Naše odporúčania ako vybrať správnu izoláciu do domu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Izolácie tepelnéObytné podkroviaStavbaVideo

Naše odporúčania ako vybrať správnu izoláciu do domu

Viete, prečo je kvalitná a dobrá izolácia tak dôležitá? Je to najmä z toho dôvodu, že do vysokej miery vám vie zlepšiť život. Budete vďaka nej pociťovať väčšiu pohodu, komfort a v neposlednom rade aj pokoj, ktorý je tak veľmi potrebný. Nastáva však otázka, ako si vybrať tú správnu izoláciu? Na to sme sa pozreli bližšie!

 

 

V súčasnej dobe sú vyrábané stavebné materiály tak, aby vám zabezpečili čo najvyššiu izoláciu. Niekedy však nie je postačujúce ani to a preto by ste mali radšej siahnuť po kvalitnej a zaručenej izolácii. Tá sa hodí jednoducho vždy a všade.

Môže sa nasadiť pri novostavbe alebo aj počas rekonštrukcie, čo je veľmi výhodné. Predsa len, ak sa rozhodnete pre kvalitnú izoláciu aj neskôr, je to možné. My však odporúčame riešiť túto záležitosť v čerstvej rekonštrukcii. Oplatí sa to z mnohých hľadísk.

Pri výbere tepelnej izolácie sa oplatí pozerať nielen na jej tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj na pridanú hodnotu, ktorú s ňou môžete získať. Minerálna vlna výborne izoluje teplo a zároveň je ekologickým materiálom, ktorý prepúšťa vlhkosť, účinne tlmí hluk a chráni dom pred požiarom.

Zateplenie sikmej strechy

Zateplenie sikmej strechy

Prečo je izolácia tak výhodná?

Pýtate sa, prečo by ste mali vlastne svoju domácnosť izolovať? Teraz nemáme na mysli to, že sa zavriete všetci členovia do jedného bytu alebo domu. My máme na mysli inú izoláciu. Tá, ktorá je určená na strechu, podkrovie, pivnicu alebo okná.

Dôvodov, prečo by ste mali aj vy siahnuť po izolácii je hneď niekoľko. V prvom rade vám dokáže ušetriť veľké množstvo financií. O tepelnej izolácii je totiž známe, že znižuje spotrebu energií. Znamená to, že uchováva teplo tam, kde je to požadované. Váš domov jednoducho klimatizuje.

Naša rada:
Ak potrebujete zabrániť prenikaniu vlhkosti do muriva, ideálnym riešením je, ak izoláciu zvolíte z vonkajšej strany domu. V domácnosti sa tak nebude tvoriť vlhké prostredie a s tým spojené nepríjemné plesne, čo rozhodne oceníte.

Ako vybrať správnu izoláciu?

V súčasnej dobe je na trhu skutočne široká škála tepelných izolácií. Vybrať si tú správnu tak môže byť pomerne náročné. My sme tu však na to, aby sme vám to istým spôsobom uľahčili. Preto neváhajte a inšpirujte sa našimi odporúčaniami, ktoré by ste mali pri výbere izolácie do vášho domu určite zvážiť.

Zdroj: KNAUF INSULATION

Základom je správny materiál

Vo viacerých situáciách platí, že základ tvorí vždy materiál. Tomu nie je inak ani v prípade izolácie. Ako si však vybrať ten správny izolačný materiál? Nemusíte sa ničoho obávať, je to veľmi jednoduché.

Dôležité je, aby bol materiál čo najviac priedušný. Preto vždy zvážte či chcete izoláciu do interiéru alebo exteriéru. Taktiež prihliadajte na to, aby materiál, ktorý sa použije nebol horľavý. Obľúbené sú izolácie v podobe peny a minerálnych vlákien či prírodných izolačných materiálov. Existuje však omnoho viac druhov, z ktorých si môžete vyberať.

Nezabúdajte:
Predtým, ako sa pustíte do výberu izolačného materiálu, mali by ste si položiť niekoľko otázok. Dôležité je vedieť, či chcete od izolácie len to, aby udržovala teplo v dome, alebo aj zaisťovala zvukovú izoláciu a chránila pred vysokými teplotami v lete.

Dôležité je aj umiestnenie

Pri výbere izolačného materiálu by ste mali myslieť aj na konkrétne umiestnenie. Samozrejme, líši sa to od toho, či chcete mať izoláciu v exteriéri alebo v interiéri. Nezabúdajte však aj na skutočnosť, že je rozdiel mať izoláciu v kúpeľni a v kuchyni.

Zateplenie sikmej strechy

Zateplenie sikmej strechy

Tu sú totiž kladené iné požiadavky, od čoho sa odlišujú aj vlastnosti konkrétnej izolácie. Preto si umiestnenie pred samotnou kúpou dobre premyslite, aby ste mali jasnú predstavu. Zvážte všetky pre a proti.

Rozmery a hmotnosť izolácie

Prihliadať by ste určite mali aj na rozmery a hmotnosť izolácie. Všetko to opäť záleží od toho, kde ju chcete umiestniť. Existujú totiž izolácie, ktoré majú hrúbku menej ako 60 mm a zase aj také, ktoré sa môžu pýšiť hrúbkou 180 mm. Tie sa však najčastejšie využívajú na strešné a fasádne izolácie.

Galéria

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodné náradie na prestavbu
Tu alebo nižšie <<

 

 

Komentáre