Bývanie podľa feng šuej: Základné princípy harmonického bývania

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Zdravé bývanie

Bývanie podľa feng šuej: Základné princípy harmonického bývania

Bývanie podľa feng šuej Základné princípy harmonického bývania

Vedeli ste, že to, ako máte zariadený váš domov, môže ovplyvniť vaše vzťahy, psychiku a dokonca aj úspechy v práci? Ak chcete dosiahnuť dokonalú harmóniu a premeniť váš domov na zdravé bývanie, vyskúšajte feng šuej. Spoznajte toto staré čínske umenie a premeňte svoj interiér.

Čo je feng šuej?

Feng šuej, alebo feng shui, je staré umenie pochádzajúce z Číny. Prostredníctvom rozmiestnenia nábytku či iných vecí sa dosahuje harmonické prúdenie pozitívnej energie čchi.

Starí Číňania verili, že správne usporiadanie vecí v príbytku vedie k harmonickému bývaniu. Harmonický domov vytvára harmonický život plný pozitívnej energie, zdravia a psychickej pohody. Iste ste si všimli, že prostredie, v ktorom bývate, má vplyv na to, ako sa cítite.

Základné princípy feng šuej

Základným princípom feng šuej je zabezpečenie voľného toku energie. Nerušený tok vitálnej energie má za následok príjemnú, harmonickú atmosféru domova. Energia čchi vchádza do domu cez vchodové dvere. Odtiaľ by sa mala rozlievať do celého domu. Je preto nutné, aby mala vhodné podmienky k nerušenému prúdeniu.

Vedeli ste, že…
… záchodovú dosku by ste mali vždy sklápať dole? Inak hrozí, že vám bude unikať energia čchi.

1. V kuchyni majte poriadok

Podľa feng šuej by ste nikdy nemali mať drez a sporák blízko seba – stretli by sa dve protikladné energie, čo by mohlo narúšať harmóniu. Ak máte malú kuchyňu, postavte medzi sporák a drez drevenú prekážku. Snažte sa mať v kuchyni poriadok – neumytý riad či staré potraviny prekážajú prúdeniu čchi.

V kuchyni majte poriadok, Bývanie podľa feng šuej Základné princípy harmonického bývania

2. Obývačka je centrom domova

Žiadne miesto na sedenie by nemalo byť chrbtom k dverám – pohovky umiestite oproti dverám alebo k oknu. Myslite na to, že v strede obývačky by nemal byť žiadne nábytok, aby mohla energia voľne prúdiť.

Neprehliadnite:
Aromaterapia na doma: Podľa čoho si vybrať esenciálny olej

3. Dokonalé miesto na spánok

Ak si chcete v spálni skutočne oddýchnuť a zrelaxovať, vyvarujte sa v nej akejkoľvek elektroniky. V spálni by nemalo byť ani zrkadlo, pretože ovplyvňuje tok energie. Kvetiny a živé rastliny patria do harmonického bývania, v spálni však môžu narúšať harmóniu.

4. Pracovňa na efektívny home office

Základom efektívnej pracovne je dokonalý poriadok. Na stole by ste nemali mať žiadne zbytočné predmety, všetko by malo mať svoje miesto. Pracovný stôl postavte oproti dverám, aby ste mali prehľad o tom, kto vchádza dnu. V pracovni by vám nemali chýbať živé rastliny, ktoré vnášajú vitálnu energiu.

Relaxačná kúpeľňa, Bývanie podľa feng šuej Základné princípy harmonického bývania

5. Relaxačná kúpeľňa

Hoci sú sviečky romantické, podľa feng šuej nepatria do kúpeľne. Stret dvoch protikladných energií by mohlo spôsobovať disharmóniu a napätie vo vzťahoch. V kúpeľni sa snažte mať vždy poriadok a najmä čisto.

Bývanie podľa feng šuej sa teší veľkej obľube. Hoci je toto umenie už veľmi staré, jeho princípy sa zachovali dodnes. Ak chcete dosiahnuť vnútornú rovnováhu a pohodu, zlepšiť svoje vzťahy alebo zmeniť atmosféru bývania, vyskúšajte naše rady.

Foto: Pexels, Unsplash
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre