Vianočné trendy 2021: vneste domov modernú vianočnú atmosféru

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérPovrch. úpravy, maľby tapety

Vianočné trendy 2021: vneste domov modernú vianočnú atmosféru

Vianocne trendy 2021 vneste domov modernu vianocnu atmosferu

Na Vianoce sa ľudia tešia z niekoľkých dôvodov. Rodina pokope, darčeky a príjemná vianočná atmosféra, ktorú dokážete ovplyvniť. Vianočné ozdoby a doplnky si vyberáte sami. Do vianočnej výzdoby zapojte trendy, s ktorými tento rok prichádza a vytvorte si Vianoce a vianočnú atmosféru, ktoré budú rovnako krásne, ale s novým, neopakovateľným nádychom.

Svetielka môžu žiariť všade

Tapeta, ktorá vám izbu zdobí celý rok dostane vďaka vianočným svetielkam úplné iný rozmer. Hra svetla a tieňov robí divy. Svetielka zaveste všade. Na stene z nich vytvorte obrys stromčeka. Orámujte nimi obrazy. Vysvieťte okná. Svetielka nemajú počas Vianoc žiariť len v očiach vašich najbližších. Môžu svietiť naozaj všade. Svetlo predsa prináša nádej.

Farebná škála Vianoc

Vianoce sa tento rok nesú v oranžovej, zelenej, hnedej a zlatej. Keď patríte medzi ľudí, ktorí si zakladajú na klasike a vianočným módnym trendom nepodliehajú, nevadí. Tradičná kombinácia červenej a zlatej je nesmrteľná a stále má v sebe obrovské čaro. Jemné púdrové tóny ružovej, modrej a fialovej sú určené najmä boho a glamour štýl a ľuďom s citom pre kombinácie farieb a dekorácií. Ozdôb môže byť v týchto štýloch naozaj veľa. Treba s nimi vedieť narábať.

Romanticky ružové Vianoce

Jemné ružové dekorácie na bielom vianočnom stromčeku pôsobia romanticky a sladko. Pomôžu vám vytvoriť správnu vianočnú atmosféru, ale sú určené ľuďom, ktorí nemajú problém s Vianocami trochu experimentovať. Na vianočný stromček zaveste romantické perličkové ozdoby a vianočné gule rôznych veľkostí v rovnakom ružovom odtieni. Vyčarujte si vianočnú rozprávku, z ktorej sa vám nebude chcieť odísť.

Netradicne spojenie striebornej a zlatej

Netradičné spojenie striebornej a zlatej

Medzi vianočné trendy patrí tento rok aj strieborná. Spojte ju s teplou hnedou alebo červenou, aby nepôsobila až tak ľadovo. Zlatú si s Vianocami spájame najčastejšie. Dodávajú im žiarivosť a punc elegancie. Veľa zlatej použiť nemusíte. Dobre premyslený detail je oveľa efektívnejší. Uvažujete nad kombináciou striebornej a zlatej? Smelo do toho. Len si dobre premyslite, kde ktorú farbu použijete, aby vytvorili harmonický celok. Toto spojenie farieb je veľmi zaujímavé, ale keď to s nimi preženiete, budú pôsobiť príliš lacno.

Vianoce v duchu tradícií

Keď patríte medzi klasikov a preferujete tradičné Vianoce s tradičnými ozdobami, skúste využiť to, čo doma máte. Spojte všetky vianočné gule, ktoré vám doma ostali. Každá môže byť iná. Pri každej sa vám vynorí iná spomienka a práve v tom je ich čaro. Stromček prepojte slamenými alebo plechovými ozdobami s motívom anjelov, sovy, či jeleňov. Z prírodných materiálov môžete použiť jutu, kožu a plstené dekorácie. Vytvorte si dekorácie sami. S háčkovanými anjelikmi, hviezdičkami a zvončekmi sa stretávame najčastejšie, ale pokojne si vytvorte niečo originálne. Niečo, čo na žiadnom inom stromčeku neuvidíte. Orechy, škorica, jablká, medovníčky a plátky sušeného pomaranča stromček ozdobia a ich vôňa dotvorí správnu vianočnú atmosféru.

Vianoce v duchu tradicii

Perinbaba vás už nesklame

Biele Vianoce chceme všetci. Perinbaba niekedy odpočíva a snehu nám nenadelí. Našťastie si biele Vianoce môžete vytvoriť aj sami. Perinbabu k tomu nepotrebujete. Vianočné ozdoby, ktoré pripomínajú cencúle, biele hviezdičky, živý vianočný stromček, vetvičky, či girlandy nastriekané umelým snehom vyzerajú, ako keby ste ich práve preniesli zo zimnej krajiny. Nie je to len o ozdobách. Kombinácia materiálov a štruktúr v bielej farbe vytvoria dojem, ako keby vám domácnosť pokryla hebká snehová perina. Jemné trblietky čaro bielej zvýrazní ešte viac.

Foto: autor

>> Vhodné bytové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre