Kancelárske osvetlenie budúcnosti – prémiové materiály a najmodernejšie technológie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérOsvetlenie a svietidlá

Kancelárske osvetlenie budúcnosti – prémiové materiály a najmodernejšie technológie

Kancelárske osvetlenie budúcnosti, Osram

Nové administratívne centrum Duett Business Residence v srdci východoslovenskej metropoly, ponúka kancelárske a obchodné priestory v najmodernejšom architektonickom vzhľade. Ide o jedinečnú lokalitu v centre Košíc so všetkými výhodami, ktoré zahŕňajú prémiové materiály, najmodernejšie technológie, krásne prostredie plné pohodlia, zelene a vodnej plochy v okolí a doplnkové služby na najvyššej úrovni. Elegantný, architektonicky riešený rezidentný dvoj komplex (Duett I a Duett II), je umiestený na križovatke Námestia Osloboditeľov a Jantárovej ulice v najlukratívnejšej časti mesta.

Kancelárske osvetlenie budúcnosti, Osram, Duett I, Duett Business Residence v srdci Košíc
Duett Business Residence v srdci Košíc. (foto: OSRAM)

Objekt je projektovaný nadčasovo, s inteligentným vykurovaním, klimatizáciou, rýchlymi výťahmi, vysokorýchlostným internetom, nabíjacími stanicami pre elektromobily a hospodárnym LED osvetlením. Práve osvetlenie a jeho ovládanie v budove Duett I môže byť ukážkou a inšpiráciou súčasných moderných trendov. Osvetlenie ako také, priamo aj nepriamo ovplyvňuje efektívnosť práce zamestnancov a hospodárenie s elektrickou energiou. Preto je jeho návrh a inštalácia veľmi dôležitá a nemala by byť podceňovaná. Avšak realizácia klasického, ľahko ovládateľného a do budúcna rozšíriteľného systému osvetlenia môže byť príliš nákladná a ako dobre vieme, nie vždy sa dá naplánovať všetko, čo bude  potrebné za niekoľko rokov.

Súčasťou systém Hubsense sú bezdrôtové a bezbatériové tlačidlá pracujúce s technológiou EnOcean, Osram
Súčasťou systém Hubsense sú bezdrôtové a bezbatériové tlačidlá pracujúce s technológiou EnOcean, ktoré je možné napr. prilepiť na sklo, a kombinované senzory pohybu a jasu denného svetla. (foto: OSRAM)

Súčasťou systém Hubsense sú bezdrôtové a bezbatériové tlačidlá pracujúce s technológiou EnOcean, ktoré je možné napr. prilepiť na sklo, a kombinované senzory pohybu a jasu denného svetla, Osram

HubSense prichádza

Kompletný a jednoduchý systém pre novú a aj stávajúcu inštaláciu, predstavila spoločnosť OSRAM pod názvom HubSense. Zameriava sa na stredné a menšie podniky, v ktorých je tento systém ideálnym riešením pre osvetlenie klasických kancelárií, open space, hál, chodieb, zasadacích miestností, a ďalších. Svietidlá medzi sebou a medzi ovládačmi komunikujú bezdrôtovo, novým, vysoko zabezpečeným štandardom Bluetooth Mesh, určeným pre použitie v komerčných a priemyslových priestoroch.

Neprehliadnite:
Zvedavé oči susedov majú stop, originálne zatienenia okien – zvislé fasádne clony

Ide preto o flexibilné a bezpečné riešenie, bez realizačných obmedzení, ktoré je ľahko rozšíriteľné ako aj upraviteľné v rámci jestvujúcej inštalácie. Svietidlá sa dajú ľubovoľne zoskupovať do viacero malých alebo veľkých skupín s individuálnym či automatickým ovládaním. Automatizácia umožňuje zohľadniť prítomnosť človeka v miestnosti ako aj mieru aktuálnej intenzity LED osvetlenia v závislosti na okolitom jasu denného svetla. Okrem prínosu pre užívateľov systému, ktorým vždy zaručí správnu intenzitu osvetlenia na pracovisku, prináša investorom prevádzkovú úsporu a inštalačným firmám úsporu času pri inštalácii.

Kancelárske osvetlenie budúcnosti, Osram
Inštalácia ľahko ovládateľného a do budúcna rozšíriteľného systému osvetlenia Hubsense je rýchla a jednoduchá. (foto: OSRAM)

Krátka doba inštalácie systému

Implementácia systému je jednoduchá, prebieha cez webovú alebo mobilnú aplikáciu HubSense. V kancelárskych priestoroch s rozlohou 100 m2 v centre Duett I, trvala iba okolo 15 minút. Celkovo sa tu zoskupovalo 30 nízkoenergetických LED svietidiel od spoločnosti PROLI spol. s r.o. do 5 pracovných zón, každá so samostatným ovládacím prvkom – tlačidlom. Každé svietidlo aj tlačidlo v inštalácii, ktoré riadiaca aplikácia automaticky identifikovala, sa len priradilo do požadovanej zóny. Ostalo nahrať pôdorys priestoru pre správnu identifikáciu a užívateľskú prívetivosť a nastaviť profily riadenia osvetlenia a inštalácia bola hotová.

Implementácia osvetľovacieho systému Hubsense, Osram
Implementácia osvetľovacieho systému Hubsense je jednoduchá, prebieha cez webovú alebo mobilnú aplikáciu. (foto: OSRAM)

Ďalšou výhodou systému HubSense sú bezdrôtové a bezbatériové tlačidlá pracujúce s technológiou EnOcean. Nielen, že ich môžete inštalovať (nalepiť, priskrutkovať) na akýkoľvek povrch, vrátane skla, dreva, keramiky alebo plastu. A to do akejkoľvek pozície, ale nikdy sa tiež nemusíte zaoberať výmenou batérií. Energiu na prenos signálu z tlačidla dodá samotné stlačenie tohto tlačidla.

Kancelárske osvetlenie budúcnosti, Osram
Uloženie pôdorysu priestoru do aplikácie umožňuje správnu identifikáciu a užívateľskú prívetivosť. (foto: OSRAM)

Konkrétna inštalácia v Duett Business Residence s ohľadom na ušetrené desiatky metrov káblov, ako aj s ohľadom na fakt, že priestory – svetelné zóny – sú tu medzi sebou rozdelené iba sklenenými priečkami, vyšlo lacnejšie ako klasická inštalácia s iným technologickým riešením bezdrôtového ovládania. Nebolo potrebné meniť alebo upravovať rozvádzač, ani nebolo potrebné vykonať žiadne iné zásahy do elektroinštalácie.

Foto: Osram
Viacej informácií nájdete na adrese:
www.osram.sk

>> Vhodné osvetlenie
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre