Túžite po originálnom záhradnom nábytku z paliet?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérZáhrada

Túžite po originálnom záhradnom nábytku z paliet?

Originálny nábytok z paliet, Hornbach

Medzi originálne doplnky v exteriéri patrí nábytok z paliet. Jeho najväčšia výhoda je, že si z tohto materiálu môžete vyrobiť taký nábytok, aký potrebujete a aj jeho cena je veľmi prijateľná. Nechajte sa teda inšpirovať odborníkmi zo spoločnosti Hornbach, ako sa dá takýto nábytok do záhrady či do interiéru vyrobiť aj svojpomocne.

Originálny nábytok z paliet, Hornbach

Základným materiálom sú tkz. projektové palety, ktoré si viete už nafarbené ale aj v prírodnom odtieni, kúpiť v sieti špecializovaných obchodov. Projektové palety sú zo smrekového dreva s klasickým paletovým rozmerom 120 x 80 x 15 cm a základné farebné riešenie je v prírodnej farebnosti dreva. Farbené palety sú zas vo farbe bielej, antracitovej, hnedej, pínie, sivej a svetlohnedej. Ľahko si z nich  môžete vyrobiť sedenie, stôl alebo policu či posteľ. Palety sú pred farbením ohobľované a tak si z nich môžete vyrobiť aj nábytok do interiéru. Fantázii sa medze nekladú. Odborník z oddelenia záhrady v projektových marketoch Hornbach David Benda radí, ako na to.

Stolík na kolieskach

Na spodnú stranu palety priskrutkujte do všetkých štyroch rohov stabilné kolieska. Potom ju položte na druhú paletu a poriadne ich pomocou skrutiek spojte. Pokiaľ by ste si chceli radšej postaviť stabilný stôl, môžete miesto koliesok použiť ďalšiu paletu ako bočné steny a nohy stola zároveň.

Originálny nábytok z paliet, Hornbach

Záhrada – sedenie z paliet

Pripravte si tri stabilné palety. Položte dve palety na seba a priskrutkujte. Tretiu paletu použite ako operadlo. Postavte ju na dlhšiu stranu a na niekoľkých miestach poriadne priskrutkujte. Operadlo by malo byť stabilné, aby vydržalo záťaž. „Pri výrobe takéhoto sedenia môžete používať svoju fantáziu a upraviť si ho podľa svojich potrieb. Výhodou paliet je, že si môžete plánovaný nábytok skúšobne poskladať. Keď dosiahnete jeho finálnu podobu, tak ho už iba priskrutkujete,“ dodáva David Benda.

Originálny nábytok z paliet, Hornbach

Otvorená polica

Na zostavenie základnej police budete potrebovať dve palety a drevené dosky, ktorých dĺžka by mala zodpovedať dĺžke police. Počet dosiek vypočítajte podľa ich šírky, aby bol pokrytý celý povrch police. Obidve palety postavte na bok, oproti sebe. Vzdialenosť medzi nimi ponechajte podľa dĺžky pripravených dosiek. Palety musia byť k sebe otočené spodnou časťou, aby sa na vzniknuté výčnelky dali položiť drevené dosky. Tými totiž police dotvoríte.

Neprehliadnite:
Nové umývadlá s originálnym dizajnom

Pokiaľ plánujete prichytiť policu o stenu, privŕtajte palety už teraz. Na pripravené palety následne pripevnite dosky, tak vznikne horný diel police. V prípade, že regál bude stáť v priestore, je nutné ho na zadnej strane spevniť diagonálou. Tú vytvoríte pomocou dvoch prekrížených dosiek, ktoré pripevníte k zadnej časti.

Originálny nábytok z paliet, Hornbach

Fantázii sa medze nekladú

Vyrobiť nábytok z paliet je jednoduché. Návody je možné upraviť podľa fantázie. Stačí, keď k vyrobenému sedeniu pridáte ešte jedno také isté a vznikne vám sedačka. Pokiaľ nechcete pohyblivý stolík, ale dávate prednosť stabilnému, použite ďalšiu paletu ako bočnú stenu stola. Tá bude zároveň slúžiť ako nožičky. Pre nižší stôl rozpoľte jednu paletu a každú polovicu použite na jednu stranu. Policu z paliet môžete navýšiť pridaním ďalších paliet a dosiek.

Originálny nábytok, palety, Hornbach

Pri výrobe nábytku sa nemusia používať iba projektové palety, ale pomôžu aj drevené dosky a laty. Na rezanie drevených paliet použite uhlovú brúsku. V prípade potreby paletu pred použitím ešte zbrúste a natrite akrylovou farbu. Vhodnými doplnkami klasických „zostáv“ na sedenie je možné z týchto paliet vytvoriť aj ostatný doplnkový nábytok, ako sú vešiaky, kvetinové zásteny alebo aj veľké lavice na ležanie. Ďalšou výhodou je , že palety sa dajú kúpiť už s povrchovým náterom, a tak aj menej zručný majiteľ záhrady si vie „tú“ svoju oživiť originálnym záhradným nábytkom.

Redakcia z  podkladov Hornbach

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre