Štýlové sako pre rok 2023

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Zdravé bývanie

Štýlové sako pre rok 2023

Štýlové sako pre rok 2023

Sako je jedným zo základných prvkov ženského šatníka – aj dámy, ktoré preferujú trochu voľnejší štýl, majú v šatníku aspoň jedno sako – poslúži nielen na formálne situácie, ale doplní aj ležérne štylizácie. Aké sú najštýlovejšie saká na sezónu 2023?

 

 

Klasické čierne saká

V nadchádzajúcej sezóne dominujú štýlovým sakám tie v čiernej farbe – sú to jednak stále módne oversize saká, ale aj oveľa vypasovanejšie saká, ktoré zdôrazňujú pás. Štýlové čierne sako by malo byť širšie aj v línii ramien – silueta vďaka tomu naberá ešte ženskejšie tvary a zároveň pôsobí veľmi elegantne. Čo ešte odlišuje čierne saká, ktoré sú túto sezónu módne, je dĺžka – siahajú pod líniu bokov, niektoré aj nad kolená. Zaujímavosť – môžete ich v páse bez obáv zapnúť opaskom – aj tie najviac oversize strihy.

Dvojradové a kárované saká

Módne sú aj saká s dvojradovým zapínaním, ale aj z károvaného materiálu – menšie a väčšie káro, ako aj s potlačou kohútie stopy, ktorá je žiaduca na takých kusoch oblečenia, ako sú saká a vypasované žakety. Anglické saká s hnedým károm, ale aj sivé, béžové a nadčasové kohútie stopy sú štýlové, no károm na saku nič nebráni, aby boli ešte výraznejšie. Kockované sako by malo siahať cez boky – môže byť oversize alebo mierne vypasované v páse.

Vojenský štýl alebo baskický

Tieto dva štýly sú úplným opakom – vojenské doplnky na saku dodávajú šik a nonšalanciu – voliť by si ich mali sebavedomé ženy, ktoré hľadajú jedinečné sako napríklad na večerné vychádzky – skvele sa bude hodiť k nohaviciam s vysokým pásom alebo napr. midi sukňou, ktorú nájdete na našej stránke. Baskické saká sú naopak veľmi ženské strihy, ktoré by mali nosiť ženy, ktoré chcú ešte viac zvýrazniť pás a boky.

Saká v intenzívnych farbách

Rok 2023 ohromuje výraznými farbami, preto sú štýlové saká aj také, ktoré vynikajú farbou – tyrkysová, modrá, ružová, zelená – na takéto farby sa určite oplatí staviť! Môžete zájsť ešte ďalej a vybrať si veľkolepé sako s farebnými akcentmi, napr. kvetmi – takéto sako sa budenperfektne hodiť k širokým nohaviciam, ktoré sú túto sezónu v móde.

Tvídové a rovné saká

Tento typ sák vládol v predchádzajúcej sezóne – teraz si opäť môžeme dovoliť krátke rovné saká, ktoré sa budú hodiť okrem iných aj ženám s nedostatkami okolo pása – zakryjú vytŕčajúce bruško či príliš veľké prsia. Známe sú však aj tvídové saká – opäť sa vracia mäsitá látka s výraznou väzbou, ktorá sa bude hodiť najmä v chladnejších jarných dňoch.

Foto: wearmedicine.sk

>> Vhodné nábytkové doplnky
pre vaše oblečenie Tu alebo nižšie <<

 

 

Komentáre