Ozdobte si steny umením, umelecké diela, obrazy, do ktorých sa oplatí investovať

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Ozdobte si steny umením, umelecké diela, obrazy, do ktorých sa oplatí investovať

Ozdobte si steny umením, umelecké diela, obrazy, do ktorých sa oplatí investovať, Galeria AVE, umenie, obrazy

Investovanie do umeleckých diel a špeciálne obrazov dnes už nie je výsadou iba vyššej vrstvy obyvateľstva. Ľudia majú čoraz väčšiu potrebu obklopovať sa predmetmi, ktoré v nich vyvolávajú pocity luxusu a pohodlia. Medzi také nepochybne patria aj obrazy, o ktorých si dnes povieme viac.

Dusan Polakovic

Umenie na Slovensku vždy bolo a aj naďalej ostáva na vysokej úrovni. No a kým za diela niektorých výtvarníkov by ste dnes kúpili aj luxusné auto, iní nádejní maliari na tento moment ešte len čakajú. Mnohí z nich sú však vo svojej komunite známi už mnoho rokov.

Umelecké diela od slovenských maliarov a grafikov si zachovávajú svoju umeleckú hodnotu po dlhé desaťročia a navyše sú hodnotným majetkom aj pre ďalšie generácie. Vyvesené súkromné fotografie na verejných miestach vášho domu, akými sú obývačka, chodby a podobne je dnes už pasé. Trendom je vystavovať umenie, ktoré poteší každého návštevníka priestoru.

Alexej Vojtasek

Nie je umenie ako umenie

V súčasnosti sa na trhu vyskytuje množstvo typov diel, ktorými je možné dekorovať steny domu. Mimoriadnu popularitu zaznamenali v posledných rokoch, a to najmä medzi mladými, obrazy vytvorené technikou risografie.

Neprehliadnite:
Maľovanie pre začiatočníkov: 3 jednoduché kroky, ako začať

Risografia je technika zobrazovania umeleckého diela pomocou špecialnej tlačiarne – risografu. Ten funguje na základe vypaľovania dierok do papiera, ktoré sa následne vyplnia farbou. Producenti risografických diel sa snažia vytvoriť hodnotu pomocou limitovaného množstva vytlačených kusov. Zvyčajne ide o náklad 50-500 kusov.

Ivan Kovacik

Naproti tomu maľované obrazy a grafiky sú aj dodnes jedinečnou osobnou tvorbou daného výtvarníka. Každý kus je ručne robený a časová náročnosť ako aj emocionálna investícia autora pri tvorbe takéhoto diela je to, čo robí dielo výnimočným a vysoko ceneným.

Marian Komacek

Čo ak nakupujete umenie po prvýkrát

Verte či nie, dnes už nakupujú umenie aj bežní ľudia, ktorí ním plánuju zdobiť priestory obývačky, či schodiska. No čo si mnoho z nich neuvedomuje je, že hodnota zakúpených diel bude do budúcna iba cenovo rásť, a to v závislosti na popularite daného umelca. Nehrozí preto strata hodnoty, ako pri obrazoch kupovaných v rôznych obchodných domoch a na Internete.

Ak zvažujete nákup obrazu, určite vám odporúčame obrátiť sa na odborníkov, ktorí vám jednak garantujú pravosť obrazu a taktiež aj poradia s jeho výberom. Určite však neurobíte krok vedľa, ak sa rozhodnete pre dielo od jedného z najpopulárnejších slovenských výtvarníkov, medzi ktorých patria Dušan Polakovič, Alexej Vojtášek, Ivan Kováčik a v neposlednom rade aj Marián Komáček. Všetkých týchto, ako aj mnoho ďalších autorov, nájdete napríklad aj v Galérii AVE na Mariánskej ulici v Bratislave.

Foto: Galeria AVE
Redakcia

Galeria AVE logo

Dohodnite si konzultáciu na www.galeriaave.sk

>> Vhodné bytové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre