Pergola či prístrešok patria do každej záhrady! Pod prístreškom to žije!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérZáhrada

Pergola či prístrešok patria do každej záhrady! Pod prístreškom to žije!

Pergola či prístrešok patria do každej záhrady, Gardeon

Záhrada bez pergoly alebo prístreška je ako telefón bez SIM karty. Dá sa používať, ale o mnoho funkcií sa tak pripravujeme. Chýba ochrana pred slnkom a dažďom, bezpečný a pohodlný priestor na posedenie, leňošenie, letné nič nerobenie. Celý rok túžime po slnečnom lete, ale keď napokon nastane a žeravá guľa na oblohe poriadne sála, zatienené miesto v záhrade je na nezaplatenie. Vytvorí ho pergola alebo prístrešok, ktoré sa hodia do každého exteriéru.

Stačí si vybrať vhodný dizajn, materiál a aj veľkosť a nielen leto, ale aj jar, jeseň či dokonca zima budú v záhrade ešte príjemnejšie. Pomocou pergoly sa dá navyše jednoducho rozšíriť obývačka alebo kuchyňa. Stačia iba dva stĺpy a strecha ktorá sa pripevní k stene domu a metre štvorcové priestoru na posedenie sa nám zväčšili. Okrem toho záhradu oživia – dizajnom či zeleňou, ktorá sa dá v nej či na nej pestovať.

Pergola či prístrešok patria do každej záhrady, Gardeon

Pod prístreškom to žije!

Využitie takto získaného priestoru je naozaj mnohostranné. Je to krásne miesto na rodinnú oslavu, krst či dokonca svadbu. Zatienil nečakane letnú oblohu búrkový mrak? Nevadí, zábava pokračuje pod prístreškom! Malá Zuzka sa naďalej môže čľapkať v bazéniku, Jurko neprestane bagrovať v malom pieskovisku a dospelí si medzitým v pokoji zjedia obed, vypijú kávu či doprajú pohárik letného drinku.

Neprehliadnite:
Nové chodníky či spevnená plocha pre auto. Ľahké, to urobím aj sám!

Potom deti uložia dovnútra na popoludňajší spánok. Spokojní sú všetci až na členov rodiny v tínedžerskom veku: kedy už konečne všetci na dva dni vypadnú, nech pod pergolou či prístreškom môžeme mať poriadny žúr?! Aj taký deň príde a hoci dospelí nemusia byť z tejto akcie veľmi nadšení, vždy je to lepšie vonku pod prístreškom ako uprostred obývačky.

Pergola či prístrešok patria do každej záhrady, Gardeon

A ešte sme nespomenuli autá. Keby mali možnosť hlasovať, určite by si tiež vybrali aspoň prístrešok, keď už pri dome nie je miesto na garáž. Menej by na ne pražilo slnko, menej pršalo a ani tie odkazy od vtákov na karosérii by neboli také časté…

Rýchlejšie hotová, dlhšie funkčná

Drevo je síce drevo, no oceľ sa dá tiež považovať za prírodný materiál. V jej prospech, pokiaľ ide o prístrešky a pergoly, hovoria aj ďalšie fakty. Je to lacnejšie riešenie než drevo, menej vážia a majú vyššiu nosnosť, preto sa dajú využiť napríklad aj na rovných strechách.  Čas dodania je len niekoľko týždňov a zmontované sú bez zbytočného neporiadku a čakania za pár hodín. Životnosť kovovej konštrukcie je k tomu mnohonásobne dlhšia než drevenej.

„Mnohí možno nevedia, že aj oceľové pergoly a prístrešky môžu vyzerať podľa ich fantázie a dajú sa prispôsobiť každému priestoru. Dokonca si zákazníci môžu všetko naprojektovať online,“ rozširuje nám obzory odborník Tomáš Steinhubl zo spoločnosti Gardeon.

Pergola či prístrešok patria do každej záhrady, Gardeon

Moderna aj klasika

A ešte jeden fakt, ktorý je dobré brať pri výbere materiálu na záhradný prístrešok do úvahy – aký tam chceme mať nábytok. Kým relatívne chladnému kovu s čistými líniami pristane úplne všetko – od jednoduchých a minimalistických riešení cez klasiku až po romantiku, výber vhodných kombinácií s drevom ste trochu limitovanejší.

Ale dosť bolo mudrovania, je čas ísť si oddýchnuť do tieňa na čerstvý vzduch. Ako dobre je, že máme v záhrade ten prístrešok! My jednoducho hlasujeme za „striešku“ v záhrade. Nemusí stáť veľa peňazí a hotová môže byť raz-dva.

Pergola či prístrešok patria do každej záhrady, Gardeon

Gabriela Holková
Zdroj fotografií: Gardeon
www.gardeon.sk

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre