Tepelné čerpadlá – moderné zdroje tepla a chladu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaTepelné čerpadláTZBVykurovanie

Tepelné čerpadlá – moderné zdroje tepla a chladu

Tepelné čerpadlá – moderné zdroje tepla a chladu, Wolf CHA, ekologicke tepelne cerpadlo, setrne k zivotnemu prostrediu

Európska aj národná legislatíva definuje budovy s takmer nulovou spotrebou energií s cieľom minimalizácie spotreby energií a zvýšenia využívania obnoviteľných zdrojov. Zdrojom tepla, ktorého obľuba so znižovaním tepelnej straty nových objektov strmo stúpa, je tepelné čerpadlo. Tepelné čerpadlá zaisťujú príjemnú tepelnú pohodu nielen v zime, ale aj v lete – s funkciou chladenia interiéru. Sú oveľa ohľaduplnejšie k životnému prostrediu ako iné zdroje tepla.

V každej piatej novostavbe je už v súčasnosti nainštalované tepelné čerpadlo. Spoločnosť Wolf pozorne sleduje tieto trendy a neustále zvyšuje efektivitu a výkonnosť svojich zariadení – najmä tepelných čerpadiel, ktoré dodáva hneď v niekoľkých alternatívach (zem/voda, voda/voda, vzduch/voda) i variantoch výkonov (od 5kW do 16 kW). V súvislosti s meniacimi sa požiadavkami používateľov tepelných čerpadiel, vyvinula spoločnosť WOLF monoblokové tepelné čerpadlo CHA vzduch/voda, robustný prémiový produkt, ktorý je navrhnutý pre jednoduchú inštaláciu a obzvlášť spoľahlivú dlhodobú prevádzku.

Tepelné čerpadlá – moderné zdroje tepla a chladu, WOLF CHA Monoblock, Najtichšie tepelné čerpadlo, Šetrnosť k životnému prostrediu s minimálnou hodnotou GWP

TEPELNÉ ČERPADLO WOLF CHA-MONOBLOCK

Ekologické, efektívne ale aj štýlové: CHA-Monoblock je moderné, spoľahlivé a energeticky úsporné, má dlhú životnosť, nízku spotrebu, ľahkú údržbu a tichú prevádzku. Použitím invertorovej technológie tepelné čerpadlo vykuruje a chladí s ideálnou moduláciou. Tepelné čerpadlo CHA-Monoblok vzduch/voda je k dispozícii v dvoch verziách:

– CHA-07/400V (rozsah výkonu 1,6-6,8 kW pri A-7/W35)
– CHA-10/400V (rozsah výkonu 2,2 -9,8 kW pri A -7/W35).

Výsledkom je príjemné teplo v zime a jemné chladenie v lete prostredníctvom využitia systémov podlahového, stenového alebo stropného vykurovania a chladenia.

Neprehliadnite:
Riadené vetranie – správny krok ku kvalitnému zdravému bývaniu a úspore energií

Najtichšie tepelné čerpadlo na trhu – neruší vás ani vašich susedov.

Umožňuje to niekoľko technických detailov: pomaly sa otáčajúce ventilátor s dizajnom krídla sovy a sledovacou geometriou v kombinácii s komponentmi vloženými do zvukotesného jadra EPP. To robí z CHA-Monoblock najtichšie tepelné čerpadlo na trhu.

Mimoriadne ekologické – šetrné k životnému prostrediu.

Použitie chladiacej kvapaliny R290 bolo inovatívnym rozhodnutím. R290 nepoškodzuje ozónovú vrstvu a nemá takmer žiadny vplyv na skleníkový efekt. Vďaka svojej vysokej dostupnosti je dlhodobo perspektívne a ekonomické.

Odolnosť a spoľahlivá dlhodobá prevádzka.

Vďaka robustnému krytu a práškovému náteru odolnému voči UV žiareniu si tepelné čerpadlo poradí aj s najnáročnejšími podmienkami prostredia. Zvýšená základňa a držiak na stenu zaisťujú bezproblémovú prevádzku aj v oblastiach s veľkým snežením. Elektricky vykurované teleso s reguláciou spotreby 9 kW, slúži aj ako spoľahlivá rezerva výkonu pre dlhé obdobie chladného počasia. CHA-Monoblock je ozajstná jednotka tiež rozmerovo – v zostave so zásobníkom na ohrev vody sa celá vnútorná jednotka vojde na 1 m2!

Vzdialená správa.

Vďaka modulu domáceho rozhraniu Wolf Link a portálu Smartset je možné pristupovať k ovládaciemu systému prostredníctvom internetu a tým rýchlo a pohodlne monitorovať tepelné čerpadlo CHA cez aplikáciu v mobilnom telefóne alebo v počítači. Celý systém vykurovania a chladenia je možné optimalizovať aj na diaľku. Kedykoľvek a odkiaľkoľvek – bez nutnosti návštevy servisného technika v domácnosti.

Tepelné čerpadlá

Aké parametre a vlastnosti sú dôležité pri tepelnom čerpadle vzduch/voda?

1. Invertorová technológia a elektrický vykurovací článok

Oba tieto parametre dnes spĺňa drvivá väčšina tepelných čerpadiel bez rozdielu, či ide o split či monoblok.

2. Vysoké COP A2 / W35

Kvalitné tepelné čerpadlá dnes dosahujú vynikajúce parametre COP A2 / W35 až 4,65.

3. Nízka hlučnosť

Znížená nočná prevádzka tepelného čerpadla na hladinu akustického tlaku pod 34 dB (A) vo vzdialenosti 3 m, umožňuje inštaláciu aj na malých pozemkoch, hneď vedľa suseda bez toho, aby boli porušené hlukové normy.

4. Šetrnosť k životnému prostrediu s minimálnou hodnotou GWP

GWP = Global Warming Potential (potenciál globálneho otepľovania) čiže potenciál skleníkového plynu zvýšiť teplotu klímy. V súčasnej dobe sa v tepelných čerpadlách používajú rôzne chladiva predovšetkým napr. R410A. Hodnota potenciálu globálneho otepľovania (GWP) uvádzaná pre chladivo R410A je rovná 2088.

Prírodné chladivo R 290 (propán) dosahuje mnohonásobne nižšie hodnoty: GWP = 3. Toto prírodné chladivo tak nepoškodzuje ozónovú vrstvu a nemá takmer žiadny vplyv na skleníkový efekt. Umožňuje pracovať vo vysokých teplotách s termickou dezinfekciou, je ľahko dostupné a lacné.

5. Záruka aspoň na 5 rokov, kvalitný servis s možnosťou diaľkovej správy a nastavenia parametrov

Pri zariadeniach s vyššou obstarávacou cenou a dlhou životnosťou, ako tepelné čerpadlo, je dlhšia záruka a kvalitný servis nevyhnutnosťou. V prípade chladenia ešte hrá významnú úlohu optimalizácia celého systému.

6. Funkcia vykurovania / chladenia

Hoci túto funkciu má dnes drvivá väčšina tepelných čerpadiel vzduch/voda, nie všetky dokážu chladiť v optimálnom a inteligentnom režime s ohľadom na vznik rosného bodu. Tepelné čerpadlá väčšinou na vznik rosného bodu reagujú jeho vypnutím, a kým parametre kondenzácie nevymiznú, tak tepelné čerpadlo neuvedú opäť do chodu, čo môže trvať aj niekoľko hodín. Veľkú výhodu majú inteligentné tepelné čerpadlá, ktoré dokážu pružne reagovať na vznik rosného bodu, chladenie neprerušia úplne, len chladiacu teplotu a výkon prispôsobia konkrétnym podmienkam a vlhkosti.

Tepelné čerpadlá – moderné zdroje tepla a chladu, montaz tepelneho cerpadla, vykurovanie, Invertorová technológia a elektrický vykurovací článok

WOLF je expert na vnútorné prostredie!

Rozmýšľate ako si vybrať vhodné tepelné čerpadlo? Nemusíte si s tým lámať hlavu. Poradíme vám a navrhneme vhodné riešenie tak, aby vyhovovalo všetkým vašim potrebám a požiadavkám – na mieru vášmu projektu.

Spoločnosť WOLF pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991. Na nemeckom trhu je už od roku 1963. WOLF je komplexný dodávateľ vykurovacej a vetracej techniky a vzduchotechniky. Navrhujeme efektívne riešenie na mieru pre zdravé a komfortné vnútorné prostredie. Keďže máme radi inovácie, neustále vyvíjame a vylepšujeme naše produkty, aby spĺňali tie najnáročnejšie požiadavky.

wolf logo

Všetky dôvody, prečo si za partnera vybrať práve spoločnosť WOLF, nájdete na webovej stránke slovensko.wolf.eu. WOLF. Nastavený na mňa.

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre