Nové umývadlá s originálnym dizajnom, si viete namontovať aj svojpomocne

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanitaStavbaTechnológie

Nové umývadlá s originálnym dizajnom, si viete namontovať aj svojpomocne

Umývadlo si namontujete svojpomocne, Hornbach

Najnovším trendom umývadiel sú ich inštalácie na rôzne “dosky”. Takéto umývadlo pôsobí ako kvet lekna a je veľkým oživením obnovovaných kúpeľní. Nechajte sa teda inšpirovať, ako si takéto umývadlo viete namontovať aj svojpomocne. Spoločnosť Hornbach vám poradí ako na to.

Umývadlo si namontujete svojpomocne, Hornbach

1. krok

Tesnenie_rohovych_ventilov, Hornbach

Zaujímavé: Porovnávací test a recenzie najlepších aku vŕtačiek

Skôr než začnete s montážou nového umývadla, pripevnite  na prívodné trubky nové rohové ventily, aby ste mohli rýchlo uzavrieť prívody vody studenej aj teplej. Závity na ventiloch omotajte tesniacim konopem a natrite tesniacou pastou. Aby tesniace konope neskĺzlo z hladkého závitu ventilu, zdrsnite jeho povrch ručnou pílkou na kov. Do hrdielok trubiek ich zaskrutkujte ich najprv ručne, potom ich dotiahnite pomocou otvoreného hasákového kľúča alebo klieští na batérie.

2. krok

Vyvrtanie_otvorov, Hornbach

Nasleduje píprava dosky na ktorú budete montovať vhodný typ umývadla. Na umývadlovej doske si vyznačíte pozíciu umývadla a vyznačte otvory pre inštaláciu batérie a odtok. Aby sa vám pracovalo jednoduchšie, položte si dosku na dva podstavce. Keď je doska stabilná, navŕtajte do nej pomocou dierovky otvory. Priemery otvorov závisia na priemere odtoku a batérie. Bežný otvor pre batériu je 35 mm a pre odtok 45 mm.

3. krok

Vyrovnanie_konzol_vodovahou, Hornbach

Na stenu kde bude umývadlo inštalované, si ceruzkou vyznačte otvory pre pripevnenie konzol umývadlovej dosky. Priložte konzoly ku stene, vyrovnajte ich pomocou vodováhy a potom si cez upevňovacie otvory označte, kde budete vŕtať. Aby vŕtačka neskĺzla po obkladoch, môžete si naznačené otvory na obkladačke opatrne naklepnúť dulčíkom a kladivom.

Zaujímavé: Nadčasové RETRO v kúpeľni, od mladých dizajnérov, je “IN”

Ďalším spôsobom je, že si nalepíte kúsok krepovej pásky a otvory vyznačíte na nej. Po vyvŕtaní vysajte prach z otvorov a zastrčte hmoždinky. Opatrne naskrutkujte konzoly. Najprv iba zľahka a vodováhou si ešte raz premerajte vodorovnosť oboch  konzol. Potom skrutky dotiahnite a na hlavičky nasaďte krytky.

4. krok

Upevnenie_konzol, Hornbach

Po upevnení konzol môžete namontovať umývadlovú dosku. Cez pripravené otvory v konzolách, ju zospodu konzoly, pevne priskrutkujte. Prechod (spáru) medzi doskou a obkladmi vyškárujte sanitárnym silikónom.

5. krok

Polozenie_umyvadlovej_dosky, Hornbach

Keď je doska pevne pripevnená, môžete primontovať umývadlo. Nasaďte odtok – vrchnú antikorovú časť do odtokového otvoru (nezabudnite na inštaláciu oboch tesnení) a priskrutkujte ho. Na inštalačnú plochu spodnej strany umývadla naneste silikón. Potom umývadlo s odtokom nasaďte na dosku a vyrovnajte ho.

6. krok

Osadenie_umyvadla, Hornbach

Montaz_sifonu, Hornbach

Po vycentrovaní umývadla na doske ešte namontujte sifón. Zasuňte ho cez tesnenia tesnenia do rúrky z odtoku a tesnenia mierne pritiahnite. Výtok zo sifónu následne pripojte do hrdla kanalizačnej prípojky, ktorá je osadená v stene. Nezabudnite, že musíte použiť všetky tesnenie. Na záver už len sifón ručne priskrutkujte k odtoku tak aby tesnenia boli dostatočne pevne pritiahnuté a nekvapkala z nich voda.

Umývadlo si namontujete svojpomocne, Hornbach

Hornbach logo

 

 

Podrobný videopostup aj s potrebným materiálom nájdete na stránke www.hornbach.sk v sekcii – Návody. 

Redakcia
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné kúpeľňové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre