Ťahokov – aké sú výhody oplotenia z ťahokovu?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ArchitektúraExteriérStavbaTechnológie

Ťahokov – aké sú výhody oplotenia z ťahokovu?

Ťahokov – aké sú výhody oplotenia z ťahokovu, perforovana mriežkovina, exterier oplotenie z tahokovu

Ťahokov je v stavebníctve dobre známy materiál. V dnešnej dobe patrí k bežne používaným moderným konštrukčným prvkom. Môžeme sa s ním stretnúť pri výrobe plotov, zábradlí, brán, bráničiek, vonkajších schodov a roštov.

Sukromie v zahrade pomocou tahokovu, exterier oplotenie z tahokovu

Čoraz viac architektov ale aj  majiteľov domov hľadá originálne možnosti moderného dizajnu nových alebo aj starších stavieb. Jedným z riešení je aj oplotenie z ťahokovu. Tento materiál je univerzálny a prináša skutočne široké využitie. Mnoho ľudí trávi na záhrade stále viac času a hľadá možnosti ako si zaručiť súkromie. Prinášame vám dôvody, prečo by ste si mali oživiť svoj príbytok práve ťahokovom.

Ťahokov je kovová mriežkovina, exterier oplotenie z tahokovu

Ťahokov ako ekologické riešenie

Ťahokov je kovová mriežkovina, ktorá je vyrábaná skutočne ekologickým spôsobom. Na výrobu sa používa len jeden kus plechu. Špeciálnou matricou sa presekne a vytvorí sa rad otvorov. Takto naseknutý plech sa natiahne a tento krok sa viackrát opakuje. Počas zaseknutých zubov matrice je využívaný pohyb do strany. Týmto spôsobom vznikne sieťový vzor. Zaujímavé je, že pri jeho výrobe nevzniká žiadny odpad. Použije sa minimum materiálu, a vďaka tomu sa ťahokov označuje ako ekologický.

Tahokov je ekologicke riesenie, exterier oplotenie z tahokovu

Zaručené súkromie

Vďaka oploteniu z ťahokovu budete mať zaručené súkromie. Aj keď sa vám môže zdať, že prídete o všetok výhľad, nie je to tak. Určité typy ťahokovu umožňujú, aby bol plot priehľadnejší z vašej strany a nie zo strany ulice. Ako sa dosiahne daný efekt? Všetko to závisí od správneho natočenia ťahokovu. Ten je naseknutý a natiahnutý pod určitým uhlom. Natočenie môže byť taktiež aj do strán. Toto riešenie sa využíva najmä v oblastiach, kde chodia chodci prevažne jedným smerom. To sa však nikdy nedá zaručiť. Z tohto dôvodu je pre vás ideálnou voľbou správne natočenie ťahokovu.

Nenáročná starostlivosť ťahokovu, exterier oplotenie z tahokovu

Nenáročná starostlivosť

Ťahokov je vyrábaný z materiálov, ako napríklad oceľ, meď, mosadz a hliník. Ťahokov sa vyrába v štandardných rozmeroch, ale je možné ho vyrobiť aj podľa vašich individuálnych požiadaviek. Povrchová úprava ťahokovu je závislá najmä od miesta použitia. V interiéri sa nekladú vysoké nároky na antikoróznu ochranu a tak sa zvyčajne používajú rôznorodé práškové farby. Do exteriéru sa odporúča pred aplikáciou vrchného náteru žiarovo zinkovať.

Široké využitie ťahokovu, exterier oplotenie z tahokovu

Široké využitie ťahokovu

Ťahokov sa považuje za atraktívny materiál, ktorý má široké spektrum využitia. Je to najmä v priemyselných stavbách, kde má svoju určitú tradíciu. Vyhovuje tu z hľadiska svojich dobrých úžitkových a konštrukčných vlastností. V interiéroch je obľúbený pre jeho indrustriálny výraz a kovový vzhľad. Ten pristane aj nábytku a minimalistickému priestoru. Oplotenie z ťahokovu je preferované najmä pre jeho moderný vzhľad. Pôsobí zaujímavo a  neutrálne.

Na prvý pohľad človeka zaujme. Okrem iného sa ťahokov s obľúbou používa aj na výplne zábradlia, schodiskové stupne, police a tienidlá. Z tohto materiálu je možné vyrábať záhradný nábytok, architektonické prvky, priehradky, oddeľovacie steny, bezpečnostné kryty na radiátory a mnohé iné prvky.

Najväčší dodávateľ a poradca pre perforované materiály na Slovenskom trhu.

Perfora Logo

www.perfora.sk

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre