Robotický vysávač – zvažujete kúpu? Toto by ste mali vedieť!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


HygienaZdravé bývanie

Robotický vysávač – zvažujete kúpu? Toto by ste mali vedieť!

Robotický vysávač zvažujete kúpu

Chceli by ste si kúpiť robotický vysávač a neviete, podľa čoho si vybrať? V dnešnom článku vám dáme rady a tipy, ako kúpiť robotický vysávač, s ktorým budete spokojní.

Na trhu je dnes množstvo rôznych typov robotických vysávačov, no ako si vybrať ten správny pre vás? Začnite funkciami.

Premyslite si, čo očakávate od robotického vysávača

Základným funkčným parametrom, ktorý by ste mali zvážiť pri výbere je funkcia mopovania. Na prvý pohľad lákavú funkciu však mnohí ľudia nevyužijú. Týka sa vás to najmä vtedy, ak máte v priestore množstvo kobercov. Mopovacie robotické vysávače sú taktiež o niečo drahšie. Pohybujú sa približne od 350 eur.

 

Druhým parametrom, ktorý by ste mali sledovať v prípade, ak vlastníte domáce zvieratko pohybujúce sa po priestore, je schopnosť robotického vysávača zbierať vypadnutú srsť. Efektívne zbierať srsť zo zeme je pre robotické vysávače mimoriadne náročnou úlohou a opäť nie každý model deklaruje, že túto vec zvládne.

Zvážte cenu

Lacnejšie modely si zadovážite už za menej ako 200 eur, no pripravte sa na to, že prídete o niektoré prémiové funkcie. Určite by sme vám odporúčali kupovať robotický vysávač, ktorý sa dokáže spárovať s aplikáciou vo vašom smart zariadení. Tá vám umožní monitorovať váš robotický vysávač a plánovať s ním proces vysávania. Po zmapovaní priestoru mu taktiež môžete určiť takzvané zakázané zóny, teda zóny, kam nechcete aby mal robotický vysávač prístup.

Prémiové funkcie pre tých, ktorí si potrpia na pohodlie

Robotický vysávač nie je práve samostatný pomocník v domácnosti. Je dôležité sa o neho starať, pravidelne ho čistiť a odstraňovať mu prekážky z podlahy. To však neplatí, ak ste ochotní si priplatiť. Prémiové modely sú vybavené napríklad laserovou navigáciou, funkciou samo-vyprázdňovania, alebo možnosťou vysávať aj pod ultra nízkym nábytkom s výškou iba niekoľko centimetrov.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodné spotrebiče
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre