Poznáme triky, ako získať viac miesta v kuchyni

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyne

Poznáme triky, ako získať viac miesta v kuchyni

Poznáme triky, ako získať viac miesta v kuchyni

Malá kuchyňa nemusí byť problém. Ak je správne zariadená, môže byť naozaj praktická. Všetko v nej máte poruke, pôsobí útulne aj štýlovo. Ako si poradiť s malou kuchyňou tak, aby spĺňala všetky vaše nároky? V dnešnom článku vám poradíme, ako zariadiť a získať viac miesta v kuchyni.

Kuchyňu si rozdeľte na zóny

Logické rozdelenie miestnosti vám zaručí, že kuchyňa bude prehľadná a praktická. Ak chcete mať všetko na dosah ruky, no nechcete si pri vyberaní z umývačky rozbiť hlavu o skrinku, myslite na šikovné rozmiestnenie nábytku.

Neprehliadnite:
Preneste interiér do 3. tisícročia! Predstavíme vám najnovšie nábytkové a plošné materiály.

Kuchyňa by mala byť rozdelená na tri základné zóny:

– zóna skladovania potravín
– zóna umývania riadu
– zóna varenia

Je len na vás, ako budú jednotlivé zóny usporiadané. Pri plánovaní sa zamyslite, ako sa najčastejšie v kuchyni pohybujete a čo chcete mať poruke.

Poznáme triky, ako získať viac miesta v kuchyni

Stavte na vstavaný nábytok aj spotrebiče

Viac miesta v kuchyni vám zabezpečí šikovne navrhnutý úložný priestor. Ak chcete maximalizovať priestor, vyberajte si vstavané spotrebiče aj skrinky. Do kuchynskej linky môžete zabudovať chladničku, umývačku riadu aj digestor. Skvelým riešením sú aj kombinované spotrebiče 2 v 1.

Vedeli ste, že…
… vstavané spotrebiče sa vyznačujú nižšou hlučnosťou, keďže ich zvuk je tlmený kuchynskou linkou?

Najviac priestoru získate, ak využijete každý centimeter. Skrinky môžete potiahnuť až celkom k stropu. Klasické dvierka vám budú zbytočne prekážať. Namiesto nich zvoľte posuvné dvierka, alebo rolety. Nezabudnite, že tmavé farby opticky zmenšujú priestor. Siahnite po svetlých farbách nábytku a vyhýbajte sa tmavému drevu.

Poznáme triky, ako získať viac miesta v kuchyni

Dôležitý je poriadok

Praktické organizéry, poriadok v skrinkách aj na kuchynskej linke – to všetko je nevyhnutnou súčasťou nielen malej kuchyne. Dôležité je, aby ste mali v kuchyni systém. S tým vám pomôžu rôzne organizéry, háčiky, poličky či držiaky.

Zbavte sa nepotrebných vecí, ktoré vám prekážajú a zbytočne zaberajú miesto. Čím viac vecí budete v kuchyni mať, tým menšia sa vám bude zdať. Koreničky, dózy na potraviny a ďalšie drobnosti umiestnite na poličku alebo do skrinky – nenechávajte ich na kuchynskej linke, kde by zaberali miesto.

Aj malú kuchyňu si môžete zariadiť prakticky. Ak chcete získať viac miesta v kuchyni, vyberajte si vstavené spotrebiče aj nábytok. Ušetríte tak množstvo priestoru. Pomôžu vám aj šikovné organizéry, s ktorými si hravo vytvoríte praktický systém.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodné kuchynské doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre