Vodeodolná laminátová podlaha novej generácie je tu!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DvereInteriér

Vodeodolná laminátová podlaha novej generácie je tu!

Vodeodolná laminátová podlaha novej generácie je tu, Atelier Suchanek, Bratislava, Dubravka

Laminátová podlaha, ľudovo označovaná aj ako plávajúca podlaha, patrí medzi cenovo najdostupnejšie a najobľúbenejšie typy podláh. Na trhu existuje nespočetné množstvo farebných a materiálových riešení, v ktorých je potrebné sa zorientovať. Ako si vybrať také, ktoré zvládnu aj horšie zaobchádzanie, tak to sa dozviete v dnešnom článku.

Od uvedenia prvých laminátových podláh v 90-tych rokoch minulého storočia prešiel tento materiál veľkým vývojom. Kedysi bol vnímaný ako nevhodný do vlhkých priestorov, akými sú kuchyňa, kúpeľňa, alebo pivnica, no dnes je tomu inak.

Neprehliadnite:
Meníte dvere? Stavte na bezfalcové dvere na mieru!

Laminátovú podlahu s obľubou používajú ľudia nielen do spální, obývacích priestorov, a podobne, ale napríklad aj do menej frekventovaných hosťovských kúpeľní, či do špajze. Do hlavnej frekventovanej kúpeľne vám však aj naďalej odporúčame umiestniť radšej klasickú dlažbu.

Dôvodom prečo je vlhkosť pre laminátové podlahy taký problém je v ich konštrukcii. Klasické spoje umožňujú prenikať vlhkosti do jadra z drevotriesky, ktoré po kontakte s vodou napučí. Z toho vyplýva, že problém nie je až tak v povrchovej úprave laminátových dosiek, ako v ich jadre.

Vodeodolná laminátová podlaha novej generácie je tu, Atelier Suchanek, Bratislava, Dubravka

Typ Aqua protect znesie aj pôsobenie vody

Ak plánujete pokladať laminátové parkety na miestach, kde sa vyskytuje voda, napríklad v kuchyni, určite zvoľte plávajúcu podlahu z impregnovaných HDF dosiek. Prenikaniu vody zabraňuje špeciálny typ spoja, Megaloc-Aqua-Protect, ktorý chráni lamely pred poškodením z priameho pôsobenia vody na podlahe až na 24 hodín. To by vám malo dať dostatok času na odstránenie problému.

Túto podlahu si zamilujú aj majitelia domácich miláčikov, ktorí zvyknú počas dňa prevrátiť misku s vodou. 24-hodinová vodeodolná ochrana laminátových parkiet novej generácie vám poskytne potrebný čas na návrat domov z práce a utretie rozliatych mlák po dome.

Atelier Suchánek, dvere, podlahy, zarubne, mozntaz, kuchyne, nabytok

Dohodnite si konzultáciu na www.ateliersuchanek.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre