Čo by ste mali vedieť o domácich spotrebičoch a ktorý zo spotrebičov by ste mali rozhodne mať v kuchyni

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneSpotrebiče

Čo by ste mali vedieť o domácich spotrebičoch a ktorý zo spotrebičov by ste mali rozhodne mať v kuchyni

Ktorý zo spotrebičov by ste mali rozhodne mať v kuchyni, Infravarič 4v1, Delimano

V každej domácnosti sa nájde nejeden mixér, kuchynský robot, domáca pekárnička, hriankovač, toaster, krájač či teplovzdušná fritéza. Všetky patria do skupiny tzv. domácich spotrebičov. Tie nám uľahčujú prácu v kuchyni, teda aj samotnú prípravu jedál. Práve preto im budeme venovať pozornosť v nasledujúcom článku a poradíme Vám, ktorý zo spotrebičov by ste mali rozhodne mať v kuchyni.

V popredí kuchyne je multifunkčnosť

Určite mi dá každá gazdinka za pravdu, že mať doma kuchynský robot je na nezaplatenie. Najlepšie je vybrať si taký, ktorý melie mäso, strúhanku, orechy, mak, prípadne odšťavuje ovocie. Priveľa funkcií v jednom stroji tiež nie je až takou výhodou. Čím viac funkcií, tým je väčšia pravdepodobnosť, že nebudete s jednou či viacerými z nich spokojní.

Multifunkčný kuchynský robot 7v1, Delimano

Vyššie uvedené funkcie sú, myslím si, základné a určite ich využijete aspoň na sviatky. Dôležitým kritériom pri výbere kuchynského robota je jeho výkon. Čím je väčší, tým lepšie pomelie strúhanku, orechy, mak a aj mäso. Výkon si svoju daň vyžiada v podobe hlučnosti. No tých pár minút snáď vydržíte. Ďalším dôležitým atribútom je spracovanie. Opäť platí, čím masívnejší tým lepší. Súčasťou každého robota by malo byť kvalitné príslušenstvo, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Vyberajte preto s rozumom a hlavne tak, aby ste v ňom mali to, čo potrebujete a hlavne využijete.

Niekedy stačí aj jeden

Okrem multifunkčného robota by vo Vašej kuchyni rozhodne nemal chýbať jednoúčelový. To znamená, že je určený len na odšťavovanie či hnetenie cesta. Zo skúsenosti môžem povedať, že je lepšie, ak máte robot, ktorý len odšťavuje ovocie a nie je súčasťou iného stroja. Na odšťavovanie potrebujete určitú silu a výkon. Ak nie sú prítomné, ovocie sa neodšťaví dobre.

Odšťavovač na citrusy Joy, Delimano

Neprehliadnite:
Aké vlastnosti by mal mať kuchynský riad – hrnce, pekáče, či panvice

Ak zvyknete robiť domáci lekvár, či ovocný sirup odšťavovač sa Vám určite zíde. Pri výbere stavte na overené značky s dlhou tradíciou a kvalitou. Tie sľubujú aj vyššiu záruku a Vy si môžete byť istí, že Vám bude dlho slúžiť. Oplatí sa preto investovať do kvalitného odšťavovača. Investícia sa Vám určite vráti.

Aj zdravie rozhoduje

Dnešným moderným trendom je zdravý životný štýl. Každý chce byť štíhly, mladý a okúzľujúci. Dosiahnuť sa to dá nielen športom, ale aj zdravou stravou. Tá sa dá pripraviť rôznymi spôsobmi a jedným z nich je používanie teplovzdušnej fritézy, v ktorej si môžete pripraviť svoje obľúbené jedlá zdravšie. Dajú sa nej pripraviť grilované kuracie stehná, či prsia, ale tiež americké zemiaky, hranolky, ale aj rezne.

Teplovzdušná fritéza, Delimano

Stačí pridať len lyžičku oleja a môžete si vychutnať skvelé a hlavne zdravé jedlo. Okrem zemiakov a mäsa si môžete v teplovzdušnej fritéze pripraviť aj zeleninu. Je to na Vás. Fantázii sa medze nekladú. Moderné fritézy sú koncipované úsporne a preto sa nemusíte báť ani o množstvo spotrebovanej energie. Dizajn a značku si už vyberiete samy podľa toho, na čo ste zvyknutí. V ponuke sú fritézy s klasickými tlačidlami, či s dotykovým panelom.

Malé ale dobré

Ďalšími skvelými pomocníkmi v kuchyni sú hriankovače, toastery (sendvičovače), domáce pekárničky, krájače a mixéry. Každý z nich má niečo do seba a je dobré, ak si z času na čas spestríte raňajky toastom alebo hriankou. Praktické je, ak máte väčší hriankovač, kde sa Vám zmestia dva krajce chleba. Uľahčí Vám to prípravu hrianok. Palec hore dávam aj krájačom. Tie sú u mňa TOP. Nedáte na nich dopustiť pri príprave šalátov alebo pri zaváraní čalamády, či uhorkového šalátu.

Hriankovač Joy, ranajky, Delimano

Dávajte však pozor na prsty. Používajte pri každom rezaní aj klobúčik. Súčasťou krájača by mali byť vymeniteľné planžety, ktoré Vám umožnia krájať prúžky, kolieska (hrubšie a tenšie), hranolky, prípadne kocky. Ak si chcete upiecť domáce pečivo, či koláče vo Vašej zbierke kuchynských pomocníkov by nemali chýbať mixér a pekárnička.

Verím, že ste si nejakého pomocníka do kuchyne vybrali aj vďaka tomuto článku.

Foto zdroj: Delimano
Redakcia

>> Vhodné kuchynské spotrebiče
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre