy nad umiestnením koberca na terasu, alebo do záhrady? Ak nie, je na čase otvoriť sa tejto myšlienke, nakoľko vonkajšie koberce (z ang. outdoor rugs) sú hitom tejto sezóny.

Pandémia ochorenia COVID-19 ešte stále, po vyše roku, nepovedala svoje posledné slovo a tak sa stal domov dôležitejším, než kedykoľvek predtým. Majitelia rodinných domov a bytov s rozsiahlymi terasami si teda chcú zútulniť vonkajší priestor, v ktorom budú tráviť množstvo času. Jedným zo spôsobov, ako na to, je aj výber správneho vonkajšieho koberca.

Neprehliadnite:
Kvalitný koberec – na čo myslieť pri jeho výbere

Pri nákupe vonkajšieho koberca potrebujete dbať na to, aby mal koberec okrem požadovaného estetického vzhľadu aj potrebnú odolnosť. Vyberajte si preto vždy koberec špecificky určený na používanie v exteriéri. Takéto koberce sú nízko tkané a vyrobené z materiálov, ktorými nevadí voda ani ťažká špina. Čím pevnejšie utkaný koberec, tým minimálnejšie jeho opotrebenie v budúcnosti.

Vyberajte aj podľa vzhľadu

Vonkajšie koberce sa umiestňujú samozrejme aj za účelom oživenia daného priestoru, preto by ste mali jeho farbu, či vzor zladiť s ostatným nábytkom a textíliami použitými v priestore. Mal by ladiť k sedeniu na terasu, k vankúšom, k osvetleniu i kvetináčom. Nemusíte sa obávať ani kúpi farebných kobercov, ktoré by mali byť vyrobené zo svetlostáleho materiálu, ktorý časom nevybledne.

Outdoorové koberce na terasu alebo záhradu Hit tohto leta

Zvoľte správnu veľkosť

Tak ako pri interiérových kobercoch, aj pri tých vonkajších je dôležité zvoliť koberec správnej veľkosti v porovnaní k priestoru, v ktorom bude umiestnený. K malému vonkajšiemu sedeniu zvoľte skôr kruhový koberec, ktorý štýlovo podčiarkne priestor so stolom a zopár stoličkami. Ak však máte na terase väčšie sedenie v podobe rohového gauča, určite zvoľte koberec obdĺžnikového tvaru, ktorý pokryje celú plochu pod ním.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre